Fajerkowa loggia. Czas zmian

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Fajerkowa loggia. Czas zmian

Post »

Witam serdecznie,

Od 2 tyg czytam forum i postanowiłam dołączyć z moją loggią. Wydaje się być spora 4,3 x 1.2m (1,2 m do barierki). Na razie to rupieciarnia ale mam plany zamienic je w moj raj :-) mój a także mojej 8, 5 letniej córci i 2 kotów rasy siersciuch pasiasty dachowy.

Czekam juz na montaz zabudowy balkonu. Do barierki bedzie wiklina powyzej siatka stalowa na ramie drewnianej. Jedno skrzydło otwierane (wzgledy bezpieczeństwa) i 90 cm pergola.

Mam juz plan aranzacji (pokaże wieczorem bo teraz piszę z telefonu). Liczę na pomoc forumowiczów.

Wieczorem napiszę też nazwy gatunków ktore widzę u siebie. Teraz nie pamietam dokladnie a nie mam sciagawki.

Pozdrawiam wszystkich "balkonowiczow" :-)
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
Awatar użytkownika
mmudant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 922
Od: 19 mar 2011, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Z domowego składziku - miejsce relaksu czyli fajerkowa loggi

Post »

Witaj
:)
Czekamy więc na obiecane zdjęcia :)
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Z domowego składziku - miejsce relaksu czyli fajerkowa loggi

Post »

Obrazek

Obiecany szkic

I tak od lewej - loggia to północny wschód

Na scianie, na półce
- wiszące truskawki i truskawki ananasowe

Na podłodze
Przy ścianie
- goździki
- lawenda
- przy barierce jakieś pnacze (clematisy, winobluszcz odpadaja bo sa trujace dla kotow)

Dalej
Wierzba hakiro i na dole kepki trawy niedzwiedziej

Ten duzy pojemnik przy wierzbie to wymarzone minioczko

Dalej na barierce pelargonie pachnace

Za ławka trawa dla kotow

Do tego na parapetach ktorych tu nie widac
Koperek i szczypior
Ziola typu mieta bazylia


+ inne nieplanowane

Ufff

Na zakupach ciuchowych kupilam nasiona kopru i nieplanowane cebulki iksii
. I trawe w doniczce dla futer

Edit. Podskoczyłam do obi i przywiozlam rozsady lawendy, metalową doniczke na nie i drugą na 1 rozsade. Poza tym skrzynkę na koperek, szczypiorek i natke i odpowiednie nasiona. I keramzyt na dno. Jutro z corcią sadzmy :-)

Koty trawę konsumuja
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Z domowego składziku - miejsce relaksu czyli fajerkowa loggi

Post »

Iksja
Obrazek

Lawenda
Obrazek

Ilawenda i nasze zioła tj natka, szczypior i koperek
Obrazek

Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem pierwszych obsadzen i zasiewów ;-)

Znalazlam tez pojemnik na moje oczko wodne, znalazlam kastre budowlana 90l 75cm x 52cm x 30cm.

Widzialam w lidlu resztki cebul, gazetka od czwartku brzmi interesujaco
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Z domowego składziku - miejsce relaksu czyli fajerkowa loggi

Post »

To fotki całego balkonu

Obrazek

Obrazek

Pytanie do doświadczonych. Czy pnączem u mnie może być kiwi? Będzie dobrze się czuło?

Czy któraś z roslinek które wymienilam nie pasuja do mojego balkonu?

Wyslalam dzis zapytanie do producenta o ocieplane donice na wymiar. Zakupilam tez dodatkowe nasiona ziol w biedronce. I nie mogę się doczekać zabudowy i mebli zebym mogla ruszyc z robota.
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Fajerkowa loggia. Czas zmian

Post »

Witam serdecznie :wit
Zapowiada się bardzo ciekawy wątek balkonowy. Widzę że plan gotowy i przemyślany ale całe szczęście że ujęłaś punkt "nieplanowane" który zdecydowanie zajmie najwięcej miejsca :;230
Kawa wypita na takim balkonie będzie smakowała o niebo lepiej ;:304
Pozdrawiam z balkonu z Lubicza ;:196
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Fajerkowa loggia. Czas zmian

Post »

Aha....coraz więcej balkonowców :) Czekam na postępy i efekty z realizacji planów...podobają mi się :wink:
Pozdrawiam
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Fajerkowa loggia. Czas zmian

Post »

Na dobranoc moje sierściuchy: Mała i Mruczek

Obrazek

Obrazek

Nieplanowana już jest iksja ;-) i będą też bratki miniaturowe ;-)

Ten rok traktuję jako eksperymentalny. Zobaczę co mnie lubi i co lubi moj balkon i co ja lubię. Stad mysle ze nieplanowanych bedzie sporo
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Fajerkowa loggia. Czas zmian

Post »

Witaj Fajerko :wit .
Ambitne plany balkonowe ;:138 . Rzeczywiście balkon całkiem spory. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia, jak to mądrzy mówią... Zapewne sama się o tym przekonasz, zakochując się w coraz to nowych roślinach, które koniecznie będziesz chciała mieć u siebie ;:224 , a balkony podobnie jak i parapety z gumy nie są :;230 .
No cóż...tak mają Ci co kochają kwiaty ;:108 .
Będę kibicowała Twoim poczynaniom, tym bardziej że jestem właścicielką aż dwóch balkonów. W sezonie łapki odpadają od gonienia z konewkami, ale chwile spędzone wśród kolorowych i pachnących ziół i kwiatów - bezcenne ;:215 .
Pelargonie lubią słońce...Twój balkon płn-wsch raczej im tego nie zapewni ;:131 .
Może zamiast pelargonii rozsądniej byłoby fuksje posadzić, bo te akurat za pełnym słońcem nie przepadają ;:204 , więc u Ciebie miałyby wspaniałe warunki.
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Fajerkowa loggia. Czas zmian

Post »

Hmm może orientacja balkonu jest inna niz podalam. Słońce mam od świtu do ok 13. Latem daje to niezł? patelnię. Moja Mama miała tu nieraz pelargonie kaskadowe, ładnie rosły.

Zaztanawiam się czy nie posadzić kobei jako pnacza a na "stale" pnacze zdecydowac sie po roku jak juz troche rozeznam temat. Tylko czy kobea nie jest trująca dla kotow, musze sprawdzic.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i uwagi. Oby udalo mi się zrealizowac moj plan
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Fajerkowa loggia. Czas zmian

Post »

Możecie się zacząć śmiać. Jestem po wizycie w auchan i wioze kiwi. Pnacze znaczy.

Czy leci z nami lekarz? Specjalista od uzależnień?
Jeszcze nasiona kawy kupilam i 2 doniczki krokusow. W LM maja wierzby w dobrej cenie. I moze w sobote podjade kupic.
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Fajerkowa loggia. Czas zmian

Post »

Kochana zaraz tam się śmiać ;:224 ja mam zimowane 14 doniczek fuksji i 10 pelargonii i zamówiłam chyba jeszcze z 20 ;:306 nogą chyba upchnę ;:224
Idziemy się leczyć razem, będzie nam raźniej ;:162
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Fajerkowa loggia. Czas zmian

Post »

Yuppi :-)

W piatek pan montuje mi zabudowę balkonu a w sobote... jeśli znajde kierowce i tragarza hihi to jade po meble, drzewko, skrzynki, ziemie i wszystko ciezkie. Reszte przywloke autobusem jak kiwi hihi
Będę wzrokiem szukac pana z kaftanem :;230

Robie liste zakupow. Obym w sklepie byla taka twarda. Tia...

zamówiłam 2 donice 30x30 na kwiaty jednoroczne w tchibo. Skorzystałam dziś z upustu 50zł ;:108
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”