Górale z Andów - blabla cz. 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

blabla pisze:Za to roślinki prezentują się lepiej, jest przynajmniej porządek, doniczki stoją równo.
Jakby tego porządku nie było wcześniej :lol: Ja tam widziałam doskonały ład, równiuteńkie rzędy, wymuskanych roślin. Jeśli może być jeszcze ładniej, to muszę to zobaczyć :wink:
Melduję się w nowej części :wit
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

To, co w czasie wizyty było przez Ciebie fotografowane to właśnie doniczki poukładane na stołach bez kuwet. W biegłym roku miałem gdzieś 50% kolekcji w kuwetach i 50% bez kuwet. Teraz wszystko będzie już bez dodatkowego żelastwa. Potrzebuję miejsca!
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Pisze że będzie bez kuwet więc jak będziesz podlewał ? Konewka ?
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Od kilku lat podlewam roślinki z góry. Jest to pracochłonne ale jestem z tej metody zadowolony. Każda doniczka dostaje tyle wody, ile uważam za stosowne. Jest zdecydowanie mniej podgnić korzeni (praktycznie ich nie ma) oraz nie ma stojących w miejscu roślin - wszystkie rosną jak się patrzy.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

blabla pisze: Potrzebuję miejsca!
A wydawałoby się, że to główny problem parapetowców :lol: Taki ogromny foliak, tyle przestrzeni wokół... Myślisz, że przyjdzie kiedyś taki dzień, gdy uznasz, że dość zbierania nasion (na własne potrzeby), dość wysiewów, dość zaopatrywania się w nowe skądkolwiek, bo powierzchniowo nie jesteś w stanie zrobić nic więcej?
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

W sumie takie podlewanie wiele by mi ułatwiło ustawianie kaktusów ( nie potrzeba tyle podstawek pod doniczki ... ) tylko czy wełna która jest na niektórych kaktusach nie wymywa się podczas podlewania ? i czy nie uszkadzają się pąki kwiatowe ?
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

sokolica pisze:A wydawałoby się, że to główny problem parapetowców :lol: Taki ogromny foliak, tyle przestrzeni wokół... Myślisz, że przyjdzie kiedyś taki dzień, gdy uznasz, że dość zbierania nasion (na własne potrzeby), dość wysiewów, dość zaopatrywania się w nowe skądkolwiek, bo powierzchniowo nie jesteś w stanie zrobić nic więcej?
Już w ubiegłym roku podjąłem decyzję, by nie kupować nasion. Ten sezon jest pierwszym, w którym będę wysiewał tylko swoje nasiona. Dlatego mam tylko 150 porcji do wysiania. Jeśli zacznie mi rzeczywiście brakować miejsca to pozbędę się roślin typu duble - czyli mam materiał z innymi numerami polowymi niż moje i jest to dokładnie to samo, co moje numerki, które mam w kolekcji. W takiej sytuacji to ewidentny dubel i mogę coś takiego zredukować. W najgorszym przypadku sulki, rebucje, parodie, trichocereusy, echinopsy oraz wszystkie inne nie-lobiwie pójdą pod nóż :twisted:
przemo1413 pisze:W sumie takie podlewanie wiele by mi ułatwiło ustawianie kaktusów ( nie potrzeba tyle podstawek pod doniczki ... ) tylko czy wełna która jest na niektórych kaktusach nie wymywa się podczas podlewania ? i czy nie uszkadzają się pąki kwiatowe ?
Ja chcę mieć rośliny takie jak w naturze. Zatem np. interesują mnie parodie to takie bez wełny. Puch usuwam przez wydmuchiwanie. Spotkałem się z opinią, że nieusuwana wełna cieniuje roślinki i powoduje ich wyciąganie się a ja chcę mieć placki a nie kolumny. Nie zauważyłem, by pąkom działa się krzywda w czasie podlewania. W naturze też nikt się z nimi nie patyczkuje. Deszcze padają raczej z góry a nie od dołu :wink:
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

No to mnie przekonałeś :wink: w tym sezonie konewka idzie w ruch 8-) A co do tego najgorszego przypadku to może zamiast pod nóż to niech pójdą pod młotek :wink:
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Czech, z którym byliśmy na wyprawie, by z nami się wybrać sprzedał swoją kolekcję gymnaków. Zatem to ma sens :idea:
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Ja jestem jak najbardziej za. Może kilka ciekawych medio by wpadło do kolekcji?
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Spokojnie, ja cały czas jeszcze sporo wolnego miejsca mam i nadal usilnie pracuję nad zwiększeniem dostępnej powierzchni.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

blabla pisze:To trochę potrwa. Teraz ustawiam doniczki bezpośrednio na blatach stołów a nie w kuwetach. To pozwala mi uzyskać dodatkowo 10% powierzchni ale każdą doniczkę trzeba ustawiać oddzielnie co jest trochę pracochłonne. Za to roślinki prezentują się lepiej, jest przynajmniej porządek, doniczki stoją równo.
A myślałem, że tobie nie grozi brak miejsca. Jako architekt krajobrazu proponuję iść za modą i założyć sezonowy, zielony dach jeśli konstrukcja na to pozwala. Osobiście jednak wybrałbym mrozaki, które mogłyby bytować na dachu cały rok bez konieczności kursowania z doniczkami do piwnicy :wink:
Czasem nie musisz się martwić, ja poczekam na zdjęcia.
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Jakbym miał kasę na przebudowę dachu to bym pojechał do Peru. Ja mam inne priorytety niż inwestowanie w nieruchomości.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”