Książki ogrodnicze - nasze recenzje

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Masz rację kaLO zagraniczne poradniki są pięknie ilustrowane co do treści przeważnie niewiele warte.Mnie akurat interesują stare odmiany,które są opisane w pozycjach sprzed lat.Można też wiele przeczytać o nawozach naturalnych .
and777
200p
200p
Posty: 312
Od: 1 cze 2008, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Maria i Matthias Thun ciekawie opisują w swoich książkach własne spostrzeżenia w uprawie ekologicznej roślin.
Miałem kilka ich książek , pożyczyłem i jeszcze nie wróciły.
Przetłumaczone i wydane przez wyd. Otylia.
W dawniejszych poradnikach uprawy nie było tyle marketingu co aktualnie, teraz to tylko aby najwyższe plony były a na jakość mniejszą uwagę się zwraca bo i tak potem ludzie do apteki chodzą po brakujące mikroelementy.
Pozdrawiam
and777
Myśl stwarza doświadczenie i rzeczywistość
karr-km
200p
200p
Posty: 377
Od: 3 paź 2011, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: TBG

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Działka moje hobby stała kiedyś na półce u mojego sąsiada. Chciał się jej pozbyć więc skorzystałem z okazji :wit .
kik81
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 9 sty 2014, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa k.Poznania

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Heh,
"Poradnik Działkowca" i "Jadalne Rośliny w pojemnikach" po Waszych pochwałach udało mi sie już kupić bardzo okazyjnie.

Wracając na którko do pozycji " Ogród ekologiczny" to wracam do niej bardzo często bo jak zostało powiedziane "swietnie się czyta". Wg mnie jest to książka dla tych:
- którzy chcą dowierdziec się jak polepszyć jakość swojej ziemi pod uprawy (kompendium wiedzy na ten temat - wiele różnych sposobów)
- hobbystów otwartych na "wynalazki" dość nietypowe np. hodowla truskawek w workach (http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=36207&f=34 ), uprawa ziemniaków w oponach (w moim przypadku w rosnącej w górę drewnianej skrzyni - w moim odczuciu lepiej bo można rozkręcając od dołu podbierać bulwy) itp.
- którzy zaineteresowani są intensywną uprawą na zagonach podwyższonych, którym ta pozycja jest w dużej części poświęcona.

Uwaga słuszna, że jest to pozycja zbioru artykułów już wiekowych z Organic Gardening tym bardziej że z USA. Tą książke trzeba umieć czytać, analizować i przekładać na nasze warunki inspirując się pomysłami. To nie jest podręcznik / poradnik. Tych mamy dużo na naszym rynku i to bardzo dobrych np. kultowa "Działka moje hobby".
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1578
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Mój M będąc ostatnio w odwiedzinach u Babci we Wrocławiu zrobił mi małą niespodziankę i przywiózł mi takie o to cudeńka :)

Obrazek

Książka stara, ale info uniwersalnie, a jak :heja
Obrazek

A najbardziej cieszę się z rzeczy, którą nie sądziłam, że kiedykolwiek będę posiadać, a która baaardzo mi się przyda ;:138
Uwaga prawdziwy komunistyczny:
Obrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

W uprawie na dwa pędy zostawiamy ten pod pierwszym gronem jako najsilniejszy, na trzy pędy -ten który wybije najniżej ,często jest to pęd odziomkowy,który zwykle jest ukorzeniony i nie odbiera asymilatów pozostałym pędom.
Też mam zabytkowy mini siewnik ,ale całkowicie inny.Takiej książki nie widziałem.
szpanerski
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 maja 2014, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

literatura ogrodniczo - działkowa

Post »

Witam. Czy poleci ktoś jakąś konkretną książkę lub książki na temat upraw działkowych? Warzywa, owoce, kwiatki - wszystko. Najlepiej oczywiście w jednej książce ale jeśli znacie jakieś dobre serie podzielone na kategorie to również chętnie skorzystam z podpowiedzi :)
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Książki pomocne w uprawie warzyw

Post »

Poczyniłam ostatnio zakup nowych pozycji do kolekcji. Będzie co czytać jesienią i zimą :D
Obrazek

Dziś przyszły :D
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Książki ogrodnicze

Post »

Czy ktoś może miał styczność z książkami Związku Szkółkarzy Polskich ?. Konkretnie ma na myśli Rośliny do każdego ogrodu, Katalog róż, i Katalog bylin.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
PUMA72
200p
200p
Posty: 383
Od: 2 maja 2011, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Książki ogrodnicze

Post »

Ja mam Katalog Roślin ZSP i polecam.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Książki ogrodnicze

Post »

Wcześniej pisano o

Obrazek
Jestem zakochana w tej książce.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Ogród warzywny na 200 metrach kwadratowych

Post »

Witam.Czy ktoś stosował tą książkę Ogród warzywny na 200metrach kwadratowych i uprawiał według niej uprawiał warzywa? Sprawdza się? Jakie opinie?
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród warzywny na 200 metrach kwadratowych

Post »

Ja czytałam w grudniu, i na ten moment mogą powiedzieć na pewno, że sprawdza się, że siać trzeba "w wielkiej przed ptakami tajemnicy", nie mam pewności że dokładnie cytuję, ale sens zachowany :wink:
Podobno jednak buraki nie powinny rosnąć obok siebie w zagonie, tylko w pojedynczych rzędach.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”