Fungicydy nowej generacji-octan wapnia cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Jak już tam coś ma przedrostek extra-, super-,eko- czy bio-, to jest z gruntu podejrzane. Cóż zrobić ?. Taki kraj :D .

Jeśli kreda jest czysta nie powinno pozostawać osadu. Twoja kreda extra może być z dodatkiem bieli tytanowej dla podkreślenia wrażenia bieli.
kaLo pisze: .Konserwanty chronią produkt przed inwazją pleśni która może go zaatakować po otworzeniu butelki i przy dostępie tlenu.
Jeśli już coś zawiera to pirosiarczyn sodu jako przeciwutleniacz, podobnie jak wina marki wino. Czysty ocet nie wymaga dodatków bo sam jest konserwantem. Dodatek PSS w naszym przypadku nie przeszkadza a wręcz jest korzystny.
krystynac50
200p
200p
Posty: 303
Od: 9 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Mój ocet winny z białego wina w cenie 4,99 z lza 250 ml zawiera przeciwutleniacz oraz SO2 i ma kolor lekkiej herbaty .
Czy zawartośc dwutlenku siarki nie będzie przeszkadzała z zrobieniu OW ?
Bądź jak zegar słoneczny. Odmierzaj tylko pogodne godziny
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Widzieliście na zdjęciach paprykę i pomidory opryskiwane OW. Nie było na nich żadnych oznak uszkodzenia. Nie rozumiem więc skąd ten hałas.
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

forumowicz pisze: Jeśli już coś zawiera to pirosiarczyn sodu jako przeciwutleniacz, podobnie jak wina marki wino. Czysty ocet nie wymaga dodatków bo sam jest konserwantem. Dodatek PSS w naszym przypadku nie przeszkadza a wręcz jest korzystny.
Jeśli mogę się wtrącić to tanie a nawet drogie wina /szampany zawierają pirosiarczyn potasu do ustania fermentacji a więc konserwacji.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Tak, by fermentacja nie poszła w kierunku fermentacji mlekowej w momencie gdy drożdże tracą aktywność.
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

forumowicz pisze: Jeśli kreda jest czysta nie powinno pozostawać osadu. Twoja kreda extra może być z dodatkiem bieli tytanowej dla podkreślenia wrażenia bieli.
Nie pozostaje mi nic innego jak zadzwonić do producenta i dopytać o szczegóły - na szczęście dane producenta są na opakowaniu.
Dorota
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Uff... mam przynajmniej zapewnienie od producenta, że kreda jest OK. Nazwa extra oznacza, że jest dokładnie oczyszczona, technolog zapewnił mnie, że nic do niej nie dodają.
Dorota
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Przepis jest tak celowo skonstruowany , by po reakcji w preparacie były dwa składniki: octan wapnia i niewielka ilość kwasu octowego. Stanowi to bufor utrzymujący stałe pH powierzchni liści ,co jest dodatkowym czynnikiem w ochronie przed infekcją.

A kreda malarska wg karty charakterystyki nie jest 100 % wiec ma prawo pozostać na dnie naczynia jakieś minimum osadu.

http://www.anser.pl/pub/Karty_Charakter ... 7.2012.pdf
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Dziękuję, forumowicz, czyli ok. 1g osadu w 5 l jest ok.
Dorota
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Jeden gram z 13 to jest ok 8 % wiec to jest zgodne z kartą charakterystyki
krystynac50
200p
200p
Posty: 303
Od: 9 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

forumowicz mam pytanie
wczoraj zrobiłam OW. Do butli PET o poj. 5 l wlałam 0,25 l octu winnego 6 % i dodałam 100 ml zawiesiny kredy. Nastąpła silna reakcja z wydzieleniem pianki i gazu . zostawiłam na noc otwarta butlę żeby przereagowalo . Ale dziś jak zamieszam roztwór to jeszcze słychać syczenie jak w zburzonej oranżadzie. Kwasowość roztworu to ok 6,2 .Czy prawidłowy roztwór przed dopełnieniem wodą może być lekko musujący ?
Bądź jak zegar słoneczny. Odmierzaj tylko pogodne godziny
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Krystyna

Te bąbelki mogą być z dwutlenku węgla, który rozpuścił się w wodzie. Zamieszaj parę razy i zobaczysz czy jeszcze bąbelkuje.
krystynac50
200p
200p
Posty: 303
Od: 9 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Fungicydy nowej generacji- octan wapnia

Post »

Przy silniejszym zamieszaniu płynu jeszcze słychać lekkie syczenie gazu . Zostawię . roztwór i dopiero wieczorem dopełnię wodą
Bądź jak zegar słoneczny. Odmierzaj tylko pogodne godziny
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”