Kwiatowo-owocowy balkon Moni

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiatowo-owocowy balkon Moni

Post »

Nie taki mały ten balkonik.
Ja mam ciut mniejszy i planuję masę warzyw, aż sama jestem ciekawa co mi z tego wyjdzie.
Pozdrawiam i będę odwiedzać na pewno ;:7
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
Awatar użytkownika
nikka83
200p
200p
Posty: 214
Od: 2 kwie 2014, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwiatowo-owocowy balkon Moni

Post »

Ja jeszcze na balkonie chce zmieścić stolik, suszarkę do prania i leżak ;:129 żeby wylegiwać się wieczorem wśród pachnących kwiatów, z kubkiem aromatycznej herbaty i dobrą książką ;:oj wtedy ten balkon już taki duży nie jest, mimo że ma 6,3 m2 8-)

Mam już parę ciekawych pomysłów ;:oj teraz pora powoli je realizować. Moim największym aktualnie zmartwieniem jest to czy mogą wiercić dziury w elewacji... blok jest dość nowy i z tego co widziałam to jeszcze nikt nie ma powieszonych na zewnętrznej ścianie żadnych konstrukcji :cry:
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiatowo-owocowy balkon Moni

Post »

Ktoś musi pierwszy zacząć wiercić :)

Ja też upycham pranie na balkonie, ale zamierzam zamontować sobie suszarkę podsufitową, zawsze jednak pranie wyżej i jakby więcej miejsca. Hmmmmmmm leżak też by mi się przydał, taki relaks.....się rozmażyłam
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
Awatar użytkownika
nikka83
200p
200p
Posty: 214
Od: 2 kwie 2014, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwiatowo-owocowy balkon Moni

Post »

Ja myślałam o kratce drewnianej przywierconej do ściany, żeby na niej zawieszać doniczki :wink:

Planowo to miały być głównie borówki i truskawki i ew. 2-3 kwiatki ale coś widzę, że rozrasta mi się lista roślinności :roll:

Co do podwieszanej suszarki to w mieszkaniu mojej mamy jest taka suszarka w łazience, i zawsze plątały mi sznurki :evil: najwyżej nie będę suszyć na balkonie ;:202
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiatowo-owocowy balkon Moni

Post »

:;230 ja też planowo miałam mieć tylko tą skrzynie i jakieś doniczki powieszone na barierce ;:306 ;:306
w miarę jedzenia apetyt rośnie.
Tak sobie jeszcze myślę, że przydałoby się kilka odmian bazylii, mięty, oregano bazylia.
No bo w sumie to mam tylko rozmaryn, natkę pietruszki i bazylię oraz mieszankę ziół w której tak naprawdę nie wiadomo co jest.
Już obmyśliłam, że w sumie na zioła to kupię takie doniczki na rynne i miejsce sie znalazło ;:138
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Kwiatowo-owocowy balkon Moni

Post »

Jeśli chodzi o gwarancje na elewacje, musiałabyś się zgłosić do administracji jeśli to mieszkanie należy do jakiejś spółdzielni:) Jeśli bezczynszowe to po jakimś czasie gwarancja na elewacje wygasa. Myślę, że wystarczy jeden telefon i wszystkiego się dowiesz:) Ktoś w końcu musi zacząć - dokładnie:)
Mi tez się marzyła taka podwieszana suszarka na pranie, ale mieszkam na parterze wysokim i jakos nie bardzo mi się widzi, żeby wszyscy sąsiedzi naprzeciwko oglądali moje np. "seksowne" piżamki hihihi:)
Nie wytrzymasz latem bez suszenia na balkonie hihi chyba że będziesz latać z suszarką w tą i wewtę :D
Pozdrawiam, Kamila :)
Awatar użytkownika
nikka83
200p
200p
Posty: 214
Od: 2 kwie 2014, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwiatowo-owocowy balkon Moni

Post »

Cuxia ja również wysoki parter :roll: mieszkanie kupione od developera, i jutro się po prostu przejdę do administratora (urzęduje 2 razy w tyg u nas na osiedlu) i wszystkiego dowiem ;:108 Planowa chcę balkon zabudować, tylko najpierw trzeba urządzić w środku wszystko :roll:

emilijaie ja zioła to trzymam w kuchni 8-) mam tam tyle miejsca na razie, że właściwie nie narzekam.

Natomiast co do roślin to każda wyprawa do sklepu lub na targ kończy się w dziale z roślinami ;:223 dziś też się skusiłam i do koszyka wpadły mieczyki szt. 2...

Teraz to będę chodzić z karteczką, na której wypiszę tylko te kwiaty które koniecznie muszę kupić :heja w pierwszej kolejności fuksje ;:173
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiatowo-owocowy balkon Moni

Post »

Moja kuchnia jest mała i jakoś ziołom nie służy, a z kwiatków to zamierzam kupić tylko nagietki (jeśli nie pomyliłam) podobno dobre są przy pomidorach.
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Kwiatowo-owocowy balkon Moni

Post »

Ahaha skąd ja to znam :D ja na razie mam szlaban na rośliny.. czekam jeszcze troche i dopiero kupie te docelowe co mają rosnąć, bo ciągle coś kupuję, a kasa idzie jak nie wiem.. :D Tu doniczka, tu nasionka, tak się tylko mówi.. A teraz się zastanawiam gdzie ja to wszystko pomieszczę:P

nagietki... Hmmm muszę obczaić :D
Pozdrawiam, Kamila :)
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiatowo-owocowy balkon Moni

Post »

cuxia ja też stawiam przed faktem dokonanym, tylko o kolejne worki z ziemią proszę żeby luby poszedł bo to ciężkie hehe
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
Awatar użytkownika
nikka83
200p
200p
Posty: 214
Od: 2 kwie 2014, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwiatowo-owocowy balkon Moni

Post »

Ja właśnie naliczyłam, że mam już 10 różnych roślin na balkon :shock: i 5 owocowych... w tym 11 sadzonek truskawek :;230
Nawet nie wiem kiedy tego tyle się uzbierało :shock:
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Kwiatowo-owocowy balkon Moni

Post »

:;230
To będziesz tak jak ja z pomidorami:p Rozdawać znajomym :D ja już mam kolejkę na te moje pomidory, które dopiero wykiełkowały / dopiero kiełkują (niepotrzebne skreślić :D )

Taaa fakt dokonany :D Mój Małż tez dostał zadanie zakupu ziemi, ale jeszcze sie z niego nie wywiązał i chyba dobrze bo już bym miała wszystko zasadzone gdyby nie to :P
Pozdrawiam, Kamila :)
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiatowo-owocowy balkon Moni

Post »

Najpierw postaram się upchnąć maksymalnie co się da, a co ;:14
resztę oddam siostrze, która akurat jest szczęśliwą posiadaczką działki.

Szkoda tylko, że jak pikowałam pomidory i papryki to byłam tak tym wszystkim podjarana, że zapomniałam poopisywać ;:223
a chciałabym mieć chociaż po 2 sztuki z gatunku.
Będę się martwić jak już naprawdę nie będzie gdzie palca wcisnąć ;:306
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”