Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
MariaWy
1000p
1000p
Posty: 2031
Od: 3 lip 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Witaj Aniu :wit i ja przyszłam ;:65 się przywitać ;:7 .
Jesteś szczęściarą że taką fajną działkę udało Ci się kupić i masz już tyle nasadzeń , będę do Ciebie zaglądać bo sama mam działkę tylko ja kupiłam strasznie zaniedbaną , było to wielkie wysypisko śmieci i chaszczowisko ,
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. ;:7
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

:wit Czytałam Twoją historię chorobową. Bardzo mi przykro. Wiem co to znaczy jak ktoś mówi że jest guz albo podejrzenie raka. Przechodziłam to rok temu z Tatą. Na szczęście jakoś wszystko wraca do normy. Cieszę się że i u Ciebie dobrze się skończyło. Tak, skończyło bo trzeba wierzyć że choroba nie powróci. Bardzo ładne zakupy zrobiłaś. Też zastanawiałam się nad tą rudbekią z casto ale już miała małe listki i bałam się że do czasu posadzenia nic z niej nie będzie. Poczekam jeszcze trochę i jak będzie można sadzić to pojadę kupić. Możesz napisać co jest na opakowaniu? Tzn kiedy do posadzenia?
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Madziu ja często najpierw kupuję a potem myślę , co tu dalej począć :) Widocznie taka moja uroda :lol:
Na opakowaniu rudbekii jest napisane, że sadzić można od marca do maja. Pogoda dopisuje, może więc posadzić?
A może teraz do doniczek i potem przesadzić?
Chyba teraz pójdę spać i może mi się przyśni właściwe postąpienie z tymi wszystkimi ślicznościami. :lol:

Paulii ta rudbekia rzeczywiście wygląda jak jeżówka. cokolwiek wyjdzie -będę kochała! :D

Mario masz rację. Kupiłam działkę, gdzie na upartego nie musiałabym nic robić. tylko trawę kosić. Żadna to jednak frajda. Na szczęście dla mnie pobojowiskiem nie była -nie wiem czy byłabym w stanie porwać się na takową. Także wielki szacun dla Ciebie.

Dobranoc moje Drogie Panie. I byle do wiosny! :wit
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Możesz spróbować wsadzić i okryć jeszcze czymś. U mnie pogody płatają figle jeszcze więc się wstrzymam z kupnem.
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Aniu ja swoją liatre wsadzałam do doniczki i trzymałam w domu na parapecie a jak słońce przygrzało wystawiałam na zewnątrza jak już się zrobiło cieplej i można było juz coś działać na działce to ją razem z tą doniczkową ziemią wsadziłam na działce :) zakwitła mi jeszcze w tym samym roku.Tak poradziłam też zrobić z liatrą Ani (nyna76)
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Kasiula, nie mam dobrych wieści co do pierwszej partii liatry - zgniła . Albo z ziemią było coś nie tak.. mam jeszcze jedna partię, albo kupię nowe cebulki, tamte były z Biedronki z zeszłego sezonu.... dzisiaj pojadę i zakupię..

Szok, ze w Carefurze są odętki wirginijskie, choruje na nie od dawna, jadę więc i kupuję, dzięki za cynk Aneczka.... W którym je kupiłaś?
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Dziwne...ja mam liatrę fioletową i białą,sadzone od razu do gruntu,ładnie się rozrastają i mają się dobrze
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Kasiu tak chyba właśnie zrobię. Zasadzę teraz do donicy z mocno wyciętym dnem a potem pójdą tak do ziemi. Jest szansa, że żadne paskudy ich nie zeżrą. :D

Aniu w kaliskim Kochana... w kaliskim... Jeśli u Ciebie w Poznaniu nie będzie i w akcji desperacji rzucisz się na Kalisz, to zapraszam na kawkę! :D

A to moje świniaki (wszelakie określenia jakich będę tu używać wobec moich świnek morskich są jak najbardziej pieszczotliwe, otoczone miłosną aurą), gdyż my kochamy nasze Kobitki ;:167
I tak od lewej: Czocher, Czarnula i Paszczak.

Obrazek

Teraz przynajmniej wiecie dlaczego w moim "trawniku" na działce jest tak dużo mlecza i stokrotek! (Choć to zdjęcie akurat na podwórku przed blokiem zrobione 8-) ) Prośki muszą coś szamać. A i na kosiarce można zaoszczędzić :;230 Czuje się usprawiedliwiona :wink:
A tak na poważnie, to na razie trawnik jaki jest, taki jest i musi taki być. Jak już posadzę wszystko, zbuduję wszystko, to przyjdzie czas na trawnik jak z żurnala :lol:
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Dorcia tez dobrze pisze o liatrach a ja zrobiłam tak bo chciałam je troszke "podpędzić'
;:oj świnki u nas była taka jak twój Czocher tylko bardziej na brązowo umaszczona :wink: oj jak dziewczynki wrócą ze szkoły muszę im pokazać ten zwierzyniec ale będą ochy i achy ;:108

Aniu chyba cebulki były zbyt wysuszone :( jeśli to zeszłoroczne jak piszesz.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Ale masz słodkie świiiineczki. Ja miałam swojego Figo. Odszedł w tamtym roku. Po 5 latach. Ugryzł go kleszcz a potem już było coooraz gorzej. Uważaj na swoje świnki. Figo złapał kleszcza właśnie skubiąc trawkę. Urocze i mądre stworzonka.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Kleszczy to ja się boję jak diabeł święconej wody! ;:110 ;:109

Świnki co jedna to ładniejsza! Ja mam zakaz chodzenia koło zoologicznych, bo miałabym w domu przedszkole :D

Liatry sadzę w doniczki. Mam nadzieję, że nie podzielą losu nynowych ;)
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

Aneczka, nie dobijaj mnie.... ja pochodzę z Pleszewa !!! W KAliszu kończyłam szkołę medyczną, ale do Carefoura nie pojadę.... haha. Tak się własnie zastanawiałam, gdzie ty masz ta działkę, skoro w tyle widac trakcję kolejową....??

Kupię nowe liatry, nie są drogie, a pięknie wypełniaja miejsca...
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. C

Post »

No Aniu to do mnie, znaczy się do Carre...a masz rzut beretem! Może jednak? Dwa w jednym? Najpierw kwiatki potem kawa?

Ok doczytałam. Pochodzisz a nie mieszkasz. Chyba za wcześnie dziś wstałam ;:124
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”