Mediolobivia, trochę Aylostera, no i różne chwasty - czarny

Zablokowany
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mediolobivia, trochę Aylostera, no i różne chwasty - czarny

Post »

Pięknie! ;:138
Awatar użytkownika
marta_lara
500p
500p
Posty: 679
Od: 12 mar 2012, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mediolobivia, trochę Aylostera, no i różne chwasty - czarny

Post »

Niesamowity wstęp do nowego wątku ;:oj Gratuluję tylu wspaniałych kwiatów!
Myślę że wcale za dużo fotek nie wstawiłeś, jak dla mnie taką porcję możesz dodawać codziennie ;:224
Awatar użytkownika
Andrew Be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 803
Od: 19 lut 2013, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Mediolobivia, trochę Aylostera, no i różne chwasty - czarny

Post »

Nie może i mnie tutaj zabraknąć.
Widoki przecudne i bardzo intrygujące, chyba się zarażam... ;:108
Pozdrawiam Andrzej.
Bo-enka
500p
500p
Posty: 813
Od: 12 lip 2010, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mediolobivia, trochę Aylostera, no i różne chwasty - czarny

Post »

;:oj ;:oj ;:oj
Piękny dywan kwiatów.
Gratulacje, roślinki za Twoją opiekę pięknie odpłacają.
BOŻENA
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mediolobivia, trochę Aylostera, no i różne chwasty - czarny

Post »

i co się chwali przecie mówiłem że łandie kurduple kwitną ;:209 a ten odrazu po oczach musiał dać
x-Cz-a

Re: Mediolobivia, trochę Aylostera, no i różne chwasty - czarny

Post »

Te kwitnienia to mistrzowstwo ;:oj ;:oj ,gratulacje ;:180
Awatar użytkownika
mgr_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1467
Od: 24 paź 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemce

Re: Mediolobivia, trochę Aylostera, no i różne chwasty - czarny

Post »

Nieźle ;:oj
Pozdrawiam
Marek
Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne part 1 part 2
Awatar użytkownika
jorkis
500p
500p
Posty: 865
Od: 24 cze 2012, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mediolobivia, trochę Aylostera, no i różne chwasty - czarny

Post »

Marku w te zimowe dni rozgrzałeś mnie pięknymi widokami ;:oj cudne kwitnienia i tyle zdjęć na raz, rewelacja, nie mogłam się oderwać od monitora ;:215
Pozdrawiam Marzena
Moje kaktusy i sukulenty
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobivia, trochę Aylostera, no i różne chwasty - czarny

Post »

Dzięki Gaga1960, hen_s, kamaska, leszek2, Akwelan_2009, Martada, piasek pustyni, AleksandraBdg, nolina, ROBERTOBORO, Meir, maryjan13, Paula15, marta_lara, BigDonn, Bo-enka, banditoo, Czeresnia, mgr_ i jorkis za wizytę i posty. Mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze bardziej kolorowo, acz wygląda na to, że będę miał dużo mniej czasu na badylaki i ich fotografowanie. No, ale zobaczymy. Póki co przygotowałem już absolutnie wszystko pod wysiew, pozostało wysypać nasionka na poletka - może w przyszły weekend...

kamaska - no to nic, tylko we własny wątek zainwestować, no i przy okazji parę mediolobiwek ;)

Meir - klasycznie łososiowie to są elegantulki i einsteinii forma spod MN 171a, to to bardziej pod róż, acz to oczywiście zależy od dnia kwitnienia i innych warunków. A pierwsza to łatwa do zdobycia, popularna orurensis - polecam się porozglądać ;) Te ze zdjęcia to na 90% 'fake', bo pod WR 35 Rausch napisał w jakimś artykule, że to to samo, co WR 502, czyli elegantulka właśnie, więc kto wie czy nie wyleci niedługo... A tłem jest trawnik z takim chwastem właśnie ;)

Natomiast dziś jeździliśmy z żoną po marketach w celu zakupienia systemu do drzwi przesuwnych i żona wypatrzyła mi Aylostera albiflora. Pierwszy raz widzę ją w markecie, więc uznałem, że lepiej jej będzie u nie niż tam. Trochę zresztą mocno wypędzona i lekko przygrzybiona, ale będą z niej ludzie po pełnym sezonie - po przesadzeniu siedzi w dziesiąteczce. Wcześniej miałem tylko jedną, beznumerkową, więc teraz mam nadzieję na urozmaicenie puli genetycznej. Swoją drogą materiału z numerkiem to nigdzie nie mogę utrafić...
Obrazek
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Liczi123
100p
100p
Posty: 143
Od: 18 paź 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mediolobivia, trochę Aylostera, no i różne chwasty - czarny

Post »

Wspaniałe kwiaty na wstępie pokazałeś ;:215
Wszystkie piękne a dodatkowo zaintrygował mnie ten żółty z numerkiem bodajże MN 220. Co to jest? Jest taki... inny :)
Miałem nie pytać, ale te kwitnienia mnie przekonały. Są takie słoneczne :D Będziesz miał na wiosnę jakieś odrosty/rośliny Mediolobivia do odsprzedania (z tych co nie wymagają jakiegoś szczególnego traktowania by nie padły)? Chciałbym zobaczyć, czy dałyby sobie u mnie rade. ;:173
A albiflorkę też chyba kiedyś w markecie budowlanym widziałem, ale już była nieładnie wyciągnięta i zarobaczona :?
Moja kolekcja kaktusów
Pozdrawiam, Bartek
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Mediolobivia, trochę Aylostera, no i różne chwasty - czarny

Post »

Wspomniana roślinka to Mediolobivia einsteinii. One trochę inne od zwykłych mediolobiwek - cała grupa einsteinii to generalnie największe rarytasy wśród medio. Najdroższe, trochę bardziej kłopotliwe w uprawie. Ta na zdjęciu jest kupna i niestety jest podejrzana o bycie 'fejkiem', bo wygląda, jak Mediolobivia einsteinii var. atrospinosa, a numerek MN 220 został zebrany w okolicach Alfarcito, a tamtejsze einsteinii mają krótkie, białe ciernie, a nie długie i czarno-brązowe, jak powyższa.

Nadmiar czegoś jest zawsze, ale to trzeba się na wiosnę przypomnieć. Generalnie najchętniej się wymieniam, a jak nie to beznumerkowe siewki, tudzież odrosty za nieduże piniążki opylam, bo te numerkowe to już raczej cenię =] Radę dadzą z pewnością, bo to w większości nietrudne, bardzo wdzięczne roślinki ;:65
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mediolobivia, trochę Aylostera, no i różne chwasty - czarny

Post »

Martwi mnie wzmianka o braku czasu... Też to okresowo miewam ale potem wraca wszystko do (dobrej lub choć względnej) normy.
Trzymam kciuki abyś tego czasu znalazł jak najwięcej bo wątek Twój rozwojowy i ciekawy - tak jak rośliny i cała kolekcja. :)
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Mediolobivia, trochę Aylostera, no i różne chwasty - czarny

Post »

Gdzieś czytałem że R. albiflorka występuje pod jednym tylko numerem FR 766a i rośnie bardzo blisko pulvinoski FR 766
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”