Moje storczyki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje storczyki

Post »

Piękny ten nowy nabytek ;:138 M się wykazał ;:333 Bardzo podoba mi się wzór na płatkach ;:108
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Moje storczyki

Post »

Witaj Magda dziękuję ;:196

Myślę, że storczyki potrzebują przyzwyczaić się do warunków panujących w naszym domu .
Ja na początku przygody z tymi roślinkami też się niecierpliwiłam, że nie wypuszczają pędzików, jak ruszyły to teraz cały czas któryś kwitnie :tan
Zawsze możesz kupić kwitnącego na pocieszenie ;:306


kahim- Kasiu ;:cm
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Moje storczyki

Post »

:wit
Mam tu takiego pokiereszowanego falka.Co o nim myślicie,zostawić czy coś z nim robić? Dodam że liście ma twarde, był niedawno przesadzony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje storczyki

Post »

Witaj :wit Masz bardzo ciekawą kolekcje jak na początki :wink: co do "pokiereszowanego" ja bym nic z nim nie robiła, uamany listek w niczym nie przeszkadza, przy prawidłowej pielęgnacji storczyk się zregeneruje i wypuści kolejne, które zasłonią ten stary :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
iksja
200p
200p
Posty: 447
Od: 29 kwie 2010, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Moje storczyki

Post »

:wit pięknie zapowiadająca się kolekcja, podoba mi się zwłaszcza ten od M ;:333
Ja czasem kupuje takie bidulki i czekam spokojnie aż dojdą do siebie, puszczą listka, korzonka albo pędzik ;:3
Pozdrawiam Kasia
Zielony parapet;
Awatar użytkownika
Miatka
50p
50p
Posty: 55
Od: 23 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Wieś k.Pruszkowa

Re: Moje storczyki

Post »

Krysiu kwitnące storczyki chodzą za mną, a ja chodzę po sklepach oglądam, wybieram który ładniejszy i pewnie kiedyś się złamie i kupie :heja .
Co do twojego pokiereszowanego storczyka, ja bym zostawiła go takim jaki jest i dała mu spokojnie dojść do siebie. Ostatni mój storczyk jest z przeceny i właśnie go regeneruję mam nadzieję, że odwdzięczy się ponownym kwitnięciem.

Mam takie pytanko do Ciebie, gdzie trzymasz swoje storczyki i jakie są tam temperatury? jak z nasłonecznieniem?


Pozdrawiam gorąco w te mroźne dni.
Magda
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Moje storczyki

Post »

:wit

Dufin-Ania Dziękuję za odwiedzinki i zapraszam ponownie. Masz rację jeśli go nie zaniedbam to będzie okej. Jest to zwyczajny biały,ale ma duże kwiaty i za to go lubię. :wink:

iksja-Kasia Cieszę się, że wpadłaś. Chyba też zacznę kupować przekwitnięte bo póżniej to napięcie i ekscytacja wyczekując na niespodziankę to na pewno fajne uczucie a ja baaaaardzo lubię niespodzianki ;:108
Dzisiaj miałam ochotę kupić jakąś niespodziankę, ale niestety nie było w okolicy, muszę się wybrać do Krakowa tam może prędzej :roll:

Miatka-Magda Odpowiedziałam już u Ciebie.Zaglądaj do mnie ;:3


A teraz to c o u mnie; kwitną te co kwitły niektóre mają jeszcze trochę pączków, i ten który ma tylko pączki, jest bordowy widywałam takiego na forum.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz keik jestem z niego taka dumna ;:1

Obrazek
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje storczyki

Post »

Ten keiczek jest uroczy ;:167
Awatar użytkownika
Miatka
50p
50p
Posty: 55
Od: 23 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowa Wieś k.Pruszkowa

Re: Moje storczyki

Post »

Radość z keika jak z pierwszych kroków własnego dziecka ;:oj Mam nadzieje, że tez dochowam się "własnego potomstwa"
Magda
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje storczyki

Post »

Ładna kolekcja, nie dziwie się, że keik sprawia Ci taką radość miałam tak samo :wink:
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Moje storczyki

Post »

kahim-Kasiu- dzięki jest jest i sprawia mi tyle radości :D

Miatka-Magda-właśnie taka radość. Mam jeszcze drugiego na tej samej mamie, ale poczekam do wiosny i go usamodzielnie. Pamiętam jak dostałam tą mame kwitła długo i obficie, a gdy przekwitła jeszcze nie wiedziałam,zeby nie obcinać tylko poczekać co zrobi łodyżka. Obcięłam nad trzecim oczkiem i niedługo zaczęło coś rosnąć cieszyłam się ze to kwiaty ;:224 a to maleńkie listeczki. Rosło bardzo powoli trochę czytać zaczęłam na ten temat właśnie trafiłam tu. Czekałam az wytworzy korzonki i chyba za długo bo jeden wytworzył pęd w tamtym roku i kwitł na mamusi razem z nią. Po przekwitnięciu odcięłam i wsadziłam a na skróconym pędzie wypuścił odbicie.Teraz cieszy oczy, mama też cały czas kwitnie :heja

-- 23 sty 2014, o 08:40 --

:wit
Karnova- cieszę się ze zajrzałaś dziękuje i zapraszam. ;:196
Awatar użytkownika
annamaria13
100p
100p
Posty: 178
Od: 24 lip 2010, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Moje storczyki

Post »

Keik jest boski jest czego pozazdroscic :D a kwiatuszki wszystkie śliczne maja kolorki a pokiereszowanego zostaw sam sobie poradzi wygląda na zdrowego
pozrawiam anna_maria

mój wątek : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36706" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Moje storczyki

Post »

Witajcie!



annamaria13 :wink: Keik jest boski, bardzo się nim ciesze :tan Bardzo lubię te moje storczyki,chcę więcej ;:224 .Pokiereszowanego doglądam, spadł mi i się troszkę połamał przesadziłam i spokojnie poczekam za Waszą radą na dalszy rozwój ;:180 myślę ,ze będzie dobrze :wink:

Pozdrawiam odwiedzających!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”