Nasza działeczka- kolejne etapy powstawania

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Nasza działeczka- kolejne etapy powstawania

Post »

Pozwolicie, że swojego posta umieszczę w temacie ?Piekne ogrody?, bo mam nadzieję, że kiedyś będę mogła tak powiedzieć o swojej działce. Na razie jest ona na etapie powstawania ? od zera. Działkę wraz z mężem nabyliśmy z ROD w czerwcu br. Ma 568m2 ? wg mnie razem ze skarpą, która jest na działce i ma ok. 17m x6-7m. Wg ?Działkowca? skarpa nie wchodzi do metrażu działki.. To musimy wyjaśnić ....Działka była zarośnięta chaszczami, z dzikimi, zaniedbanymi drzewami, bez ogrodzenia, altany itp. Pracy włożyliśmy już mnóstwo, a czeka nas jeszcze więcej. Ale mamy chęci i zapał...Wszystkie chaszcze mąż wykosił i wszystko potraktował Randapem, wyciął drzewa ..i buduje altankę . Ja na razie oglądam Wasze przepiękne ogrody i nie mogę wyjść z podziwu... Czerpię z nich wiele inspiracji i pomysłów , ale jeszcze do końca tak naprawdę nie wiem jak to wszystko sobie zorganizować na działce. Jesteśmy z mężem kompletnymi laikami w sprawach ogrodowych bo nigdy nie mieliśmy do czynienia ani z ogrodem ani działką. Wiem, że na tym form są wspaniali ludzie, którzy służą swoją wiedzą i pomocą. A zatem zapraszam do zerknięcia na zdjęcia co udało nam się zrobić w ciągu 2 m-cy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

TTak wyglądało po skoszeniu, wyrandapowaniu i wycięciu drzew.
To widok ze skarpy, w miejscu tych drzew będzie altanka
Obrazek

Teren działki jest pochyły więc tak wyglądało po akcji koparki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zapowiada się interesująco. Przed Wami mnóstwo pracy, ale i bardzo dużo satysfakcji i radości. Jeśli mogę coś poradzić, to nie wycinajcie od razu wszystkich drzew, są wielką wartścią na działce, a rosną niezwykle wolno. Również ostrożnie postępujcie przy usuwaniu wszelkich roślin ozdobnych, krzewów, bo być może są to wartościowe rośliny, tylko zaniedbane.
Życzę Wam powodzenia, Danuta
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

A tutaj podsypywanie i wyrównywanie terenu - na razie kawałeczka w dole działki
Obrazek
I etapy budowy altanki. Ostatnie zdjęcie to stan na dzień wczorajszy
Obrazek Obrazek Obrazek

W tym roku pewnie to niemożliwe, ale w następnym chciałabym pokazać Wam zdjęcia w pięknym zielonym kolorze - na razie szaro buro :(
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witajcie na Forum! W dobre ręce trafiliście ze swoją działką. masa roboty za Wami, ale i przed Wami. Jeśli jest zapał i dobre chęci, to na pewno będzie piękny ogród w tym miejscu za jakiś czas. Większość forumowiczów zaczynała podobnie. Życzę wytrwałości w dążeniu do celu! Będę co jakiś czas Was odwiedzać by oglądać postępy. Jak na działkę ROD to dużo metrów macie. Z tego co wiem ostatnie przepisy mówią,że takie działki nie mogą przekraczać 500 m kw. Powinniście wyjaśnić sprawę tej skarpy.
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

Danusiu dziękuję za odwiedziny i radyi. Drzew niestety musieliśmy troszkę wyciąć, żeby mogła stanąć tam altanka. Fakt - mąż z kolegą zbyt się rozpędzili i niepotrzebnie zostały wycięte dwie śliwki. ;:14 Tak więc została mi tylko aronia, z której zebrałam już 5 kg owoców/. jabłoń z jednym jabłkiem i usychająca stara śliwa, 4 agresty i 2 mizerne czarne porzeczki oraz piwonia i irysy. Zadnych innych krzewów ozdobnych nie było..
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

tu.ja pisze: Jak na działkę ROD to dużo metrów macie. Z tego co wiem ostatnie przepisy mówią,że takie działki nie mogą przekraczać 500 m kw. Powinniście wyjaśnić sprawę tej skarpy.
Nasz ogród działkowy jest nieduży - coś koło 30 działek. Tylko nasza jest taka większa i sąsiednia ponad 600m2. Metraż naszej działki jeszcze się zwiększy bo sąsiadka z dołu oddała mi kawałek twierdząc, że ona tego nie chce. To myśmy to wzięli i gospodarz działek powiedział że jak postawimy płot graniczny to nam się metrów doda a jej odejmie. Pytałam czy mają mapki z konkretnymi wymiarami poszczególnych działek i powiedział mi że nie!!!Czy tak może być? Podobno jest tylko mapka ogólnego terenu wszystkich działek...Chyba to dziwne
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Post »

O rany, skąd ja to znam! :D

Ale i tak już kawał roboty odwaliliście. A z tą mapką, to rzeczywiście dziwne i chyba tak nie może być...

pozdrawiam
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Dzień dobry!

Kilka fotek- a tyle zmian. Zabraliście się do roboty jak jakas ekipa budowlana! Też chciałabym tak umieć, wiedzieć co zrobić, mieć odwagę tak radykalnie wszystko zmieniać! Fajny ten teren ze skarpą!

A jak rozwiązaliście sprawę wody ściekającej ze skarpy pod altankę? Czy nie będzie jej podmywać stumykami deszczówki? Albo spływać ziemia pod altankę?

Życzę pwoodzenia i ciekawie czekam na dalsze losy Waszej działki!

pozdrawiam
Agnieszka
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Post »

zmiany już ogromne a za rok........... :)
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

Dziękuję wszystkim za odwiedziny mojego pobojowiska :)
agape pisze:Też chciałabym tak umieć, wiedzieć co zrobić, mieć odwagę tak radykalnie wszystko zmieniać! Fajny ten teren ze skarpą!

A jak rozwiązaliście sprawę wody ściekającej ze skarpy pod altankę? Czy nie będzie jej podmywać stumykami deszczówki? Albo spływać ziemia pod altankę?

pozdrawiam
Agnieszka
Wiesz Agnieszko mój mąż jest raczej optymistą, to w momencie kupna nie widział żadnego problemu z doprowadzeniem działki do ładu i składu: to skosimy, to wyrandapujemy, postawimy płot, altankę itd.itp Ale chyba do końca nie przewidział ile czasu i pracy to zajmie . Ale chęci nam nie brakuje. Ja oczywiście robię zdecydowanie lżejsze prace, a mąż ciężko pracuje...
W zasadzie to tam nic nie zmienialiśmy bo nie było czego. Trzeba było wszystko samemu jakoś zaplanować. Ale co dokładnie posadzę i gdzie tego nie wiem.
A co do tej wody ze skarpy to pomysłu dokładnego nie mamy. Myśleliśmy wkopać wzdłuż całej skarpy taką rynnę tylko nie wiem gdzie odprowadzić odpływ. Dól skarpy myślimy zabezpieczyć jakim murkiem, ale pomysłu dokładnego brak
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Strasznie dużo pracy w krótkim czasie pozdrawiam i będę obserwować.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Witam imienniczkę, :D Działki na początku też miałyśmy podobne, mam nadzieję, że za jakiś czas pochwalimy się sobie nawzajem swoimi osiągnięciami :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”