Polecane GRY PLANSZOWE nie tylko dla dzieci

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
-piegowata-
100p
100p
Posty: 106
Od: 5 paź 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Polecane GRY PLANSZOWE nie tylko dla dzieci

Post »

witam was,
jakiś czas temu odkryłam gry planszowe dla dorosłych..

proponuję temat w którym zamieszalibyśmy opisy gier dla dorosłych i dla dzieci z krótkim opisem jak się gra, ile osób może grać i jaki jest czas rozgrywki.

gier planszowych jest bardzo dużo, kosztują sporo i czasem warto kupić taką, która jest już sprawdzona:

wszystkim polecam ten sposób spędzania czasu ze znajomymi- jest miło, towarzysko i zupełnie inaczej niż wieczór spędzony przed telewizorem:)

na początek polecam grę od której wszystko się zaczęło:

1. TICKET TO RIDE- POCIĄGI
gra jest niezawodna, grałam w nią z ludźmi w różnym wieku i generalnie większości się podobało.
czasem znajomi pożyczali ją ode mnie i grali ze swoimi znajomymi, rodzicami czy teściami.

wersji tej gry jest bardzo dużo, każda jest inna, chociaż zasady są podobne..

plansza to mapa złożona z wielu tras pociągów. trasy umieszczone pomiędzy miastami. każdy z grających ma swoje pociągi.
rozgrywka polega na tym, że się losuje i wybiera trasy i w ciągu całej rozgrywki należy te trasy ułożyć z własnych pociągów. Czasem robi się gorąco bo przeciwnicy mogą używać tych samych tras i czasem trzeba mocno się nakombinować aby złożyć swoje całe trasy:)
miło, wesoło i myśląco:D
no i się nie nudzi, bo za każdym razem gracze losuje inne kombinacje tras

ilość graczy: 2-5
czas gry: 60minut
torebka kobiety nie jest po to, aby coś w niej znaleźć, tylko po to aby wszystko w niej mieć :)
działka z widokiem na... samoloty:)
gry planszowe-sposób ma kreatywne spędzenie czasu ze znajomymi
sebool
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 31 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań, Kalisz
Kontakt:

Re: Polecane GRY PLANSZOWE nie tylko dla dzieci

Post »

Ja jestem fanem gry "Pędzące żółwie". Banalnie proste zasady a przy tym duża dynamika gry. Bawi zarówno dorosłych jak i dzieci. Szybka rozgrywka. Spokojnie można rozegrać partyjkę i rewanż w 30 minut. Dobrze i starannie wykonana. Idealna na rodzinne popołudnie, bardziej ambitną imprezę czy rozgrzewkę przed poważniejszą grą. Szczerze polecam.
-piegowata-
100p
100p
Posty: 106
Od: 5 paź 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Polecane GRY PLANSZOWE nie tylko dla dzieci

Post »

a dziękuję za odpowiedź:D
tej gry nie mam- chociaż ją oglądałam.. chyba będzie następna:)
torebka kobiety nie jest po to, aby coś w niej znaleźć, tylko po to aby wszystko w niej mieć :)
działka z widokiem na... samoloty:)
gry planszowe-sposób ma kreatywne spędzenie czasu ze znajomymi
yasemin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 14 lis 2012, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Polecane GRY PLANSZOWE nie tylko dla dzieci

Post »

Ja również polecam gry planszowe, jako formę relaksu, rozrywki, a także pogłębiania wiedzy:)

Naszym nowym nabytkiem jest gra biblijna "W drodze z Maryją, Matką Jezusa". Wędruje się po planszy, uczestnicząc w różnych wydarzeniach z Pisma Świętego. Każde pole, które jest oznaczone liczbą, to kolejny etap życia Matki Bożej. Jej podróże, wydarzenia, w których brała udział, miejsca jej szczególnego kultu. Gra jest bardzo ciekawa i pouczająca, a przy okazji można się naprawdę dobrze bawić. Po drodze jest dużo pytań i zadań do wykonania. Gra kończy się, gdy wszyscy gracze wejdą do Nieba, ale do ostatniego momentu nie wiadomo, kto będzie zwycięzcą! Jest przeznaczona dla 2-7 osób. Czas gry to 60 minut. W grę mogą grać zarówno dzieci (które potrafią czytać), jak i dorośli! To, co tę grę wyróżnia, to piękna grafika i wysoka jakość materiałów, z których jest wykonana.

Pozdrawiam Forumowiczów!
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Polecane GRY PLANSZOWE nie tylko dla dzieci

Post »

Czy możesz podać cenę tej gry?
Nawet jako upominek można ją podarować... dzięki :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7587
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polecane GRY PLANSZOWE nie tylko dla dzieci

Post »

Polecam tą grę. Widziałem jak dorośli nawet w nią grali więc nabyłem w Madjugorie na prezent Jest zrobiona trochę w stylu teleturnieju z ciekawymi pytaniami. Prezent świetny i edukacyjny, jeśli jesteś katolikiem.
;:167
Ps. Zachęcam do prezentacji innych producentów gier kształtujących osobowość, dających coś więcej dziecku czy nastolatkowi niż przypadkość lub kształtowanie doskonałości w zabijaniu... :wink:
;:4
Muszę przyznać, że na wiele pytań sam nie znałem odpowiedzi. Na szczęście są dostępne. odpowiedzi. :D Dla jasności: nie mam żadnych związków z producentem gier. Po prostu polecam jako ciekawy i bardzo miły upominek.
yasemin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 14 lis 2012, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Polecane GRY PLANSZOWE nie tylko dla dzieci

Post »

Cena gry to ok. 100zł. Wiem, że w Polsce można ją zamówić mailowo, pisząc na adres grabiblijna@gmail.com.

Faktycznie, gra przypomina trochę teleturniej. I ma tak wiele kart z pytaniami, że nawet grając piętnasty raz możesz spodziewać się nowego :)
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Polecane GRY PLANSZOWE nie tylko dla dzieci

Post »

U mnie raczej większość gra w karty, ale wcześniej z rodzeństwem graliśmy w Eurobiznes, myślę, że raczej znana gra :D
Teraz niestety większość gier, to te typu, rzuć kostką i rusz pionek o tyle oczek ile rzuciłeś. Czasem pojawi się jakaś przeszkoda, przez którą cofasz się ileś pól lub tracisz kolejkę, albo jakiś bonus: dodatkowy rzut kostką. Niestety Moja młodsza siostra ciągle mnie namawia do tego typu gier, ale to nudne, a do tego nie wymaga myślenia...
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polecane GRY PLANSZOWE nie tylko dla dzieci

Post »

Jest taka gra,64 pola,czarne i białe.16 pionów,16 frigur, zakończeniem gry jest mat.
Rozwija intelektualnie,jeśli to komuś potrzebne.
Awatar użytkownika
Ohajo
500p
500p
Posty: 659
Od: 19 paź 2009, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Polecane GRY PLANSZOWE nie tylko dla dzieci

Post »

Dziś mata dał mi mój sześcioletni syn, wieżą i pionkiem! Z lekką podpowiedzią taty, ale zawsze :lol:
"Tylko ten bez szkody rozmawia, kto umie milczeć" - Tomasz a'Kempis
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polecane GRY PLANSZOWE nie tylko dla dzieci

Post »

Odegraj się,daj mu w dwóch ruchach.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Polecane GRY PLANSZOWE nie tylko dla dzieci

Post »

Moja ulubioną grą jest rummikub. Rewelacyjna gra zmuszająca szare komórki do gimnastyki
:wink:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rummikub

No i oczywiście Scrabble ;:215
Pozdrawiam serdecznie- Ela
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”