Pleśniejące sadzonki - poradźcie

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pleśniejące sadzonki - poradźcie

Post »

A nie pojawia się u Ciebie taki śliski nalot na patykach , u mnie cały czas jest i musze co kilka dni zmywać , a korzonków nie widać :(
Bożena
_fox_

Re: Pleśniejące sadzonki - poradźcie

Post »

Limonkaa nic takiego nie ma ;:185 a węgiel wrzucasz do wody ?? ja akurat grilowy mam w tej chwili.

Przejrzyj ten temat http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5#p4504675
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pleśniejące sadzonki - poradźcie

Post »

Wrzuciłam za każdym razem węgiel drzewny i nic ponad połowa sadzonek mi uschła , szkoda :( Korzeni nie widać a te co zostały to im listki usychają , widzę że wszystkie mi się zmarnują jak tak dalej będzie :oops:
Bożena
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Pleśniejące sadzonki - poradźcie

Post »

limonkaa pisze:Wrzuciłam za każdym razem węgiel drzewny i nic ponad połowa sadzonek mi uschła , szkoda :( Korzeni nie widać a te co zostały to im listki usychają , widzę że wszystkie mi się zmarnują jak tak dalej będzie :oops:
Dlatego ja ukorzeniam w piasku zmieszanym z ziemią - nie ma problemu z pilnowaniem czy woda nie mętnie. W piasku mam około 80% pozytywnych ukorzenień i proces jest dość szybki, patyczki wsadzane 3 tygodnie temu mają już korzonki.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pleśniejące sadzonki - poradźcie

Post »

A to w domu trzymasz sadzonki na parapecie ? Za mało mam miejsca , kubeczki z wodą nie zajmują dużo miejsca w domu :( Już więcej nie będę się bawić w ukorzenianie patyczków czegokolwiek ,szkoda kasy wydanej :oops:
Bożena
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Pleśniejące sadzonki - poradźcie

Post »

limonkaa pisze:A to w domu trzymasz sadzonki na parapecie ? Za mało mam miejsca , kubeczki z wodą nie zajmują dużo miejsca w domu :( Już więcej nie będę się bawić w ukorzenianie patyczków czegokolwiek ,szkoda kasy wydanej :oops:
W domu, ale w ciemnym i zimnym holu, więc myslę, że mozna by je na przykład w piwnicy z oknem. Doniczka nie musi być wiele większa od kubeczka, ja mam takie P9 i P11 - musi tylko być głęboka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”