W.o...Muzyce, którą lubię...

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Zdziwicie się co ja słucham :D :D :D
Jacka Lecha. Ich Troje, Krawczyka i obowiązkowo Maryli Rodowicz. :D
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Wcale się nie dziwię, ja też tak mam.
Słucham bardzo różnie jak Nalewka, zależy co mi w duszy gra.
W świeta nawet Wysocki leciał w wykonaniu mojego syna.
Czasem nawet mam nastrój na muzyke poważną.
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam wszystkich w muzycznym temacie ;-)
Podobnie jak u większości na tym forum u mnie tez jest spory rozrzut w upodobaniach muzycznych. Zaczynając od „cięższej” muzyki Rockowej (i nie tylko) kończąc na bardziej melancholijnych dźwiękach. Wymienie tylko ulubieńców. Stałe i honorowe miejsce w mojej „biblioteczce” muzycznej zajmuje Deep Purple i Metallica (ale w starym składzie). Od wielu lat jestem zakochana w Hevia www.hevia.es - bardzo podnoszące, wesołe brzmienie ;-) Natomiast Hinewehi Mohi i jej Oceania (1 i 2) sprawiają, ze mogę góry przenosić www.hinewehi.com Lisa Gerrard, próbkę jej twórczości można usłyszeć na www mojego ulubionego filmu www.whaleriderthemovie.co.nz/start.html
Dużym uznanie cieszy się u mnie aborygeński instrument o nazwie didgeridoo (oboje z mężem próbujemy swych sił, starając się opanować umiejętność gry na nim). Moim ulubieńcem z didgeridoo jest Ash Dargan www.ashdargan.com
Ulubiony basista – Marcus Miller http://www.marcusmiller.com/
Gitarzysta – Joe Satriani http://www.satriani.com/2004/
Perkusista – Dave Weckl http://www.daveweckl.com/
Głosy męskie – Leonard Cohen i Andrea Bocelli
Głosy żeńskie – Mari Boine (cudowna muzyka), Kiri Te Kanawa oraz Sarah Brightman.
A każdego dnia budzi mnie „I feel good” Jamesa Browna ;-)
Słoneczne pozdrowienia!!
d
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Zapomniałam wspomnieć o pewnym Turku, który ostatnio podbija me serce, duszę i uszy ;-) chodzi o Marcan Dede http://www.mercandede.com/md/index.html
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

słucham wszystkiego, co miło łaskocze ucho. Również ballad np. Metaliki.
Jakub . . . . .
Promyczek

Post »

Ja obecnie najchętniej słucham Maryli Rodowicz, Bajmu, Kombi oraz Virgin :D
Awatar użytkownika
Janek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 988
Od: 21 paź 2006, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków / Rybnik
Kontakt:

Post »

Promyczek pisze:Ja obecnie najchętniej słucham Maryli Rodowicz, Bajmu, Kombi oraz Virgin :D
ja tez, czy się to komuś podoba, czy nie lubię virgin, ale najbardzoej pierwszą płytę, bo najmocniejsza... duzo osób patrzy na ten zespół przez pryzmat zachowania Dody, a to jest zgubne bo grają bardzo fajną muzykę, jak dla mnie (moze z wyjątkiem piosenki "szansa"). I co by nie gadać o Dodzie to trzeba przyznac ze ma niesamowicie silny idoskonały emisyjnie głos. Przynajmniej śpiewa na żywy, co w dzisiejszych czasach jest poniekąd wyznacznikiem dobrego wokalisty, bo coraz mniej osób śpiewa na żywo. A....i tak jak Ty lubię Bajm :)
Promyczek

Post »

Janek pisze:
Promyczek pisze:Ja obecnie najchętniej słucham Maryli Rodowicz, Bajmu, Kombi oraz Virgin :D
ja tez, czy się to komuś podoba, czy nie lubię virgin, ale najbardzoej pierwszą płytę, bo najmocniejsza... duzo osób patrzy na ten zespół przez pryzmat zachowania Dody, a to jest zgubne bo grają bardzo fajną muzykę, jak dla mnie (moze z wyjątkiem piosenki "szansa"). I co by nie gadać o Dodzie to trzeba przyznac ze ma niesamowicie silny idoskonały emisyjnie głos. Przynajmniej śpiewa na żywy, co w dzisiejszych czasach jest poniekąd wyznacznikiem dobrego wokalisty, bo coraz mniej osób śpiewa na żywo. A....i tak jak Ty lubię Bajm :)
Fajnie, że mamy podobne gusta. Doda ma potężny głos, choć jej wizerunek znacznie odbiega od mojego ideału kobiety. Najbardziej ostatnio podoba mi się piosenka"Znak Pokoju" i " Dwie Bajki". 8)
Awatar użytkownika
Janek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 988
Od: 21 paź 2006, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków / Rybnik
Kontakt:

Post »

Promyczek pisze:
Janek pisze:
Promyczek pisze:Ja obecnie najchętniej słucham Maryli Rodowicz, Bajmu, Kombi oraz Virgin :D
ja tez, czy się to komuś podoba, czy nie lubię virgin, ale najbardzoej pierwszą płytę, bo najmocniejsza... duzo osób patrzy na ten zespół przez pryzmat zachowania Dody, a to jest zgubne bo grają bardzo fajną muzykę, jak dla mnie (moze z wyjątkiem piosenki "szansa"). I co by nie gadać o Dodzie to trzeba przyznac ze ma niesamowicie silny idoskonały emisyjnie głos. Przynajmniej śpiewa na żywy, co w dzisiejszych czasach jest poniekąd wyznacznikiem dobrego wokalisty, bo coraz mniej osób śpiewa na żywo. A....i tak jak Ty lubię Bajm :)
Fajnie, że mamy podobne gusta. Doda ma potężny głos, choć jej wizerunek znacznie odbiega od mojego ideału kobiety. Najbardziej ostatnio podoba mi się piosenka"Znak Pokoju" i " Dwie Bajki". 8)
są ok., ale mimo wszystko preferuję pierwszą płytkę i piosenki typu "To Ty" lub "Sława?, a za co to?" słuchałeś?
pozdrawiam
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Był czas że byłam zauroczona piosenkami ICH TROJE.
Teraz już sporadycznie słucham tego zespołu. :D
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Mariola54 pisze:Był czas że byłam zauroczona piosenkami ICH TROJE.
Teraz już sporadycznie słucham tego zespołu. :D
To coś jak ja. :D Teraz jak widzę wokalistę, to nawet teledysku nie chce mi się oglądać :D
Awatar użytkownika
Kasia80
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 29 gru 2006, o 16:03
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

A czemu ?
Głos i melodyjność bardzo mi odpowiadają do dziś.
To, że wokalista ma bardzo dziwny charakter i czerwone włosy nie powinno mieć wpływu na ocenę samej muzyki. :D
Każdy dzień jest piękniejszy. Kasia.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Kasia80 pisze:A czemu ?
Głos i melodyjność bardzo mi odpowiadają do dziś.
To, że wokalista ma bardzo dziwny charakter i czerwone włosy nie powinno mieć wpływu na ocenę samej muzyki. :D
Może masz rację. Po prostu jakoś bardziej wolałam skład z Justyną(świetny głos miała) niż z Anią Świątczak. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”