Brzoza.Cięcie i formowanie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Jakub2013
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 14 mar 2014, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoza po formowaniu płacze - PILNA POMOC POTRZEBNA !

Post »

Z tego naprawdę mocno leci. Próbowałem taśmą "naprawczą" i słabo pomogło ... Przesiąka ...
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoza po formowaniu płacze - PILNA POMOC POTRZEBNA !

Post »

To musi być materiał jakiś ręcznik obwiniety , zawiązany tyle, że naturalny. Z żadnych sztucznych tworzyw poliestrów czy innego wynalazku. Mocno obwiązać i zawiązać sznurkiem, nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jedyna nadzieja jeszcze jest taka, że jak pojawi się rano słońce to rana bedzie sama po mału zasychać.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Jakub2013
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 14 mar 2014, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoza po formowaniu płacze - PILNA POMOC POTRZEBNA !

Post »

Dziękuję za radę. A gdybym lekko "opalił" tę ranę palnikiem ? (oczywiście rozsądnie, nie podpalając drzewa ;-)

Może to by ją zasklepiło ? Po prostu bym ją osuszył.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoza po formowaniu płacze - PILNA POMOC POTRZEBNA !

Post »

Niektórzy tak robią, ale sam osobiście nie stosowałem.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Jakub2013
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 14 mar 2014, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoza po formowaniu płacze - PILNA POMOC POTRZEBNA !

Post »

;:108 Tak sobie pomyślałem, że jeżeli podczas chirurgicznego "cięcia" u człowieka używa się koagulatora, to w przypadku drzewa może palnik lutowniczy pomoże :-)

Szkoda, że nie ma jakiejś super higroskopijnej pasty, która pozwoliłaby na zatamowanie takich "krwotoków". Aż się dziwię, że przy tak dużej aktywności lobby ekologicznego, nikt nie wpadnie na pomysł aby siły i środki spożytkować na pomoc ogrodnikom amatorom.

Dzięki za wsparcie, i jestem otwarty na kolejne pomysły !
lukk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 22 sie 2013, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoza po formowaniu płacze - PILNA POMOC POTRZEBNA !

Post »

Mam lepszy pomysł... Podstaw garnek i zbierz sok. Teraz chyba właśnie czas na zbiór soku z brzozy.
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoza po formowaniu płacze - PILNA POMOC POTRZEBNA !

Post »

Dokładnie, powinieneś się cieszyć i zbierać... Przecież sok z brzozy stosowany jest w celach leczniczych i po to właśnie się je sadzi...
Jakub2013
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 14 mar 2014, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoza po formowaniu płacze - PILNA POMOC POTRZEBNA !

Post »

Wypływ soku mnie nie cieszy, wręcz odwrotnie bardzo martwi ... boję się że drzewo może mi od tego uschnąć ...

Dziś od rana walczyłem z palnikiem ... potem lakierem ... farbą sylikonową ... oraz wszelkiego rodzaju maściami ogrodniczymi ... wydałem chyba z 200 zł i wszystko na nic. Sok jak leci tak leci. Może udało mi się zmniejszyć wypływ o jakiś 30 % ale i tak ciągle spływa ... ;:223

Czy jest szansa, że samo ustanie a drzewo nie uschnie ?
Awatar użytkownika
Marcus64
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 mar 2014, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoza po formowaniu płacze - PILNA POMOC POTRZEBNA !

Post »

Dziń dobry,

Panie Jakubie,

Obawiam się, że nie ma skutecznego sposobu na zatamowanie wycieku. Co prawda, ja sam nie mam brzóz, ale sąsiad ma dosyć duży zagajnik starych drzew. Z jego doświadczenia wynika, że trzeba zdać się na naturę, natomiast wszelkie "rękoczyny" takie jak: opalanie, smarowanie maścią czy traktowanie farbą, mogą tylko pogorszyć sprawę. Efekt może być taki, że nawet jeśli uda się zmniejszyć nieco wyciek soku, to stworzy Pan doskonałe warunki do rozwoju grzybów i jednocześnie utrudni Pan roślinie stworzenie bariery ochronnej.

Trzeba obserwować i czekać... a jak ustanie wypływ soku, to zadbać o drzewo, bo będzie osłabione.

Pozdrawiam

Marek
Marek
Jakub2013
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 14 mar 2014, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoza po formowaniu płacze - PILNA POMOC POTRZEBNA !

Post »

To jest ogromne drzewo. Jako, że rośnie obok rzeki, mam nadzieje że wody mu nie zabraknie. Jutro spróbuję z opaską metalową "samochodową" i gumową osłoną , taki kordonek zrobię. Ścisnę maksymalnie i zobaczmy czy soki się zatrzymają. Kurde, tragedia. Już dwa dni (po tej wielkiej wichurze) walczę z wyciekiem i słabo mi idzie. Dzwoniłem do wszystkich znanych mi ogrodników i nikt nie dał mi skutecznej rady ...
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Brzoza po formowaniu płacze - PILNA POMOC POTRZEBNA !

Post »

Poleci kilka dni i przestanie, drzewo raczej nie umrze, tymbardziej tak duże. Takie pompowanie soków u brzozy trwa w gruncie rzeczy bardzo krótko, kilka dni, może tydzień, niespecjalnie więcej.
Z Konina
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 31 sty 2014, o 01:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: miasto Konin

Re: Brzoza po formowaniu płacze - PILNA POMOC POTRZEBNA !

Post »

MAM TAKI SAM PROBLEM ściąłem 3 duże konary z 40-50 letniej brzozy.Ściąłem ja 7 marca i cały czas leci z niej sok.

To sama była cięta w czerwcu zeszłego roku.Cała moja przygoda z cieciem brzozy zaczełem pod koniec maja zeszłego roku kiedy jedna z dwóch brzóz została złamana przez wiatr[pół metra i była by ona u mnie w domu] wtedy postanowiłem skrócić o połowę to drugą brzoze [tą co teraz płacze]. W czerwcu ściąłem 2/3 konarów a resztę zostawiłem na później.Wtedy nic nie kapało z żadnej rany.
Ściąłem te 3 gałęzie i od tego momentu cały czas leci.Myślałem jak będzie słonce to się zasuszy i nic z tego mróz ktury był kilka dni temu[-5]nic nie dał.CO Z NIĄ ZROBIĆ ABY PRZESTAŁ KAPAĆ TEN SOK :?: :?: :?: i kiedy brzoza przestanie produkować ten sok i czy to drzewo nie zdechnie :?:
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Brzoza po formowaniu płacze - PILNA POMOC POTRZEBNA !

Post »

Teraz soki zaczynają krążyć z wielką mocą. Ponieważ zostały przecięte tkanki to wypływają. I będą wypływały jakiś czas, ale wszystkie nie wypłyną. Trzeba czekać, a potem dbać o drzewo - jak napisał Marek.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”