Mój ogród wśród łąk cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Malgolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1884
Od: 28 kwie 2010, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie okolice Bydgoszczy

Re: Mój ogród wśród łąk cz.2

Post »

Witaj Małgosiu, a Ty już kolejny wątek ;:oj , ja ostatnio zabiegana jestem i brakuje mi czasu, melduję że czekają na ciebie dwie hosty :D , siedzą sobie w doniczkach i czekają
miłego dnia :wit
Prawdziwy przyjaciel to ten kto przychodzi gdy cały świat odchodzi
pozdrawiam Małgośka
Zapraszam na... >> Ogródek Małgolinki cz. I, Ogródek Małgolinki cz. II
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Mój ogród wśród łąk cz.2

Post »

O matko ,myślałam że Ty tak sama z siebie taki wał zrobiłaś i teraz nie wiesz jak zagospodarogwać, a to przymusowa rewolucja, ja bym tam stworzyła łąkę, ponieważ jest sporo światłła to puściłabym łąkowe kwiaty jednoroczne i niech rosną całe lato i kwitną, łan kwiatów(maki,chabry,rumianki,niezapominajki ,...) spływających z górki , pojedyńcze kamienie, osłonę od połotu już masz więc nic wysokiego, może pojedyńczo płożące iglaki- choć nie widzę ich tam, albo kwiaty okrywowe,kobiercowe.- i będziesz miala skalniak- gigant
Ja swój biały kącik też mam dokładnie taki sam, usypałam wał i obsadzam - na razie efekt mizerny, tylko że mam dużo gorzej bo wszystko w cieniu.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój ogród wśród łąk cz.2

Post »

Witaj Małgosiu,łąki i lasy to moje klimaty i zawsze będę odwiedzać piękne miejsce,powiem Ci ,że skarpa super będzie jak ją obsadzisz ,taka widowiskowa ,już ją widzę oczami wyobraźni ,lubię takie wyzwania- malowanie na ziemi ,z tego może powstać niezły obraz,pozdrawiam i życzę ciepełka ,bo u mnie bardzo zimno,w górach śnieg i do mnie się to zimno przenosi :wit ;:196
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Mój ogród wśród łąk cz.2

Post »

Małgoniu, zabiegana mówię dzień dobry :wit
Fajny kawałek do obsadzenie przed TobąObrazek.
Na razie bawię się w podglądacza ;:113
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk cz.2

Post »

U mnie pada, a właściwie leje deszcz. Niedawno padał grad....Dzień ponury, paskudny. Do ogrodu nie wychodzę z powodu paskudnej aury i....wałów ochronnych.No nie mogę patrzeć nawet w tamtym kierunku...Powoli dochodzę do siebie, powoli jakieś plany mgliście przelatują mi przez głowę. Tak sobie myślę, że naszkicuję to paskudztwo i pobawię się w projektanta. Kilka pomysłów mam od Was kochani, więc wspólnymi siłami ten wał powodziowy może zamienię w ciekawą rabatę....


Madziu - jesteś wspaniała. ;:196 Kopalnia wiedzy ogrodniczej. Podziwiam i dziękuję ślicznie za pomysły. Floksy, pysznogłówki i astry to jedne z moich ulubionych bylin. I pojęłam, że wcale nie będzie źle w tamtym miejscu roślinkom. Przecież będą miały mokro i na bogato. Kupiłam nasionka dzisiaj w ogrodniczym mnóstwa bylin, będę próbowała sama porozmnażać ...i zagęszczę ten kopiec. :D

Basiu - witaj ;:196

Małgosiu - zawstydziłam się :oops: bo mnie zaskoczyłaś tymi hostami ;:196 I rozumiem, że do odbioru osobistego :D I tak mi głupio, bo w piątek wyjeżdżam....na troszkę, wrócę na początku maja dopiero.Przypomnę się , fajnie by było się spotkać. :wit

Dorotko - daj znać jak roślinki dotarły, bo się stresuję. Mam nadzieję, że ta paczka się nie rozleciała. To był mój debiut.
A tak myślę własnie pokryć ten wał na gęsto kwiatami samoobsługowymi, przeważnie bylinami ( pomysł Madziagos), z elementami naturalnego terenu ( mój pomysł) typu niewielkie głazy, może konary lub korzenie....chciałabym żeby był jak najbardziej naturalny, kolorowy, usłany kwiatami..z czasem może tak będzie wyglądał, a na razie jest przyczyną mojego doła. A o płożacych iglakach też myślałam, wtedy zimą jak byliny będą spały będzie coś się działo. Tylko muszę przeanalizować temat korzeni tych płożaków.


Beatko - no właśnie, ja bym nie chciała plewić ;:185 I tak to muszę rozegrać, żeby jak najszybciej obrosło i zarosło właściwym kwieciem.

Martuś - u mnie też zimno, grad, deszcz...paskudnie, brrr. Siedzę w domku, kocyk w pogotowiu, kominek rozpalony. Od jutra urlop, więc i na rozgrzewkę coś się znajdzie..I dziękuję..za dodanie otuchy w tworzenie nowej rabaty. Muszę się z tym przespać, bo przyznam że jedna noc na przespanie się z tym problemem to za mało. I dobrze, że mam Was ... ;:196

Madziu - Lulka -Ty masz wypasiony plan stworzony przez fachowców, Twoja rewolucja była i chciana i zaplanowana...moja zupełnie spontaniczna, przez zaskoczenie i ...co z tego wyniknie...Zobaczymy. :D

:wit
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Mój ogród wśród łąk cz.2

Post »

Na pewno coś wymyślisz i będzie pięknie jak reszta i szybko zapomnisz że to była taka trałma.
Odebrałam o 15- debiut zakończony powodzeniem, a zawartość brak słów ;:oj ;:196
Naprawdę jestem bardzo wdzięczna, dzięki Tobie i forumowiczom co mają wielkie serducha i obdarowali mnie zupełnie bezinteresownie, to i my z dziewczynkami będziemymiały, może już w tym roku kolorowo , a na pewno w przyszłym jak się rozrośnie. Będziemy miały rajski ogród i dwie nimfy biegające po nim ,- nie no trzy- zapomniałam o sobie- tylko jedna nimfa utyta :;230
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród wśród łąk cz.2

Post »

Małgosiu, startuję z małym opóźnieniem w nowej części Twojej przygody z ogrodem, ale za to z dużą przyjemnością!
Twoja działeczka, zwierzyniec, cudna roślinność, okolica - wszystko budzi podziw. Gratuluję! :)
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk cz.2

Post »

Może dodatkowo irysy syberyjskie?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Syringa
500p
500p
Posty: 935
Od: 12 kwie 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Mój ogród wśród łąk cz.2

Post »

:wit Wiesz co, spójrz na ten swój wał z innej strony - nie musisz przekopywać, a możesz sadzić i sadzić :wink:
W tej chwili nic mi nie przychodzi do głowy, ale gdzieś widziałam cały długi spis roślin lubiących wilgoć w podłożu i słońce...
Bea
Awatar użytkownika
Malgolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1884
Od: 28 kwie 2010, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie okolice Bydgoszczy

Re: Mój ogród wśród łąk cz.2

Post »

Małgoś, przecież obiecałam :D , z odbiorem spokojnie, będą czekały :D , ja też ciągle zabiegana jestem, a ostatnie dwa tygodnie to prawdziwa harówka , ja na święta też wyjeżdżam...na pewno znajdziemy chwilkę i się spotkamy w maju , pozdrawiam serdecznie i udanego wyjazdu życzę ;:196
a co do wału to głowa do góry, ja bym była za skalniakiem
roślinek jest cała masa do wyboru, może być cudownie kolorowo :wit
Prawdziwy przyjaciel to ten kto przychodzi gdy cały świat odchodzi
pozdrawiam Małgośka
Zapraszam na... >> Ogródek Małgolinki cz. I, Ogródek Małgolinki cz. II
Eda_S
500p
500p
Posty: 591
Od: 20 lis 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój ogród wśród łąk cz.2

Post »

Urlopujesz od dzisiaj? :D
Wyszło konkretne pole do popisu na tym usypanym wale. Madzia (Madziagos) podsuwa Ci wspaniałe propozycje :wink:
Udanego wypoczynku ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk cz.2

Post »

Małgosiu czytam, że w piątek wyjeżdżasz to gdybym zapomniała......baw się dobrze i wypoczywaj ;:168
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk cz.2

Post »

Pierwszy dzień urlopu ;:138 Obudziło mnie słoneczko ;:3 , to dobry znak. Chociaż na zewnątrz jest zimno, wieje wiatr..Jestem po leniwym porannym ociąganiu, zaliczyłam z córcią film Kraina Lodu ( ona zna na pamięć, ja prawie....) , a teraz piję kawusię w miłym towarzystwie na FO.

Dorotko - cieszę się że pomyślnie przebiegła ta cała przygoda. Ja się stresowałam ..Niech rosną i cieszą oko. :D Czego się nie robi dla nimf :wink: Z nimi warto dobrze żyć. ;:196

Aguś - witaj, zapraszam w moje skromne progi. Dziękuję za miłe słowa. ;:196

Madzia - zapisuję każdą Twoją propozycję, jesteś niesamowita. ;:333

Bea - dziękuję..za optymistyczne podejście do sprawy. Muszę się przyznać, że z dnia na dzień przyzwyczajam się do tego nowego wyzwania.A jest wyzwanie ....całe 15 metrów :D

Małgoś - mam nadzieję, że w tym zabieganiu damy radę :D A skalniaczek chyba nie bardzo z tego co już wiem, bo skalniakowe to sucho raczej lubią, a w tamtym miejscu wilgotno raczej będzie. I skąd tych kamieni?? ;:196

Edi - jak ja się cieszę że Madzia wyjasniła mi jakie rosliny tam sobie poradzą. Już mam jaśniej w głowie i wiem gdzie się rozejrzeć.

Marysiu - dziękuję :D


Świątecznie

Obrazek

Obrazek

a mnie to nie interesuje

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”