Tu odpoczywam po pracy zawodowej... grzebiąc w ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Tu odpoczywam po pracy zawodowej... grzebiąc w ziemi

Post »

Witam wszystkich w moim wątku. Wielokrotnie podejmowałam decyzję o założeniu tego wątku i rezygnowałam. :roll: Dziś, a w zasadzie w tej chwili, postanowiłam to zrobić.
Mam mały ogródek działkowy poza miastem. Taki zwyczajny, ale mój. To mój azyl. Miejsce, w którym zapominam o swojej stresującej i bardzo wymagającej pracy.
Nigdy nie lubiłam prac ogrodowych i nie myślałam, że to się kiedykolwiek zmieni. Ogródek uprawiali moi rodzice i 3 lata temu chcieli go sprzedać, a narzędzia oddać w rodzinie i ... stało się. Mój M mnie namawiał, choć było wiadomo, że niewiele mi pomoże, bo bardzo słabo widzi. ;:223 Teraz nie żałuję, ale jak nie dawałam sobie rady, to wściekałam się na niego.
Przez 2 lata moi rodzice ciągle powtarzali : Po co Wam? Nie dasz sobie rady. Będzie wstyd przed sąsiadami. ;:306 Teraz już tak nie mówią. Pytają: Po co znowu idziecie na działkę? Co Wy tam robicie?
A my po prostu kochamy tę naszą działeczkę i biegniemy choć na chwilkę, by zobaczyć, doglądnąć, a nawet wypić kawusię ;:108
Miło mi będzie więc na kaweczce Was gościć. Zapraszam :wit
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tu odpoczywam po pracy zawodowej... grzebiąc w ziemi

Post »

:wit wpraszam się na kawę :wink:
Fajnie , że zdecydowałaś się założyc swój watek ;:63
Ja też idę nieraz na działkę tylko po to , żeby posiedzieć , popatrzeć co urosło i wypić kawę. Na początku też troszkę przejmowałam się "działkowymi" sasiadami oni tacy doświadczeni wiedzą co gdzie i jak, a ja początkujaca , zielona prawie we wszystkim :( ale teraz sie nie przejmuję robię , uczę się sama na własnych błędach często korzystam z porad forumek ;:138 a i podpowiedzi sąsiada działkowego nie odrzucam :) Pokaż nam swoją działkę ;:108
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tu odpoczywam po pracy zawodowej... grzebiąc w ziemi

Post »

Witaj zuzola11. Kawa gotowa i piernik upieczony. O atmosferę zadbamy same ;:306 ;:306 ;:306 Nie robiłam zdjęć swojej działki ani tego, co tam uprawiam. Jednak postaram się coś wyszukać w swoim aparacie... Zwłaszcza, że ja sama czasem nie wiem, co tam rośnie, bo nie potrafię rozpoznać bylin. :twisted: Na tym forum jestem kolejny rok. Ludzie są wspaniali i życzliwi. Mam nadzieję, że wiele się od Ciebie i od nich nauczę. Dziękuję za odwiedziny- byłaś szybka jak błyskawica ;:168
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tu odpoczywam po pracy zawodowej... grzebiąc w ziemi

Post »

:tan byłam pierwsza :tan byłam pierwsza
No to czekam na fotki ;:108
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tu odpoczywam po pracy zawodowej... grzebiąc w ziemi

Post »

W tym roku zrobiłam kilka zdjęć, aby pokazać mamie, co się dzieje na działce, bo ona z powodu choroby nie dojdzie. Oto moje krokusiki. Więcej ich nie mam...

Obrazek

Obrazek

Udało się wstawić zdjęcia ;:138. A myślałam, że to takie skomplikowane ;:333
Awatar użytkownika
piortkowice
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 13 sty 2013, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Tu odpoczywam po pracy zawodowej... grzebiąc w ziemi

Post »

A więc jestem druga :wit Powiem Ci szczerze że nie spodziewałam się że w końcu się zdecydujesz. Oczywiście będę często na kawie u Ciebie ;:136
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tu odpoczywam po pracy zawodowej... grzebiąc w ziemi

Post »

Ja też jestem w szoku, Patrycjo. Impuls :) Mam jednak nadzieję, że dam sobie radę.
Ciasta i kawy nie zabraknie dla nikogo :lol:

;:304 ;:304 ;:304
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tu odpoczywam po pracy zawodowej... grzebiąc w ziemi

Post »

Na działce mam blaszak, który pełni rolę altanki ...Troszkę rdzewieje, ale nigdy w nim nie siedzimy. Wolimy pod chmurką ;:108
Troszkę trawki i drzewa owocowe (dość już stare): 2 wiśnie, renkloda, czereśnia, jabłoń wczesna i zimowa, grusza. Chciałabym mieć jeszcze jakąś śliwkę węgierkę. ;:224
Przydałby się agrest i czarna porzeczka...
Postaram się zrobić zdjęcia w najbliższym czasie, by pokazać wam to moje miejsce na ziemi. :)
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu odpoczywam po pracy zawodowej... grzebiąc w ziemi

Post »

A ja trzecia ;:138 ;:138 ;:138 ,załapałam się na podium ,Wiolu gratuluję założenia wątku , na kawusię się wpraszam ,nie za późno???
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tu odpoczywam po pracy zawodowej... grzebiąc w ziemi

Post »

:wit Witaj, Marzenko. Woda już wstawiona. M siedzi obok, ale nie jest rozmowny. :lol: Jeszcze mu nie powiedziałam, że założyłam swój wątek. ,,Mniej wisz, lepiej śpisz" ;:306 Widziałam Twoje donice. Jestem nimi zachwycona :lol:
Pochwalę się, że na działeczce już wzeszła rukola, którą uwielbiamy. A oto mój czosnek zimowy
Obrazek
Nie znam nazwy odmiany
Awatar użytkownika
piortkowice
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 13 sty 2013, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Tu odpoczywam po pracy zawodowej... grzebiąc w ziemi

Post »

Wolusia ja jestem w trakcie produkcji sadzonek porzeczki, mogę Ci podarować też maliny ..... niestety agrestem nie uraduje, sama mam mały w trakcie rozrostu :oops:

-- 22 mar 2014, o 21:18 --

Ło matko, dziewczyny o tej porze kawa ;:219
Myślałam że ja mam tylko poprzestawiane godziny z kawą ale o tej porze to jeszcze nie pilam ;:170
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tu odpoczywam po pracy zawodowej... grzebiąc w ziemi

Post »

Patrycjo, znów buziaki dla Ciebie. ;:196 w prawy policzek i ;:196 w lewy policzek. Jestem chętna na porzeczki, malinki są ekspansywne, a ja nie mam tyle miejsca.
Awatar użytkownika
piortkowice
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 13 sty 2013, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Tu odpoczywam po pracy zawodowej... grzebiąc w ziemi

Post »

Szkoda że nie chcesz moich malinek, ale podziwiam Cie że umiesz odmówić, ja jestem na etapie wsadzania wszystkiego co się da ;:124 ;:124 ;:124
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”