Moje kaktusy - PaulaIRL

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
paulaIRL
200p
200p
Posty: 376
Od: 21 lip 2012, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

Tak, właśnie ten. Pamiętam, że kiedy go kupowałam dostępne były 3 bardzo podobne roślinki. No i nawet konsultowaliśmy z Jackiem, kto bierze którą. Wtedy wszystkie trzy były dostępne jako "nuda". Jednak kiedy mój astraczek wylądował w parzenisku, bardzo szybko zaczął się wybarwiać no i powstało takie właśnie cudo. Nawet teraz jak stoi na zimowisku, nie traci kolorków.
Pozdrawiam :)
Paula
Moje kaktusy - PaulaIRL
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

Astrophytum myriostigma nudum to mój ulubieniec, ze wszystkich astraków. A Twój jest wyjątkowo ładny i pięknie wybarwiony ;:108 ;:138
Pozdrawiam, Zuza
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

paulaIRL pisze:Martuś to Ty się ciesz, że my na pierwszy ogień idziemy , będziesz miała info, czy warto brać z tych źródeł nasiona czy nie ;:215 A ja to się na Gymnolach jeszcze za bardzo nie znam i jak zamawiałam nasiona to kierowałam się dwoma kryteriami a mianowicie:

po pierwsze primo - brałam to co już znam i mi się podoba
po drugie primo - to co już znam, podoba mi się i Jacek będzie mi zazdraszczał ;:306
Paula z informacji na pewno chciwie skorzystam ;:108 a z cieszeniem się to połowicznie... bo jak Wy będziecie roczne konie do doniczek rozsadzać to ja będę paznokcie nad nasionkami obgryzać :twisted:

Ale kryterium zamawiania mam podobne do Twojego ;:oj tylko z naciskiem na to co mi się podoba ;:173 ...a to czy sie znam czy nie siedzi ciągle w kategorii- ewentualnie ;:306

A kolorowy astrak udany ;:138
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

Paulinko,ale trawił Ci się astraczek ;:215 jest cudowny z tymi przebarwieniamy ;:108 ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
paulaIRL
200p
200p
Posty: 376
Od: 21 lip 2012, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

No i Gymnole się u mnie nie popisały. Z ponad 40 wysianych porcji na palcach jednej ręki można policzyć co wykiełkowało. Tylko kilka rodzajów wykiełkowało w przyzwoitym procencie, reszta po 1 lub 2 nasiona. Raczej nic się już nie zmieni, bo to już miesiąc od wysiewu. Próbowałam im nawet zmieniać warunki, to cieplej to zimniej to bardziej wilgotno i nic :( Albo nasiona były do niczego albo po prostu Gymnole mnie nie lubią ;:131
Pozdrawiam :)
Paula
Moje kaktusy - PaulaIRL
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

Prawdopodobnie to stare nasiona. Inaczej być nie może bo 1-2-3 gatunki z tzw. trudniejszych mogło by źle bądź wcale nie skiełkować ale inne wychodzą zwykle na masę. Trzeba zmienić dostawcę nasion... :roll:
Awatar użytkownika
paulaIRL
200p
200p
Posty: 376
Od: 21 lip 2012, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

Toć dostawca niby sprawdzony :/ Słynny pan T., choć osobiście rzeczywiście pierwszy raz u niego brałam nasiona. Może uznał, że dla "niestałych klientów" można zaserwować starocie ;:145 Lecz przy takim założeniu chyba stałych klientów nie przybędzie ;:185
Pozdrawiam :)
Paula
Moje kaktusy - PaulaIRL
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

T jak Tur...? To nasiona czeskie. Mogą być nie za świeże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”