Ogródek Robaczka cz.12

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Ogródek Robaczka cz.12

Post »

Witajcie w kolejnej części mojej ogrodowej przygody :wit
Właśnie sobie uświadomiłam, że mija prawie 2 lata odkąd jestem z Wami na Forum ;:4
Od tego czasu praktycznie jestem z Wami codziennie...nawet jeśli czasem, gdy weny na pisanie brak, przemykam tylko bezszelestnie po Waszych ogrodach.
Bardzo dziękuję za te 2 lata rozmów, opinii, serdecznych komentarzy. Jestem wdzięczna za wszystkie prawdziwe i wirtualne przyjaźnie nawiązane tutaj, które są dla mnie absolutnie bezcenne. Licząc na Waszą dalszą obecność i towarzystwo, dziękuję za każde odwiedziny, również te anonimowe.
Nie wyobrażam sobie mojego ogrodu bez Waszych cennych porad, wskazówek i inspiracji - za ten wkład również serdecznie dziękuję! ;:180
Zapraszam do wspólnego oczekiwania na nadejście wiosny ;:138


Ogród tworzymy od 4 lat, gdy zdecydowaliśmy się zamieszkać w małej miejscowości pod Poznaniem, w otoczeniu lasu i sielskich krajobrazów. Dla przypomnienia - działka, na której stoi nasz domek ma niecałe 1000m, zatem ogród jeszcze mniej. Ostatnimi czasy dosyć dotkliwie odczuwam niedobór miejsca na wszystkie zielone zachcianki, ale to nic nowego, zbyt mała przestrzeń jest bolączką większości z nas ;-)
I mówię to ja, mieszczuch z urodzenia, Krakowianka z krwi i kości, która jeszcze 4 lata temu nie odróżniała wideł od grabii :lol:
Teraz wśród wymarzonych gwiazdkowych prezentów wymieniam nożyce do formowania żywopłotu i 10kg nawozu Osmocote :D
Po pracy szybko zrzucam szpilki i marzę o tym, żeby pobrudzić się w ziemii, jakkolwiek osobliwe to brzmi ;-)
Zaczęło się od trawnika, założonego w 2009r. W 2010r. pojawiły się zielone ramy ogrodu, a od 2011r. zaczęłam namiętnie sadzić róże, przed którymi tak się broniłam.... ;:224
Nie ma recepty na idealny ogród, ale dla mnie najbliższy ideałom jest ten angielski...pełen kipiących kwiatami rabat, bujnych bylin i róż, zimozielonych akcentów i uroczych dodatków architektury ogrodowej.
Do tego ideału zmierzam, choć krętymi drogami. Szczęśliwie jednak, efekty mnie cieszą, a jeszcze bardziej sam proces tworzenia. Bezapelacyjnie rządzą u mnie róże. Uwielbienie dla nich zakrawa na obsesję, a przynajmniej małą dewiację :wink:
Minęło niecałe 3 lata od pierwszej posadzonej róży i uzbierało się...ponad 300.

Jeśli macie ochotę poczytać więcej o mojej pasji - zapraszam ;:197
Poprzedni wątek znajdziecie tutaj :wit

Lipcowych zdjęć ciąg dalszy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Ogródek Robaczka cz.12

Post »

Kasiu, ale pędzisz z tymi wątkami, tyle co zaczęłam pisać w poprzednim, a tu nowy więc szybko wysłałam, może choć raz będę na podium ;:306, otwarcie jak zawsze ekstra, piękne zdjęcia i ta różyczkomania, którą się od kogoś zaraziłam ;:196
Prognoza pogody marzenie, tylko czy to już tak zostanie to druga sprawa, wiem z innego źródła, że powrót zimy i jeszcze większych mrozów ma nastąpić właśnie po 11 lutego, oby to drugie źródło się myliło. Taka wizja mnie nieco przeraża, ale i tak to nie zmienia faktu, że wiosna coraz bliżej, oby tylko nasze roślinki nie ucierpiały. Wszyscy już chyba czekamy na nią z utęsknieniem, cały czas powstrzymuję się przed za szybkimi wysiewami, ale korci mnie niemiłosiernie. Zdjęcie Jude the Obscure bajeczne, strasznie się cieszę, że się na nią skusiłam ;:108
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogródek Robaczka cz.12

Post »

Motylek na główce elfa :uszy
No i jak zwykle piękne, słoneczne zdjęcia z cudownego ogrodu :D
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8554
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek Robaczka cz.12

Post »

Siiiuuuuup he he drugi raz mi się udało być na pudle ;:138
Aleś dała po oczkach na przywitanie..... ;:173
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz.12

Post »

Iwonko, witaj!
Prognozy długoterminowe traktuję z przymrużeniem oka, to trochę jak wróżenie z fusów...Te pozytywne jednak przyjmuję z większym entuzjazmem i o żadnych arktycznych mrozach nie chcę nawet słyszeć... ;:224 U mnie pierwsze wysiewy zrobione i podobnie jak w zeszłym roku, liczę, że będą udane :uszy Jude the Obscure to wspaniała kreacja Austina, polecam serdecznie ;:333 Pozdrawiam :wit
Aniu, witaj ;:196 Dziękuję serdecznie i zapraszam stałą bywalczynię :wit
Keetee, jesteś ;:196 Zapraszam na kieliszek wina, przy kominku, na sofce ;:136

Podium zajęte, ale wino jest dla wszystkich. Kto jeszcze chętny? :lol:
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Robaczka cz.12

Post »

Kasiu, pozwól że z prawdziwą przyjemnością Ci potowarzysze w Twojej niezwykłej przygodzie z ogrodem. Wiem, że stanowi ona niebagatelna część Twojego życia i dla odwiedzających Twój ogród stanowi ogromne źródło wiedzy i wrażeń estetycznych. Ilość posiadanych roślin to istna magia, a fakt jak fantastycznie rosną i kwitną tylko potwierdza jaką miłością je darzysz. Poznać Cię osobiście to również była duża przyjemność - mam nadzieję że w tym roku się zobaczymy.
Pozdrawiam gorąco!
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8554
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek Robaczka cz.12

Post »

Kochana...mnie tam dwa razy prosić nie trzeba...wgramalam się na sofkę ;:304
Zdaje się ,że szacowny pan David Austin wybrał Jude the Obscure jako jedna z najbardziej udanych swoich róż ;:108
A wiesz,że przez Ciebie zamówiłam Kenty :uszy A ja za białymi nie przepadam :wink: ...ale te Twoje to takie kwitnące wariaty...
że cały czas miałam je przed oczami ;:306
Eda_S
500p
500p
Posty: 591
Od: 20 lis 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogródek Robaczka cz.12

Post »

Cudowny ogród ;:167 Jak Ty Kasiu wytrzymujesz w pracy podczas pełni sezonu? Sundae Fraise i Rensun to dwie nazwy tej samej hortensji.
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz.12

Post »

Aguś , dziękuję za serdeczne słowa, jak zwykle nie szczędzisz mi ciepłych słów ;:196
Uwielbiam ogród, a dzielenie się nim z Wami to równie cenne uczucie! Bardzo mi miło, że czerpiąc tyle z Forum, mogę dać coś od siebie. Nasze spotkanie wspominam niezwykle przyjemnie i liczę na powtórkę w tym roku, tym razem u mnie :wit
Tymczasem, nalewam Ci kieliszek chilijskiego carmenere i pozdrawiam serdecznie!
Doris, rozsiądź się wygodnie! Kenty są żelazne, gwarantowane kwiaty cały sezon, warto je mieć ;:333 A Jude to poezja, prawdziwa dama ;:170
Edytko, ha! Zagadka wyjaśniona ;:333 W sezonie ciężko mi wysiedzieć w pracy, a każdą wolną chwilę spędzam w ogrodzie, jak my wszyscy ;:196 Nigdzie też wtedy nie wyjeżdżam, bo żal mi zostawiać kwitnące róże.... ;:131 Dziękuję za odwiedziny i serdeczności!
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Ogródek Robaczka cz.12

Post »

Zapisuje się do nowej części :wit :wit
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka cz.12

Post »

Witaj Rewi :wit
Miło mi, że zaglądasz, choć przyznaję, że ja zgubiłam Twój wątek w odmętach Forum :oops: Zaraz to naprawię ;:65
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogródek Robaczka cz.12

Post »

Szybciutko zapisuję się żeby nie zgubić. Kasiu powiedz mi skąd to zamiłowanie do metalowych ozdób? Wiele pergoli, osłonek no i altanka. Bardzo ładnie i spójnie to wygląda.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogródek Robaczka cz.12

Post »

:wit Cześć Kasiu melduję się i biegnę poczytać co napisałaś na przywitanie :tan
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”