Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Pomidek
200p
200p
Posty: 394
Od: 31 sty 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Moim papryczkom chyba za ciepło na parapecie bo wyglądają jakby wody nie miały a ziemia nie jest wcale przesuszona. Dodatkowo zwija liście tylko na jalapeno.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Jeśli będą przelane też będą wyglądać jak strach na wróble.
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Może coś z wilgotnością powietrza? Chyba jak mają za suche powietrze to też się tak wykręcać mogą.. Ale niech odpowie ktoś, kto wie więcej ode mnie 8-)
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
tysonka
500p
500p
Posty: 861
Od: 20 lut 2012, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Pomidek pisze:Moim papryczkom chyba za ciepło na parapecie bo wyglądają jakby wody nie miały a ziemia nie jest wcale przesuszona. Dodatkowo zwija liście tylko na jalapeno.
To chyba cecha odmianowa - u mnie też tylko jalapeno tak ma
Pomidek
200p
200p
Posty: 394
Od: 31 sty 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Od soboty i tak idzie ochłodzenie, więc jutro się jeszcze popieką na słońcu. Na początku je przelałem ale z tydzień nie podlewam i jeszcze wilgoć maja, chociaż pierwsza warstwa już podsycha pomalu.
Awatar użytkownika
Borysmh
50p
50p
Posty: 55
Od: 12 lip 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Masovia

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

U mnie też słońce ostatnio ostro dopiekło i kilka sadzonek miało beznadziejnie oklapnięte liście, choć ziemia nieprzesuszona. Podlałem kilka razy nawozem o podwyższonej zawartości potasu (14-12-24) i widać, że zdecydowanie lepiej sobie radzą z bezpośrednim promieniowaniem.
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

U mnie kilka też przyklapło-słońce za ostre chyba,bo przesuszone nie były.Przelane tez nie.Podlałam minimalnie i się wyprostowały.
Za szybą sauna-myślę o przeniesieniu do pokoju,gdzie jest światło,a nie ma takiej patelni w południe.I tak doświetlam.
U mnie to było Jalapeno Orange. Zwykłemu Jalapeno i Jalapeno Early nic nie dolega.

A z tych ciężko kiełkujących dało mi popalić Fresno (nie mam sukcesów) i Golden Nugget (no wreszcie dwa łebki :wit ).
Black Hungarian udało mi się uzyskać kilka sadzonek.
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Zależy jaka odmiana, zwykłe annumy można jeszcze spokojnie wysiewać :wink: A inne bardziej uparte w kiełkowaniu można jeszcze siać na uprawę doniczkową - na jesieni dać do domu i czekać spokojnie na owoce :)
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Pomidek
200p
200p
Posty: 394
Od: 31 sty 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

No sadzonki przetrwały upał :) tylko nadal są takie chudziutkie i w górę bardziej niż w grubość idą. O to moje papryczki prawdopodobnie do rozdania:) https://imageshack.com/i/14ogfnj jak wstawiacie zdjęcia?? - przez fotosika? pisze mi że mam za duży rozmiar zdjęć. https://imageshack.com/i/mkdiw9j a te już u mnie zostają. Jedna sztuka słodkiej Florines pada jakby ją coś podgryzło https://imageshack.com/i/gvbqbgj
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1578
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Krótka relacja z mojej uprawy :)
Yamaican Hot Yellow (pierwszy zawiązek owocu niechcący utrąciłam...ale na szczęście kolejne są już w drodze :) )
Obrazek

Habanero Red
Obrazek

Żółte Habanerki
Obrazek

Ogółem kilka
Obrazek

Rozsada przebywająca u rodziców :)
Obrazek

Obrazek

Już za kilka dni będę mogła spróbować pierwszych papryczek w tym sezonie ;:138
przezimowane Piri-piri
Obrazek

Obrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Pomidek pisze:No sadzonki przetrwały upał :) tylko nadal są takie chudziutkie i w górę bardziej niż w grubość idą. O to moje papryczki prawdopodobnie do rozdania:) https://imageshack.com/i/14ogfnj jak wstawiacie zdjęcia?? - przez fotosika? pisze mi że mam za duży rozmiar zdjęć. https://imageshack.com/i/mkdiw9j a te już u mnie zostają. Jedna sztuka słodkiej Florines pada jakby ją coś podgryzło https://imageshack.com/i/gvbqbgj
Fotosik przyjmuje max. w granicach 1 MB.Albo zmień rozmiar w jakimś programie do zdjęć albo rób zdjęcia z mniejszą rozdzielczością.
Florines-pewnie ją podgryzła zgorzel siewek.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Pomidek,mnie nie otwierają się te linki do zdjęć :roll:
Dziunia,jak widzę te twoje papryczki,to myślę sobie,że moje chyba nigdy takie nie urosną-są piękne... tfu,tfu :lol:
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Turtle
200p
200p
Posty: 355
Od: 14 mar 2011, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 7a

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Obrazek
Tak wygląda mój miesięczny bolivian rainbow od początku trzymany w growboxie :-]
Tak też wygląda większość moich papryk, niektóre nawet mniejsze.
Co im nie pasuje?
Siedzą w substralu do siewu z dodatkiem vermiculitu.
Growbox 43x43x39 /lekko go podwyższyłem później/ Do lampy jakieś 15cm /zbliżyłem tydzień temu - wcześniej miały ~30cm (myślałem, że słaby wzrost spowodowany jest zbyt dużą odległością od lampy/.

Lampa to FL E40, 85W DUAL - 4500LM.
Chłodzenie w growboxie pasywne - są dziury, otwory na górze/po bokach.
Średnia temp. po nagrzaniu lampy to 30st.
Nocą w pokoju gdzie stoi temp. nie spada poniżej 20st.
Dostały raz podlane plant starterem ~1g/l
doświetlam 13-14h

A żeby było ciekawiej - to niektórym zaczynają wychodzić korzenie z tych 200ml kubeczków :-]
Co może wstrzymywać wzrost częsci nadziemnej?
Coś nie tak z glebą? a może jednak za duża temp. i zbyt dużo LM na tak małego boxa?
Nasiona na pewno dobre, z semillas.

To mój pierwszy rok z growboxem, w ub. roku miałem na parapecie i mam wrażenie, że rosły podobnie... /bardziej wyciągnięte były, przyznaje ale spodziewałem się lepszych efektów przy takim oświetleniu/. Widziałem foty miesięcznych papryk z growboxa, te moje są baaardzo małe.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”