Nasza działeczka- kolejne etapy powstawania

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

Witam rivendel! no oczywiście, że będę się chwalić...a co :D A Twoją działeczkę mogę gdzieś obejrzeć?
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witam!
To ile ogród ma działek to nie jest ważne. Plany jakieś powinny być. Wiem na pewno,że nowa ustawa czy zarządzenie mówi, o metrażu max. 500m kw. U nas po ostatnim zebraniu maja ludziom poodbierać po pasku ziemi by nie przekraczali tych 500m . Powyżej to już chyba działka rolna od której trzeba płacić co roku podatek.
Na Waszym miejscu bym zbyt pochopnie nie brała tego kawałka od sąsiadki. Może przecież być pas niczyj i tylko posadźcie tam sobie jakieś krzewy lub kwiaty.
Szczerze mówiąc interesują mnie koszty budowy altanki oraz ile jakich materiałów potrzeba, czeka mnie wymiana. Jeśli można to uchylcie rąbka tajemnicy.
Życzę pogody i sukcesów!
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Jola i Marek pisze:Witam rivendel! no oczywiście, że będę się chwalić...a co :D A Twoją działeczkę mogę gdzieś obejrzeć?
Tak, raczej to, co było na niej na samym początku...założyłam wątek, aby na bieżąco relacjonować postępy :D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=16372
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Hej!

Tak pytałam, bo widziałam jak u mnie na osiedlu kładą w trawnik na skarpie taką "matę" w kształcie oczek sieci i wbijają ją na całosć w ziemię przed posianiem trawy- to zapobiega obsuwaniu się ziemi.

A woda z deszczówki - to jest skarb- widziałam, że inni mają wkopane wgłąb na całą głębokość beczki z wodą i do nich ścieka rynną deszczówka, albo podprowadzają ją rynną bezpośrednio pod iglak np, albo rabatę.

Wiem też, że za domkiem - gdzie ściekać będzie woda powinno być wysypane kamieniami małymi by woda szybko wysychała wokół fundamentów ale nie wiem dokładnie gdzie to widziałam, w każdym razie gdzieś tu na forum była mowa o odpowiednim odprowadzaniu wody z fundamentów.

Ciekawie się u Was zapowiada.

Mam pytanie- czy po rundapie przekopywaliście działkę i wyrzucaliście kłącza z ziemi (pieliliście te resztki kłącz czy już nie?) - czy wystarczy przekopać i wyrównać to co zostało po rundupie, przed zasianiem trawnika?

Ja właśnie nie wim jak się zabrać za swój, bo tak górki i dołki i kretowiska zaniedbane nie wiem jak go wyrównać...Na jaką metodę się zdecydować (nie mam możliwości zorganizowania sprzętu typu koparka i dłuższy czas będę robić na działce samodzielnie).

Pozdrawiam
Aga
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

tu.ja jeżeli chodzi o dokładne ilości i materiały to muszę zapytać męża. Jeżeli chodzi o robociznę to ja nie ponoszę takich kosztów, bo mąż robi sam lub z kolegą.
Qurcze to mnie nie pocieszyłaś z tym metrażem..Muszę rzeczywiście dokładnie o to popytać..

Agape Po randapie mąż przekopał /chociaż jeszcze nie wszystko/ i wybierałam wszelkie korzenie .... Co niektórzy mówili po co to robię i tak zgniją. Ale ja w miarę możliwości starałam się robić to w miarę dokładnie, chociaż teraz już wiem /bo widzę :D / że dokładnie się nie da :evil: Bo chwaściory i tak jeszcze wyłażą :(
Dziękuję za wszelkie sugestie i pomysły...
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Post »

Chwaściory mają to do siebie, że wyłażą niestety zawsze. My już też kiedyś, dwa lata temu, mieliśmy wyrwane wszystkie. A później ciążę spędziłam w pozycji leżącej, a jeszcze później bobas maleńki dał popalić, i teraz zaczynam prawie od nowa. Ale u Was i tak jest pięknie. pozdrawiam :D
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

Witaj Jolunia. Slicznie zapowiada sie Wasza działka. Prcy ogrom juz włożone, a ile jeszcze to każdy z nas wie. Tu.Ja ma racje co do metrażu, a przede wszystkim muszą byc mapki działek- jakaś dziwna u Was sprawa. Więc na pewno musisz wziąć to pod rozwagę. Altanka tak szybko wyrosła, mąż ma fach w ręku i to pozwoli Wam dużo zaoszczędzić. Widzę, że macie prąd-tak mi sie zdaje, a co z wodą?? Jest woda w pobliżu?? Skarpę bym zabezpieczyła murkiem i wyłozyła kamolami i zrobiła w formie skalniaka-oczywiście to tylko sugestia. Pozdrawiam i zyczę spełnienia marzeń w realizacji pomysłów. Będę zaglądać. Pa
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

Giga dziękuję za odwiedziny. Wszelkie sugestie i pomysły mile widziane. Z góry dziękuję. :) Fakt, że mąż buduje altankę rzeczywiście pozwoli nam zaoszczędzić kasy. Nie jest murarzem, ale jakieś pojęcie ma. Popyta kumpli i już wie więcej. "Dzisiaj" jemu ktoś pomoże przy altanie, "jutro" on komuś pomoże np. przy komputerze. To tak na zasadzie koleżeńskiej pomocy
giga45 pisze: Widzę, że macie prąd-tak mi się zdaje, a co z wodą?? Jest woda w pobliżu?? Skarpę bym zabezpieczyła murkiem i wyłozyła kamolami i zrobiła w formie skalniaka-oczywiście to tylko sugestia. Pozdrawiam i zyczę spełnienia marzeń w realizacji pomysłów. Będę zaglądać. Pa
Prąd rzeczywiście mamy. Na zdjęciach widać skrzyneczki z licznikiem. Wody niestety nie ma. Znaczy się przez teren ogródka działkowego przepływa strumyk i stamdąt na razie nosimy wodę. A później planuję beczkę na deszczówkę. Jak braknie to zawsze można donieść ze strumyka.
Skarpę na pewno musimy zabezpieczyć, tylko nie wiemy jaki murek zrobić /w miarę oszczędnie :? / .Musiałby być wysoki na ok.1m ;:192
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

To moje truskaweczki, które musiałam zdążyc posadzić, żeby córka w przyszłym roku już coś pojadła z własnej działeczki.
Obrazek
A to moje pierwsze nasadzenia - na razie 15 choineczkek. Będzie więcej wzdłuz skarpy
Obrazek
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Widzę, że prace postępują w zawrotnym tempie, :D Jolu, ja też po roundapie wyciągam niesamowiite ilości perzu, mam nadzieję, że nam to zaprocentuje w przyszłości!
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Jolu! Niesamowite postępy już widać - gratuluję! Ja niestety nie miałam tyle siły i samozaparcia by skopać wszystko. Do tej pory mam góry i doły oraz mnóstwo chwastów wszędzie, ale kwitną kwiaty i to mnie najbardziej cieszy. Popytaj męża o te materiały. Bardzo mi zależy na tych informacjach. Za miesiąc wraca mój M i wtedy może zabierze się chociaż za altankę. Jeszcze do końca nie jestem zdecydowana czy ma być murowana czy drewniana. Niestety koszt ma spore znaczenie.
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

rivendel pisze: ja też po roundapie wyciągam niesamowiite ilości perzu, mam nadzieję, że nam to zaprocentuje w przyszłości!
Agnieszko! Też mam taką nadzieje :)
Najgorzej mam ze skarpą, bo ona cała była w jezynach. Co sie dało wykopaliśmy, przebrałam. Ale co chwile pojawia się coś zielonego na skarpie. Jak teraz kopaliśmy, żeby posadzić choinki to dopiero widać ile jest korzeni głęboko w ziemi. Nie jestem w stanie tego wszystkiego wybrać , bo całą skarpę chyba trzeba by było rozkopać. Usuwam na bieżąco co wylezie. Może jak ją obsadzę kieeedyś roślinami, a trzeba mi ich tam całe mnóstwooooo.... to może zagłuszą choś trochę te chwaściory :evil:
Iza! pamietam o tych materiałach tylko normalnie nie mam kiedy usiąść i to spisać. Postaram się w tym tygodniu.
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Prace idą w zawrotnym tempie, naprawdę miło popatrzeć.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”