Wiejskie podwórko aguskac 2013

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Wiejskie podwórko aguskac 2013

Post »

Wcześniejsze wątki prezentacyjne,
z uwagi na nieaktywne zdjęcia usunięcie przez Imageshack, zostały usunięte z forum/Adm.K



Długo dziś nie mogłam się zebrać, ale w końcu wyszłam na dwór :)

Pozyskałam 2 taczki kompostu z dna kompostownika - jaka to kurde ciężka robota, ech... Zwaliłam przy szklarni i nic więcej z nim już nie robiłam, bo nie chciałam ramienia nadwyrężać.
Potem były przyjemniejsze zajęcia.

Wykopałam 3 wielkie pietruchy i posadziłam do donicy. Na razie się aklimatyzuje w nowych warunkach jeszcze na podwórku. Ciepło jest, więc może stać. Potem wezmę na ganek. Mam teraz wielką donicę zieleniny :heja
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2013

Post »

Agnieszko, napracowałaś się z tym kompostem...ale masz dwie taczki złota! ;:oj Mój kompost się tworzy pierwszy rok, mam też dżdżownice kalifornijskie, które go przerabiają..ciekawa jestem czy przezimują.. :roll:
Miłego wieczoru :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2013

Post »

Też miałam kiedyś dżdżownice, ale chyba się rozlazły. Przywiozłam je kiedyś od Dominiki z Warszawy, zimą w pociągu... poczuły wolność i nie pamiętam jakim cudem kilka nawiało mi w ubrania (pojemnik z nimi włożyłam do torby). To był koszmar ;:202
Teraz owszem są, ale nie w jakiejś dużej ilości i nie mam pojęcia czy to tamte czy zwykłe. Co pewien czas robią mi nalot na kompostownik kury sąsiada i dziś niestety też pogoniłam :evil:

W tym kompostowniku to jeszcze ze 4 taczki przerobione będą, choć mam go też dopiero rok i nie jest idealny. Dlatego już teraz przekopuję z ziemią, lepiej się rozłoży.
Mam zamiar dorzucić do kompostownika kilka taczek obornika końskiego jak tylko resztę wybiorę.
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2013

Post »

hahaha, ale numer z tymi dżdżownicami w bagażu ;:306
Ja swoje przywiozłam od Constancji :D Te kalifornijskie są znacznie drobniejsze, chudziutkie. Mam nadzieję, że zniosą zimę.
Musisz mieć spory ten kompost, jak tyle taczek z niego będzie kompostu i tyle obornika planujesz zmieścić..mój jest malutki, drewniany, 2-komorowy. Niestety na większy nie mam miejsca, ale lepsze to niż nic ;:333 Mam nadzieję, że wiosną będę mogła wybrać nieco złota... ;:224
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2013

Post »

Dobrze, że od razu zrobiłaś dwukomorowy. Ja zrobiłam 1 większy, bo stary mi się rozleciał. Tylko, że teraz niewygodnie wybierać. Może wykorzystam okazję, że sporo wybrałam, a i dużo przerzuciłam na 1 stronę i czymś go podzielę na połowę. Chyba mam jakąś sporą blachę z dachu, nada się lepiej niż dechy bo te zaraz zgniją.

U mnie miejsca jest dużo, stoi przy samym warzywniku na końcu ogrodu, przy płocie graniczącym z polem sąsiada. A za płotem mam furę końskiego obornika :tan Mogę brać ile dusza zapragnie.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2013

Post »

Aguś ;:196 masz fajnie tyle końskiego obornika zaraz za płotem i dostęp o każdej porze .Mój kompostownik malutki ,ale nie można mieć wszystkiego w nadmiarze już róż mam w nadmiarze :;230 Pozdrawiam noworocznie ;:196 Od czasu gdy tu ostatni raz zaglądałam Twoje gospodarstwo się rozrosło ;:oj
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2013

Post »

Ja też ma malutki kompostownik.
Wrzucam do niego nasze zwykłe dżdżownice. Ciekawe, czy one dadzą radę przerobić to co mam
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2013

Post »

JAKUCH pisze: Od czasu gdy tu ostatni raz zaglądałam Twoje gospodarstwo się rozrosło ;:oj
No co Ty :wink: gospodarstwo w ramach tego samego płotu się mieści ;:173
Ale po podłączeniu kanalizy zrobiłam nową rabatę piwoniowo - hortensjową i tam jest Twoja biała piwonia ;:196 W tym roku ta rabata powinna już cała zakwitnąć.
Obornik wykorzystuję tak często jak tylko się da. Mieszam go także z kompostem, z nadzieją, że będzie przez to jeszcze wartościowszy :)

W różach też się zakochałam, ale już nie będę kupowała. Teraz trochę ćwiczę ukorzenianie patyczków. Nawet z powodzeniem.

Margo :)
Dobry i nieduży. U mnie jest bardzo dużo różnych odpadów roślinnych, dorzucam tam także skoszoną trawę co jakiś czas. Dość dobrze się to wszystko przerabia i nawet dość szybko. Nie lubię go tylko wybierać, to ciężka praca.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2013

Post »

aaa, to jeszcze nie wszystko co wczoraj zrobiłam :wink: Posadziłam cebulkę na szczypiorek w domu i wycinałam wilki na jabłoniach. Niestety tylko 2 ogoliłam w miarę przyzwoicie. Zostało 8 8-)

Ciekawe jak brzoskwinia zniesie zimę, jest obsypana pąkami ;:oj
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2013

Post »

To był pracowity weekend az mi wstyd ,ze tak leniuchowałam.Kompostownik z dwoma komorami super pomysł. ;:215
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2013

Post »

Aga- ty leniuszku ;:306 Też lubie poleżeć ,ale u mnie był śliczny,ciepły i ;:3 dzionek.Byłam na działce .Troche pograbiłam i przesadziłam małe co nieco. :D
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2013

Post »

Zaraz tam leniuszku... śniadanie i obiad zrobiłam :wink: Podlałam pietruchę w donicy... a potem goście byli :)
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Wiejskie podwórko aguskac 2013

Post »

A moja pietruszka wysiana w lipcu wzeszła w listopadzie :;230 i dzis miała sie dobrze :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”