Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Liścienie odpadają za wcześnie jeśli występuje jakieś zaburzenie funkcjonowania korzeni lub włókien przewodzących w łodydze. Od standardowego zalania lub zasolenia aż po porażenie korzeni lub łodygi przez choroby odglebowe. Duży niedobór światła też.
Awatar użytkownika
chmielu11
200p
200p
Posty: 231
Od: 21 lip 2013, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie,okolice Bielska-Białej

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Po przepikowaniu podlałem Florowitem koncentratem rozcieńczonym 5ml na 2l wody może to zaszkodziło?
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
KASIA
200p
200p
Posty: 210
Od: 4 cze 2005, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Polska
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Z reguły nie powinno się go lać po pikowaniu.. Szczególnie pomidorow. Znasz jakies metody zeby wacik z nasionami nie wysychal ?
Primum non nocere
Awatar użytkownika
evach
50p
50p
Posty: 85
Od: 3 wrz 2013, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice/Syski

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Ja nasiona na wacik u trzymam w plastikowym pojemniczku z przykryciem i nic nie wysycha
mój tablet płata mi figle -> przepraszam za błędy ;)
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

chmielu11 pisze:Po przepikowaniu podlałem Florowitem koncentratem rozcieńczonym 5ml na 2l wody może to zaszkodziło?
Na pewno nie to.

Już prędzej temperatura wody, zawartość chloru w wodzie, niska temperatura podłoża.
A jak często podlewasz tą swoja rozsadę ?
Awatar użytkownika
chmielu11
200p
200p
Posty: 231
Od: 21 lip 2013, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie,okolice Bielska-Białej

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Wodę mam w butelce odstawioną na parę dni temp.są na połódniowym oknie podlewam co 3-4 dni a co ciekawe stało się to tylko na Pokusie a na Cherolli żadnych oznak więdnięcia temp w dzień w pokoju 20st w nocy 18 bo śpi w nim mój mały synuś ;:3
Pozdrawiam Krzysiek
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Trzeba by się bawić w detektywa. W każdym razie roślina zjadła swoje liścienie. Takie zjawiska występują w każdej fazie wzrostu. Jak np zacznie brakować azotu to najpierw żółkną i więdną najniższe liście . Przyczyna musi być w podłożu.

Poza tym wielu tu niańczy dosłownie swoje rozsady. Dajcie roślinom to co trzeba i zostawcie je w spokoju.
Awatar użytkownika
chmielu11
200p
200p
Posty: 231
Od: 21 lip 2013, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie,okolice Bielska-Białej

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Podłoże miałem z Lidla może to tu tkwi przyczyna?Czy przesadzić je do innego czy zostawić i obserwować?

-- 25 mar 2014, o 22:05 --

Ale podlewać dalej Florowitem co 7 dni czy tylko samą wodą ?
Pozdrawiam Krzysiek
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

A ile to podłoże ma w sobie nawozu?. Bo coś mi się zdaje, że jesteśmy w domu.
Awatar użytkownika
linnenn
50p
50p
Posty: 87
Od: 2 mar 2014, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

U mnie na razie bieda z nędzą, poza malinowym pomidorem Bawole Serce (wydłubane nasionka z pomidorów, które przywiozła mi babcia od znajomych ze wsi. Najsmaczniejsze jakie kiedykolwiek jadłam ;). Posiałam je jedynie dla eksperymentu, bo uprawiam balkonowe ogrodnictwo :). Wykiełkowały prawie wszystkie posiane nasiona! :P Najwyżej przytargam jakąś skrzynię i posadzę chociaż jeden krzaczor, bo w zeszłym sezonie miałam już jakieś 2 metrowe pomidory przywiązane do linki na pranie i dobrze im się żyło. Tylko były to jakieś niezidentyfikowane koktajlowce.

Dzisiaj się ucieszyłam, bo w nocy było zimno, włączyli CO i raptem wykiełkowały W KOŃCU nasiona Maskotki i Oli Polki, kiedy straciłam już nadzieję. Co prawda na razie po 4-5 sztuk, ale czekam na nie z niecierpliwością :).

Zaliczyłam również jakieś podłamanie po przeczytaniu dzisiaj dwóch poprzednich części tego tematu (wolny dzień spędzony na forum z przerwami na grzebaniu w ziemi... ;) ) i zobaczeniu tych waszych pięknych krzaczków, które już wyhodowaliście! Zaczęłam się bać, że może być już kompletnie za późno, ale z drugiej strony w zeszłym roku posadziłam dopiero w połowie maja (przeprowadzka i odgruzowanie balkonu) i trochę plonów było.

A przed chwilą zamówiłam jeszcze nasiona Gartenpearle (zbankrutuje przez to forum! :P). I pozostaje mi wzdychanie do waszego Megagroniastego bo zorientowałam się, że niestety jest nie do kupienia na allegro i gdzie indziej :).
BalkonowyOgrodek.pl - mój blog o próbach ogrodnictwa w mieście na balkonie :)
Moje storczyki!
Pozdrawiam, Monika! :)
tysonka
500p
500p
Posty: 861
Od: 20 lut 2012, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Ależ nie jest za późno - wiele osób, w tym ja, wysiewa pomidory do końca marca, nawet do początku kwietnia.
I wysadzanie w połowie maja też nie jest niczym dziwnym - to normalny termin, jeśli są przymrozki w tym czasie, to wysadza się nawet później.
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

Zrobiłam numer stulecia ;:223
Pikowałam moje pomidorki i papryczki mix odmian, zachwycona, że tak ładnie rosną i nagle ;:124 ;:124 ;:124 ;:124
nie opisałam ani jednej sztuki i mam teraz mix nn Straszna gapa ze mnie ;:306 ;:306
Teraz mam odmiany "coś z tego będzie"
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
pa-ni
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 sty 2014, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 4 cz.

Post »

emilijaie , paprykę od pomidora rozpoznasz ;:306 a nazwy ? z tym będzie problem ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”