W moim ogrodzie cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

W moim ogrodzie cz.2

Post »

Witam Wszystkich odwiedzających w moich skromnych progach :D
Dziękuję, że do mnie zaglądacie. To, że wyczerpany został limit pierwszej części napawa mnie do dziś zdumieniem ;:173 ;:196

Wracając do tematu, mogę odtrąbić Wiosnę i na moim paskudnie zimnym terenie ;:138
Ostatnimi tygodniami a raczej weekendami staraliśmy się z eMem zrealizować trochę naszych (moich) zimowych planów.
W pierwszej kolejności musiało powstać ogrodzenie, tak aby ochronić nowo powstałe rabaty przed energicznymi i bardzo skutecznymi sierściuchami :wink:

Luzik, kamienie są nasze :wink:
Obrazek

Odłóż ten aparat i weź się za robotę!
Obrazek

Niektórzy mieli już dość :wink:
Obrazek

Jeszcze kamienna podmurówka i front będzie gotowy...

Obrazek

Obrazek

eM zrobił wszystko sam, słupki, furtkę, itd.
Tylne ogrodzenie będzie rozebrane, powstanie nowe w innym miejscu, tak aby powiększyć część wewnętrzną. O! I będzie furtka do ogrodu i warzywnika. W środku cztery różane rabaty, kamienna podłoga, ławeczka itp. Niestety prace na razie wstrzymane z braku czasu :(
Za to w czwartek przyszła paczka z pierwszym różanym zamówieniem ;:138

Róże ogromne, nie mieściły mi się do żadnego wiadra!
Obrazek
Przyjechały:
Rosa damascena ?Koszuty?
Rosa rugosa ?Hansa?
Rosa rugosa ?Rotes Meer?
Ambroise Paré
Charles de Mills
Fantin Latour
Jacques Cartier
Ashamed Fairy
Madame Isaac Pereire
Madame Knorr
Reine des Violettes
Elmshorn
Lichtkönigin Lucia
Bonica
Sangria
Alba Rose
Larissa?
Lovely Fairy
The Fairy
White Rose
Yellow Fairy
Adelaide Hoodless
John Cabot

eM pod osłoną nocy wyrył 60 cm. doły (pierwsze były najgłębsze :lol: ) (każdy dół kosztował mnie jedną czekoladę :roll: )

Obrazek

Obrazek

Dziś przystąpiłyśmy z Mamą do sadzenia.

Obrazek

Obrazek

"Zużyłyśmy " ponad 30 wiader kompostu i 250 litrów wody ;:219

Obrazek

Obrazek

Następnie usypałyśmy kopce...

Obrazek

Zastanawiając się czy aby nasze róże się nie poduszą :roll:

Obrazek

Trawnik pomiędzy różami a istniejącą rabatą zapisany jest do likwidacji ale to będzie już inna foto-story :wink:
Oczywiście wszystkie prace odbywały się pod czujnym okiem inspektora nadzoru wykopów i nasadzeń :wink:

Obrazek

który obecnie wielce znużony chrapie jak smok (czy smoki chrapią? :lol: )

Obrazek

Dziękuję Wszystkim, którzy znudzeni ale zbyt dobrze wychowani by uciec z krzykiem dotarli do końca :D
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Pięknie otworzyłaś nowy wątek Martusiu ;:168 Od razu jest na czym oko zawiesić ;:215
Pozdrawiam. Beata.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Piękna robota!! Tyle róż, to będzie widok!!
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Też Cię rozpiera energia wiosenna ;:138 Męża widzieliśmy, Mamę i smoka też a gdzie prowadząca wątek :?: :D Masz bardzo dorodne żurawki a doły na róże wyglądały jak otwory prowadzące do otchłani piekielnej ;:oj Jak Twój warzywnik? Siałaś już coś? Ja na razie tylko groszek.
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Beatko, Aga, Michale :D Witajcie!
Michał, no widać mój cień w kapturze i szaliku :wink: :lol: Następnym razem się poprawię :wink:
Żurawki jesienią przesadziłam, ładnie wypuszczają nowe listki.
Doły na róże napawały mnie niepokojem :lol:
Warzywnik prawie nie ruszony. Przycięłam jedynie maliny, które tam rosną. Nasiona kupione, prawdopodobnie w tygodniu posieję groch, marchew, pietruszkę i cebulę. Produkuję rozsadę kapusty,kalafiora i kalarepy. Dziś wyglądała tak:

Obrazek

Jutro namoczę nasiona papryki, kiełkuje mi bakłażan. Z tą energią to trochę ciężko. Męczy mnie przeziębienie a brak czasu podcina skrzydła :wink:
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Marta to doczekałam się Twojego nowego wątku ;:138
Bardzo się cieszę, liczę na dalsze super dyskusje i lecę doczytać początek.
Awatar użytkownika
zuzanna2418
1000p
1000p
Posty: 1525
Od: 15 maja 2013, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa ale i trochę lubelskie

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Matrusiu toż to istna rewolucja różana! ;:oj Kiedyś była chyba w Anglii jakaś wojna Dwóch Róż ale u Ciebie to pozytywne zamieszanie i jaka kolektywna praca! Lista odmian - senne marzenie każdego różoluba. Jak to zakwitnie - klękajcie narody! Zdolniacha z eMa, napędzanego czekoladą :D Pięknie Wam to wyszło. Nadzór chyba zadowolony z inspekcji, bo śpi snem sprawiedliwego :)
Zuzanna Ten, kto się śmieje, ten ma nadzieję :) Nie porzucaj, nie rozmnażaj - sterylizuj
moje wątki miastowe i wiejskie
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Marta naaareeeszcie, już miałam o Ciebie pytać u Renatki (renzal). Dostawy róż zazdraszczam, ja na swoją czekam, ale to dobrze, bo nadal koncepcji brak. Cieszę się, że otworzyłaś kolejną część, bardzo lubię do Ciebie zaglądać, a warzywnik wzór do naśladowania. Psiur obłędny, ja chcę psa!
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

:wit Kto by pomyślał,że tak szybko zacznie się kolejny wątek.Po zdjęciach widać,że dokarmianie czekoladą przynosi efekty,chyba sama przejdę na taką metodę bo okazuje się być skuteczna.Wspaniale zapowiada się u Ciebie tegoroczny sezon.Czekam z niecierpliwością na kolejne fotki z postępami prac. ;:63
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Olu witaj, też liczę na dyskusje :D
Zuziu, no co ta czekolada robi z człowieka :lol: Mój za nią na wszystko się zgodzi :wink: Nadzór właśnie szczeka przez sen ;:173 To twoja różana lista obudziła we mnie wiosenną rewolucję :wink:
Bogusiu, mnie ogromnie miło Ciebie gościć :D Co do róż to też czekam na zamówienie "właściwe", to było takie przypadkowe, na "rozruch" :wink: Ja bez psa nie wyobrażam sobie codziennego życia :lol: Mam trzy zazdrosne o siebie kluski :lol:
Aniu, witaj :D Mój eM wykorzystuje mnie kulinarnie to ja oczekuję Jego zaangażowania w ogrodzie :wink:
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Znalazłam, znalazłam ;:138 :)
Marginetka pisze:który obecnie wielce znużony chrapie jak smok (czy smoki chrapią? :lol: )
Z tego, co pamiętam, to Tabaluga w którymś odcinku chrapał :D
Martuś, teraz zaczynam widzieć rozmiary Twojej rewolucji! Mężu się spisał na medal, nie tylko na czekoladę, czy tam 60... jak dziewczyny pisały - jak to wszystko zakwitnie...
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Martusiu - doganiam Cie w nowym wątku i ma ogromną prośbę! Proszę, pisz co kiedy siejesz, tak na bieżąco, żebym miała skąd ściągać. Ja mam zamiar jeszcze w marcu posiać marchew i pietruszkę, ale cebulę to myślałam, że w kwietniu. Mówisz, żeby siać też w marcu?
A czy masz jakiś sprytny sposób na wysiew cebuli? Ja będę to robić po raz pierwszy (zawsze sadziłam dymkę) i szczerze mówiąc, przeraża mnie wysiew tych drobnych nasionek na tym moim wielkim polu! ;:202

Wschodzi mi kalarepka w pudełku, popikuję wkrótce do wielodoniczek.
Awatar użytkownika
szelma
100p
100p
Posty: 102
Od: 5 lis 2013, o 15:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/zachodniopomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Witaj Marto :wit
Poprzedni wątek czytałam po cichutku, ale tak mi się podoba Twój ogród że teraz zdecydowałam się ujawnić. Pozwól, że będę się od Ciebie uczyć zwłaszcza upraw warzywnych. Nie mam na ten temat za dużo do powiedzenia ale chętnie potowarzyszę i przyswoję. Bo ja planuję (za parę lat) właśnie wiejski ogród z duużym warzywnikiem.
Piękny reportaż ;:333 i brawa dla eMa. ;:63 Mój nawet za czekoladę nie dotknie łopaty. :(
pozdrawiam
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”