Moje kaktusy - PaulaIRL

Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

A mnie owszem interesują. :tan Takie np. steniaczki, coryphanthy, astro.. - im szczególnie kibicuję.
Awatar użytkownika
paulaIRL
200p
200p
Posty: 376
Od: 21 lip 2012, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

hen_s pisze:Szkoda, że praktycznie nie wysiewasz rodzajów które mnie interesują bo przyszłościowo chętnie zaprosił bym kilka z tych młodzików do Kraśnika. :D
I tu Henryku chyba Cię zaskoczę, bo mam również siewki Gymno, ale już na tyle duże, że na zimowisku, a w tym roku to mi sie nawe kilka Ariaków udało wysiać i nawet rosną ;:173
Pozdrawiam :)
Paula
Moje kaktusy - PaulaIRL
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

Zaskoczenia brak bo już to u Ciebie wyczytałem. W tym rodzaju jednak już bardzo niewielu mi brakuje nawet nie gatunków a może form czy numerów stanowiskowych. Nie robię sobie więc wielkich nadziei, że Ty będziesz je mieć na zbyciu. :)
Awatar użytkownika
paulaIRL
200p
200p
Posty: 376
Od: 21 lip 2012, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

oooooojjj... tak mi przykro ;:131 a i zapomniałam, że przecież listy wysiewów wstawiałam ;:223 Swoją droga ciekawe kiedy ja będę na takim etapie, że w sumie to nie będę miała co nowego kupić ... to musi być koszmarne ;:202
Pozdrawiam :)
Paula
Moje kaktusy - PaulaIRL
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

myśle że to nastąpi szybciej niż myślisz, przecież ty co chwile coś kupujesz
Awatar użytkownika
paulaIRL
200p
200p
Posty: 376
Od: 21 lip 2012, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

Tia ... ciebie w tej kwestii nikt nie pokona ;:14
Pozdrawiam :)
Paula
Moje kaktusy - PaulaIRL
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

PaulaIRL napisał(a):
ciekawe kiedy ja będę na takim etapie, że w sumie to nie będę miała co nowego kupić ... to musi być koszmarne ;:202
Ja myślę, że nie jest to możliwe aby nic nie było już potrzebne i nie miało by się ochoty nabyć nowych roślinek. U mnie jest to uwarunkowane brakiem miejsca więc za dużo nie mogę sprowadzić ale np. ostatnimi czasy zachciało mi się zmienić nieco profil hodowli i w związku z powyższym ściągam kilka(dziesiąt!) różnych roślin... ;:204

A przecież hoduję już kaktusy przeszło 35 lat i różne u siebie miałem. :wink:
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

No Henryk jest jak polityk, gdzie zawieje tam pofrunie ;:306 , żebyś mi sie tylko nie ważył zdradzać arystokracji
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

Wcale nie, od wielu jednak lat mam te same zainteresowania i te same (lub podobne) kaktusy, stąd uznałem, że częściowo czas na zmiany aby się hobby nie znudziło. :wink:

To właściwie tylko kosmetyka, wprowadzę bowiem do kolekcji więcej rebucjowatych i więcej echinopsisów hybr. Reszta - bez zmian. :)
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

Paula widok ogólny na Twój parapet PRZE-PIĘK-NY ;:138
Malusie astro i steniaczki całkiem nieźle sobie poczynają.
Jak tam mamilarki?... trzymam mocno kciuki ;:108 i chętnie coś niecoś podpatrzę...bo i mnie to czeka(jak zamówienie się zrealizuje i dojdą nasionka)

Aaaa i jeszcze... żebyś wiedziała dobra kobieto jakie projekcje ;:173 mi się w głowie kocą odnośnie Twoich zaplanowanych, wielgaśnych parapetów i ich wykorzystania w przyszłości :lol:
Awatar użytkownika
paulaIRL
200p
200p
Posty: 376
Od: 21 lip 2012, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

Mammilarki wysiane 30.12.2013 dopiero zaczynają kiełkować. Już myślałam, że coś nie tak z nasionkami, bo inne wysiane w tym samym czasie juz dawno wykiełkowane, ale na szczęście od dwóch dni pojawiają się nowe Mammibąbelki, także kamień z serca. Za to dzisiaj przyszła paczusia z nowymi nasionkami (Gymno i Lofki) ;:138

p.s.
Pojutrze idę zamawiać te nowe parapety :heja (przy okazji okna tez wymienię, ale parapety ważniejsze ;:306 )
Pozdrawiam :)
Paula
Moje kaktusy - PaulaIRL
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

Mammillaria tak szybko nie kiełkują, szczególnie w niższych temperaturach wypada poczekać tydzień i dwa. Dobrze, że już są. :)

Szerokich parapetów życzę!! ;:333

Przy okazji wymiany okien sprawdź jakie Ci wstawiają okna. Niektóre są ze szkła zupełnie nie przepuszczającego ultrafioletu co przy podwójnych szybach nie rokuje dobrych kwitnień czy wzrostu roślinek. Na szczęście tych okien tak dużo nie ma.
Awatar użytkownika
paulaIRL
200p
200p
Posty: 376
Od: 21 lip 2012, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje kaktusy - PaulaIRL

Post »

Dzięki Henryku za dobre rady. Nie pomyślałabym, żeby pytać o szyby w oknach. Ale i tak będę wstawiać takie same jak są teraz w mieszkaniu gdzie mieszkam, więc myślę, że będzie dobrze.
A Mammilarki stoją pod lampami, więc temperaturę mają całkiem wysoką dlatego zastanawiałam się czy wszystko ok, ale wygląda na to, że kryzys zażegnany. ;:333
Pozdrawiam :)
Paula
Moje kaktusy - PaulaIRL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”