Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11285
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Jako, że kolejne chłodne dni się zapowiadają świeżych fotek nie będzie ... ;:185 One to w moim wątku w roli głównej ... Zamiast barwnych opowieści ja barwne zdjęcia zamieszczam ;:173 ... Nie wszystkim taka formuła odpowiada i moi Goście przemykają nie prowokowani do pozostawiania śladów ;:131 ... Ale skoro wracają to kolejne części wątku przybywają ! :)
Nie zapominam ,że mam stałe grono przemiłych Gości z zaprzyjaźnionych wątków z którymi odwiedzamy się z wzajemnością a czasem i ktoś nowy zapędzi się na chwilę... Z serca Wam dziękuję bo jesteście wielką motywacją dla mnie... ;:180

Czasem i ja buszuję po różnych wątkach mam i takie,do których z zaciekawieniem powracam w roli obserwatora .. bo z daleka jakby widać więcej ;:173 ...

Czas kończyć te wywody na rzecz wiosennych choć już lekko przeterminowanych ale nadal aktualnych migawek...

Obrazek

Obrazek
na hostowisku jeszcze cichutko
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pokrzywka kolorystycznie wpasowała się z tulipankiem i to ją uratowało przed wyrwaniem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Agnieszko,Ewciu,Gosiu ;:196 jako wypowiedzi Wasze dotyczą pierwiosnków dla Was kolejny :) ... wprawdzie nie przepadam za pełnymi kwiatami ale to prezenty i jestem :D
Bardzo dziękuję,że zaszczyciłyście i Wy pierwszą stronę nowego wątku ;:168

Obrazek
ewamaj66 pisze:Muszę zacząć małpować, bo bardzo mi się Twoje ujęcia podobają.
Dobrze ,że się chociaż TY przyznajesz... :? Małpuj sobie małpuj a forsycja kieruje właśnie gałązki do nieba więc ujęcie jest naturalistyczne :) Czasem się uda coś ciekawego wypatrzyć ;:180

DCN...

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Maryniu, to że serce oddałaś to widać gołym okiem, jest tak pięknie i kolorowo, zawsze uważałam, że najpiękniejsze są nasze ogrody, bo nasze, naszą ręką i sercem tworzone :wit
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Zdjęcia tchną życiem i radością :D U mnie wiosna jeszcze aż tak nie wystartowała, więc z przyjemnością zaglądam.
Chłodno dzisiaj, ale słonecznie. Zaraz lepszy nastrój :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Wybacz kochana, że Cię zaniedbałam, ale i mój wątek leży odłogiem z wiadomych przyczyn. ;:306
Pięknie rozpoczęłaś kolejną przygodę 30-toletnich starań, wylanego potu i zgarbionego karku. ;:215
To nic, że gdzieś tam boli i strzyka ale liczy się końcowy efekt, który widać na bajecznych fotkach. ;:138 ;:138
Też powinnam otworzyć kolejny wątek, zwlekam bo chciałam zacząć od świeżych fotek kwitnących już powojników, więc lada moment. :tan
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Witaj Maryniu,nie może i mnie zabraknąć w taki pięknym ogrodzie ,w którym tajemnicze ścieżki prowadzą w świat bajki ,pozdrawiam i buziaczki dla Ciebie :wit ;:196
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

I ja przywitam się! :wit
Marta
Awatar użytkownika
anias1
500p
500p
Posty: 810
Od: 20 sty 2013, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Witaj Maryniu w kolejnej części wątku,lubię do Ciebie zaglądać i podziwiać tak różnorodne rośliny.Piękne wiosenne kwitnienia,mimo chłodnej ostatnio pogody.
Zapraszam
Mój ogród - moja pasja
Pozdrawiam Ania :)
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11285
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

wiosna, wiosna ach to ty.... ;:3

Rozkwitające roślinki i te drobne i te większe; drzewa i krzewy, zmieniają z godziny na godzinę i z dnia na dzień oblicze naszych ogrodów dużych i małych :) ...Cieszą oczy i nasze ogrodnicze dusze rajcują :roll: ...Czas miłości i kochania wszystkiego co nasze i bliskie ;:167 A także pracy wytężonej ...choć nie do końca zrozumianej przez znajomych i bliskich nam osób... ;:131 i zakwasów w mięśniach i stawach ... Budzące zdziwienie ;:7 ale i podziw czasami ... ;:oj
Często doświadczam ... ;:224 Ale to mój wybór i moje kochanie ! ;:173 Czerpię zadowolenie a także siły witalne i za nic nie zrezygnowałabym z tej pasji ...chyba,że sił już nie starczy :? ...
Moje sąsiadki działkowiczki i starsze i te młodsze ograniczyły już znacznie areały uprawowe choć działki mają mniejsze od mojej ...mają mniej pracy i więcej czasu wolnego ... One ograniczają do minimum rośliny a ja nadal znoszę nowe..eM mówi,że wnet nie wyrobię ;:131 ...ale póki co ;:224 wszak żyje się raz ! :D

Iwonko,Ewciu ,Stasiu,Martom - koziorożec i 3 koty, Aniu - za Wasze odwiedziny i ciepłe słowa jestem Wam wdzięczna ! Serdeczności odwzajemniam i dziękuję,że jesteście ze mną ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

DCN...

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Dobrze mówisz-nie każdy rozumie, co fajnego jest w tym ciągłym zmęczeniu ;:306 Ale faktycznie żyje się tylko raz i dobrze, że można sprawić sobie trochę przyjemności.
Zaraz z przyjemnością polecę do ogrodu, żeby skończyć porządki w różach. Mam nadzieję, że zdążę przed deszczem :D
Masz śliczne prymulki :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Maryniu :wit
Pięknie ci już wszystko kwitnie ;:108
Piękna magnolia,pierwiosnki,ech te kolorki,ech ta cudna wiosna w tym roku nas bardzo rozpieszcza ;:173
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Maryniu cóż to za maleńka piękność na pierwszej fotce ???
Ślicznie kwitną Ci tulipanki.... i fiołeczki przesłodkie :D
Masz całkowitą rację, że ogród, praca w nim i efekty jakie są , to sama radość..... nawet bóle kręgosłupa, czy mięśni nie psują przyjemności pracy wśród kwiatów ;:167
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11285
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

To epimedium jest takie leciwe jak moje ogrodowanie... :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewciu - Mój mały zbiorek pierwiosnków jest okresowo powiększany , później z lekka zapomniany :oops: , wyparty przez inne rośliny.Ostatnio prymulki są u mnie ZNÓW na topie.. :) Pojawiło się tyle nowości i są tak łatwo dostępne bo dzisiaj w każdym markecie przy okazji zakupu chleba można i roślinkę do koszyka wrzucić! :) No i jak
się oprzeć ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

rozpoczyna się czas floksów
Obrazek

żółte epimedium kilka lat ociągało się z kwitnieniem ale wreszcie się rozkręca ..malutką sadzoneczkę kupiłam i nie mogła się pozbierać ...

Obrazek

Obrazek

miodunki w różnych miejscach ogródka można dostrzec... różne w zależności od odczynu gleby bo odmian tylko dwie u mnie

Obrazek
Aniu anabuko1 - przyszedł upragniony i wyczekany czas dobrze,że wiosna nie dała w tym roku długo na siebie czekać :)
" majówka " już ma pąki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
zawsze zazdrościłam tej tawuły w okresie jej kwitnienia moja jeszcze nie jest spektakularnym krzewem ale gałązki kwitną ;:167
Obrazek

Obrazek

Agnieszko ta roślinka o którą pytasz to pierwiośnik ,zawitał na krótko u mnie i już wczoraj zmienił właścicielkę jak i wiele innych roślin z mojego ogródka bo trzeba było zrobić miejsce na nowe z ogrodowej wymiany... :)

Obrazek

Obrazek

DCN...

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Marpy kwiatki wiosenno-letnie ...CD

Post »

Maryniu, Twoja wiosna o jakieś dwa tygodnie wcześniejsza :D W epimediach dopiero zauważyłam ślady życia czyli pędy kwiatowe. Z daleka je widać, nie muszę już kucać, żeby coś dostrzec :wink: A i to nie wszystkie się pokazują.
Zdjęcia epimedium niezwykle udane :D Wiem jak trudno zrobić dobre.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”