EM-Foto-Album/mikrobia/

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Re: EM-Foto-Album/mikrobia/

Post »

Kilkaset metrów od naszego domu znajduje się piękny las, do którego nie mamy czasu chodzić...czasem jednak to się udaje :tan
Obrazek
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Re: EM-Foto-Album/mikrobia/

Post »

Obecnie na rabacie rządzą marcinki. Pospolite to kwiatuszki, ale nie wyobrażam sobie już bez nich zakończenia sezonu w ogrodzie. Mają drugi rok, wsadzałam pojedyncze sadzonki, gdyż wtedy najładniej formują kulę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: EM-Foto-Album/mikrobia/

Post »

mikrobia pisze: Niestety ja mam taki problem, że niewiele moich koleżanek podziela pasję ogrodniczą i właściwie gdyby nie forum, to nie miała bym z kim na ten temat porozmawiać..dlatego też nie mam z kim wymieniać roślin ;:185
Ja niby mam koleżanki działkowe, chętne do rozmowy..ale nie do kupowania. ;:306 . Takich roślinek jakie bym chciała zdobyć to one nawet nie znają. Będziemy się wymieniać..tutaj. ;:168 . Jeszcze dziś zajrzę czy są jeszcze te dąbrówki ( co pokazałam ). Jeśli już nie pochowali to kupię, takiej pewnie nie masz. A jeśli już nie będzie, niestety trzeba będzie poczekać aż moja podrośnie. Zawsze coś się zaradzi. :uszy
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Re: EM-Foto-Album/mikrobia/

Post »

Zeniu moje koleżanki lubią pogadać (a raczej obgadać ;:162), tematy tylko mało moje, ale tak to już bywa.
Cieszę się z Twojej propozycji :tan Wiesz, jaką mam dąbrówkę...jak zechcesz, to będzie Twoja.
Nie wiem, jak dodać do opisu link do mojego postu z działu "oferty forumowiczów"...zaraz pokombinuję...i pewnie coś popsuję ;:14
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: EM-Foto-Album/mikrobia/

Post »

mikrobia pisze: Obrazek
Piękna para , piękne dzieci. ;:63 . Kupiłam ;:168 ..resztę na PW.
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Re: EM-Foto-Album/mikrobia/

Post »

Zeniu - dziękuję, jesteś KOCHANA ;:196
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: EM-Foto-Album/mikrobia/

Post »

Witaj :wit
To prawda,,piekna pra sliczne dzieci ;:108
Ogród pięknieje,,bardzo mi sie podoba :D Zwłaszcza ,że sa w nim hosty i żurawki ;:167
a marcinki tez pieknie teraz wyglądają ;:108
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Re: EM-Foto-Album/mikrobia/

Post »

O, witaj Aniu, miło, że zajrzałaś do mnie ;:215 Dziękuję za komplementy ;:167
Te hosty rosły kiedyś u mojej Mamy, ale były atakowane przez mrówki i takie czerwone robaczki, które nazywamy potocznie "tramwaje". Oddała mi je bez żalu, bo wyglądały tragicznie...u mnie dostały pola i rosną jako tako. Żurawki miałam tylko dwie (dwie odmiany), w tym roku dokupiłam Creme Brulee, Delta Down, Bery Smothie i Kasandrę...O mamuniu :!: Chyba już jest ze mną niedobrze, zaczynam używać nazw ;:224 Tak mnie zaraziłyście ogrodnictwem, że wkręcam się coraz bardziej ;:215 Ale na szczęście nie trzeba tego leczyć :;230

Jedna z moich żurawek / niestety z identyfikacją mam nadal problemy/ ;:224
Obrazek
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Re: EM-Foto-Album/mikrobia/

Post »

Fragment z berberysem... i rzecz jasna - marcinki ;:215

Obrazek
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: EM-Foto-Album/mikrobia/

Post »

Witaj Wandziu. Piękna dorodna żurawka niemniej nazwy nie podpowiem. Z nazwami zawsze mam problemy, szczególnie u żurawek. :;230 . Widzę kolekcja żurawek powiększa się. ;:215 . U mnie w tym roku troszkę ich ubyło z wiadomego powodu..ale mimo to z nich nie zrezygnuję. Za bardzo mi się podobają. :heja Bardzo ładna jesienna rabatka, marcinki i ten pięknie wybarwiony berberys. ;:63
jotka16
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 lut 2014, o 01:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: EM-Foto-Album/mikrobia/

Post »

Witam wszystkich forumowiczów. Mam na imię Jola. Od kilku dni czytam Wasze wypowiedzi i jestem zafascynowana tematem. Najserdeczniej witam mikrobię - Wandę, jak zdołałam zauważyć. Jesteś wspaniałą i mądrą osobą. Śledziłam powstawanie Twojego ogrodu i domu oczywiście. No i winnica. Coś niesamowitego. O em-ach czytałam z zapartym tchem. Na razie mam mętlik w głowie. Wynotowałam sobie kilka informacji i mam zamiar poszerzyć wiedzę na ten temat. Dlaczego wcześniej o mikroorganizmach pożytecznych nie słyszałam? Kilka dni temu oglądałam program "Maja w ogrodzie" i tam usłyszałam o mikroorganizmach. Pobyt Mai w ogrodzie u Państwa Jaglarz w Bobrownikach oglądałam z zapartym tchem, tym bardziej, że Bobrowniki leżą niedaleko Sosnowca, gdzie mieszkam. Podziwiałam ogród jak również dbałość o niego. Cudowne. Ja nie mam ogrodu. Zawsze lubiłam grzebać w ziemi, więc stworzyłam ogródek "podbalkonowy". Ponieważ mieszkam na parterze w bloku, udało mi się zrobić furteczkę z balkonu, gdzie po przystawieniu drabinki mykam szybciutko do mojego zaczarowanego ogrodu. Dohodowałam się cudnych kwiatów i krzewów. Mam nawet magnolię, zakwitła dopiero po 5-latach, za to jakie kwiaty? Duże jak dłoń. Jest też przecudnej urody pomarańczowa azalia, rododendrony, róże, oczywiście moc tulipanów, żonkili, piwonii, nie mówiąc o krokusach i moich ukochanych hiacyntach. No i oczywiście bez, liliowy, pachnący upojnie. Ojej, nie chciałam się wychwalać. Chciałam tylko poczuć się wśród Was, jak :wit mała ogrodniczka, która zacznie stosować mikroorganizmy w ogródeczku zamiast chemii. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Awatar użytkownika
Tosiak
200p
200p
Posty: 214
Od: 28 maja 2012, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszcz
Kontakt:

Re: EM-Foto-Album/mikrobia/

Post »

Witaj Wandziu , napisałam maila do ciebie ;:oj i dalej poczytuje sobie twój wątek.Nie zapominaj tu pisać :uszy
Awatar użytkownika
Tosiak
200p
200p
Posty: 214
Od: 28 maja 2012, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszcz
Kontakt:

Re: EM-Foto-Album/mikrobia/

Post »

mikrobia pisze:To pięknie Wisienko, że jesteście już tak daleko, a schody to zaledwie trzy dni pracy z czego sam szalunek zajmuje dwa i pół :)...nam również udało się zadaszyć jeszcze przed śniegami a okna wstawialiśmy już zimą.
Do moich noworocznych postanowień dodaję częstsze odwiedzanie forum, bo trochę to zaniedbałam.
Przy okazji serdecznie pozdrawiam wszystkich miłośników lilii, dla których miałam przyjemność prowadzić wykład w ogrodzie botanicznym we Wrocławiu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wspaniały piekny dom . Tak samo fotografowałam moja budowę . Jako pierwsza w Polsce zbudowałam dom z tych pustaków - proterm (1999). Masz piekny dom , piekne schody , gratuluje zaangazowanego męża:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”