W.o...Sprzęcie komputerowym - Hardware

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Dzięki Jagoda,to wiedziałam,tak też czasami robię.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
Adiana
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 lip 2008, o 12:45
Lokalizacja: Przecław k. Szczecina

Post »

To teraz ja zadam pytanie. Problem, zgaduję, że sprzętowy.

Nie mogę uruchomić systemu...po zliczeniu pamięci następuje detekcja IDE - trochę to trwa.

A kończy się prośbą o włożenie innego dysku z systemem. Start z dysku fizycznego zawodzi.

Dzisiaj rano jeszcze pracował normalnie...czasami tylko dziwnie się odzywał. Zupełnie tak jak

przy restarcie ale bez tego słynnego pip. Jakiś czas temu mrugał i zawieszał sie obraz - sądziłam,

że to na wskutek przegrzewania sie mostka na płycie - kupiłam mu wiatraczek na radiator i

zamontowałam, monitorowałam temperatury na naistotniejszcyh podzespołach - wróciło do normy.

Migania obrazuzdarzału si już sporadycznie...zazwyczaj w upalne dni. A dzisiaj totalny strajk sprzętu.

Czy poszedł mi dysk ? Mam dwa, jeden ma już 7 lat i na nim zainstalowałam system - ma jakieś 4 m-ce,

na drugim dysku dane...martwi mnie ich utrata i ew. dalsze skutki uszkodzeń mechanicznych. Na tym

poziomie już sobie sama nie poradzę...co innego softwerowe problemy. Prosze o radę, gdzie szukać problemu.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Masz dwa dyski, ale wirtualnie czy fizycznie dwa? Nie wiem co się stało, ale jeśli nawet "poszedł" dysk, to wcale nie znaczy, że stracisz dane. Póki nie sformatowałaś dysku, dane na nim są do odzyskania. Potem też, tylko cena się zmienia :D

Ja bym na twoim miejscu zaniosła sprzęt do zaufanego komputerowca, może to tylko coś się poluzowało, albo jakieś końcówki trzeba przeczyścić, a jeśli to coś z zasilaniem, to sprzęt do sprawdzenia na pewno ma fachowiec :)

Trzymam kciuki, mam nadzieję, że to nic poważnego!!!
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Adiana
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 lip 2008, o 12:45
Lokalizacja: Przecław k. Szczecina

Post »

Dwa fizyczne, mówię o dyskach a nie partycjach oczywiście ;) Raz już miałam do czynienia z

uszkodzonym dyskiem i nie dało się odczytać z niego danych, nawet w trybie slave :? Poluzowane

wtyki i te sprawy - to sprawdziłam najpierw. Zasilacz jest sprawny, też sprawdziłam. Kurcze, chyba

klastry wydmuchałam podczas czyszczenia sprzętu sprężonym powietrzem miesiąc temu :lol:
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Post »

Adiana - w takich sytuacjach pierwsze, co sięrobi, to antywirus. bo to, ze system nie startuje, to teżmoże być przyczyną robala. Ja załapałam ostatnio takiego paskudnego, że nawet instalacja wina od początku zawieszała się i wykazywała błędy. Męczyłam się z tydzień.

Jełśi nie idzie windowsa uruchomić wcale, to nie pozostaje Ci nic innego, jak odłączyć ten dysk systemowy. Wtedy po włączeniu bios automatycznie wykryje, że komp nie ma windowsa i poprosi o zapodanie dysku instalacyjnego. Jak wgrasz windowsa na ten stary dysk, to wtedy ten felerny podłącz na slavea i przeskanuj. Tylko pamiętaj, że jak podłączys drugi dysk systemowy, to on siębędzie pytał, którego windowsa ma uruchomić. Jakoś zmieniało się ich nazwy, ale nie pamiętam jak.... Musisz więc metodą prób i błedów sprawdzić, który jest ten dobry, nowo wgrany.

co do danych - fakt, póki nie zformatujesz dysku nic nie stracisz. Chyba, że gruntowny skan wykaże uszkodzone blastry, to wtey dysk do kosza....

mam nadzieję, że Ci to choć trochę pomoże.

a czy mogę tu podać linka do innego forum, na którym jest dużo ciekawych info nt sprzętu, konfigów, oprogramowania itd???
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Pierwsze, co robię w takich sytuacjach, kiedy nie widać dysku systemowego, a wiadomo, że nic nie było przełączane ani przepinane, to bootuje kompa z płyty Windows, wchodzę do konsoli odzyskiwania i robię: fixboot a następnie fixmbr
Jeśli po tych komendach wpiszesz jeszcze /? to wyświetlą Ci się opcje.
Mam nadzieję, że pomoże, bo inaczej, to do odzyskiwania danych niezbędny będzie drugi komp i podpinanie tam dysków :cry:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
Adiana
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 lip 2008, o 12:45
Lokalizacja: Przecław k. Szczecina

Post »

Ach, płyta systemowa...gdzież ona jest - dzięki za wskazówkę - spróbuję jutro - klepanie

z laptopa nie jest wygodne :?
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: W.o...Sprzęcie komputerowym - Hardware

Post »

Pomóżcie, szukałam w googlach jak rozwiązać problem ale znalazłam strony tylko z bardzo mądrymi odpowiedziami, których niestety nie rozumiem. Dzisiaj w trakcie aktualizacji windows 7 na kompterze córka wyciągnęła bluckoneta. Pokazała się informacja " nie wyłączaj komputera ani nie odłączaj zasilania instalowanie aktualizacji 7 z 80. No ale było już za późno, wyciągnęła. No i mieli sobie tą wiadomość już kilka godzin i z pewnością samo się już nic się nie zmieni. Żaden klawisz nie działa.
Co robić?
Barbara
Awatar użytkownika
kacperski
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 lis 2013, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o...Sprzęcie komputerowym - Hardware

Post »

Spokojnie, też miałem tak kiedyś, wystarczy doprowadzić kompa do restartu i będzie OK. Jeżeli coś nie będzie działać to jeśli masz na myśli laptopa, to powinnaś mieć dysk Recovery, który służy do przywracania systemu.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: W.o...Sprzęcie komputerowym - Hardware

Post »

Dzięki za informację. Zadzwoniłam do serwisu z laptopa bo jest na gwarancji. Kazali wyciągnąć baterię i na nowo włożyć. O ile pamiętam nic więcej nie robiłam i zadziałało.
krystynac50
200p
200p
Posty: 303
Od: 9 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: W.o...Sprzęcie komputerowym - Hardware

Post »

Muszę kupić nowego laptopa
poradźcie jaki wybrać na co zwrócić uwagę?

oglądałam Acera V5-551-84556G75Makk
ekran 15.6 cala i rozdzielczością 1366 x 768 z podświetleniem LED. procesor AMD A8-4555M o częstotliwości taktowania 1.6 GHz (2.4 GHz Turbo), zainstalowaną pamięć RAM 6 GB DDR3 oraz dysk twardy SATA o pojemności 500 GB. Posiada układ graficzny AMD Radeon HD 7600G. Zainstalowany system to Windows 8 64-bit.

Assus X550CC-XO028H
System operacyjny Windows 8 . Przekątna ekranu 15,6 matryca błyszcząca, podświetlenie LED .Procesor Intel Pentium? Pamięć RAM 4 GB . Dysk HDD 500 GB .Rodzaj napędu Super Multi DVD+/-RW . Karta graficzna nVidia? Złącze USB 3.0 od 1 do 2 Wyjście HDMI . Bluetooth . Rozdzielczość ekranu 1366 x 768 pikseli Liczba rdzeni 2

LENOWO G500 59-395350
ekran LCD 15.6 cali . rozdzielczość 1366 x 768 pikseli. ekran błyszczący (glare)procesor Intel? Pentium? procesor 2020M (2.4 GHz, 2 MB Cache) . 2 rdzeniowy. Wielkość pamięci RAM 4 GB . typ zastosowanej pamięci RAM DDR3 (1600 MHz). dysk twardy- magnetyczny 1000 GB ,napęd optyczny DVD+/-RW DL. Karta graficAMD Radeon HD 8570M. karta graficzna 1024 MB, wyjścia karty graficznej HDMI i D-sub
zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics . . karta dźwiękowa stereo czytnik kart pamięci SD, MMC. komunikacja WiFi IEEE 802.11b/g/n, LAN 100 Mbp, Bluetooth interfejsy 2 x USB 3.0 ,1 x USB , kamera .zainstalowany system operacyjny Windows 8

LENOWO G500S 59-395231
ekran LCD 15.6 cali, rozdzielczość LCD 1366 x 768 pikseli, Procesor Intel? Pentium? , model procesora 2020M (2.4 GHz, 2 MB Cache). 2 rdzenie. Pamięc RAM 4 GB typ pamięci RAM DDR3 (1600 MHz) 1 wolne gniazdo pamięci .Dysk magnetyczny twardy 1000 GB .napęd optyczny DVD+/-RW DL. Dedykowana grafika . Karta graficzna AMD Radeon HD 8570M Pamięć karty graficznej 1024 MB ,wyjścia karty graficznej HDM i D-Sub .Zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics. Zainstalowany system operacyjny Windows 8, kamerka
Bądź jak zegar słoneczny. Odmierzaj tylko pogodne godziny
Rozaria
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 25 sty 2012, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: W.o...Sprzęcie komputerowym - Hardware

Post »

najwazniejsze to nie panikować, w końcu pecety są dla ludzi
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”