Nemaslug (nicienie) na ślimaki

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
trzmiel
100p
100p
Posty: 123
Od: 9 gru 2005, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa /a w zasadzie samochód/
Kontakt:

Nemaslug na slimaki

Post »

Potwierdzam Nemaslug jest przeznaczony głównie do zwalczania ślimaków bezskorupkowych a szczególnie pomrowników. Jednak jest skuteczny również na inne ślimaki nie tylko pomrowniki. Praktycznie wykazuje 0 skuteczności na slimaki ,,skorupkowe" .Preparat został opracowany specjalie dla ochrony kap.brukselskiej oraz sałat dla przemysłu spozywczego /sałaty -rynek, brukselka-mrozenie/ . Na zachodzie uznzno za konieczne aby preparat był selektywny i nie niszczył np. winniczka. Z moich obserwacji na plantacjach sałaty po dwukrotnej aplikacji nie znalazłen żadnego ślimaka ani śladów żerowania /plantacje sałaty dla Mc Donald. wizytowałem razem z przedstawicielami Mc don i Becker Underwood-producenta. Śmiem twierdzić , że są oni /Becker/ najlepszymi w świecie producentaki nicieni i jakosciowo są to najlepsze produkty, taka jest opinia producentów szklarniowych z całej Polski. To po wprowadzeniu nicieni od nich ponownie zaufali że te preparaty działają. Moja konkurencja w tym Koppert -holandia, Biobest-Belgia, Syngenta -Anglia /oni też sprzedają nicienie -Uwaga Biobest z tego co wiem kupuje od Beckera i pakuje w małe paczki ze swoim logo./ Becker jako jedyna firma ma w opakowaniu ponad 75-85% czystego nicienia. Nośnik jest naturalny ale nie brudzi liści /ważne na ozdobnych z liści kwiatach/, ma 4-8 tygodniowy okres trwałosci, i tak niskie ceny.
Dzięki temu, że jesteśmy na rynku ceny spadły w zeszłym sezonie o ponad 50%.
PS są dostępne mieszanki nicieni do totalnego zwalczania ślimaków na pola golfowe i działki ale uważam, że jest ,,nieekologiczny" więc ich nie sprowadzamy.
Pozdrawiam Maciek
Maciek
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Post »

Maciek a jak temperatura gleby przekroczy 10oC to czy nicienie
są nieskuteczne :?:
trzmiel
100p
100p
Posty: 123
Od: 9 gru 2005, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa /a w zasadzie samochód/
Kontakt:

Nemaslug na slimaki

Post »

Nicienie tolerują temp gleby do 35oC ale tylko w wilgotnym środowisku i po zaaklimatyzowaniu /kilka dni /. Optimu dla nicienia to20-25oC . W wyższej temp. schodzi sam głębiej aby się nie zagotować, zresztą schodzi tylko kilka cm i to mu wystarcza aby temp była OK. Generalnie nie ma problemu z temp. Problem to wilgotność gleby. Dodatkowo powyżej 25-28oC ślimaki są też jie groźne i nie żerują.
Pozdrawiam Maciek
Maciek
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Post »

...maciek mam pytanie do ciebie

w 3 poście piszesz że nemaslug jest trwały do 8 tygodni...a następnie w cennikach że jest tylko 4 tygodnie trwały w lodówce ...a więc jak jest z tą trwałością ? :roll:
trzmiel
100p
100p
Posty: 123
Od: 9 gru 2005, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa /a w zasadzie samochód/
Kontakt:

Nemaslug i Nemasys

Post »

Sorry to mój błąd. /a w zasadzie nieścisłość/
Nemasys na ziemiórkę i pędraki /opuchlaki/ trwałość zgodna z danymi na opakowaniach około 8 tygodni zależnie od tego jaka partia trafia do Polski. Maksymalnie 8 tygodni /w zeszłym roku byłu partie 4-5 tygodniowe - z produkcji wczesniejszej gdyż normalnie mają po 8 tygodni/
Nemaslug data ,,przydatności" do 4 tygodni /takie dane sa na opakowaniu. Z rozpędu piszę o nicieniach i czasami podaję inną nazwę a inny preparat opisuję . Przepraszam.
Pozdrawiam Maciek
Maciek
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Post »

Maciek czy przed aplikacją środka nicieniowego istnieje możliwość zastosowania absorbentów[agrożeli]?Jeśli tak to jakie dawki? 8)
trzmiel
100p
100p
Posty: 123
Od: 9 gru 2005, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa /a w zasadzie samochód/
Kontakt:

Agrożele a nicienie na ślimaki

Post »

Witam. Według moich informacji nie ma żadnych przeciwskazań do stosowania agrożeli / przed , czy po nicieniach/ Nicienie raczej unikają kontaktu z bryłkami-czastkami żeli szczególnie gdy są one dodatkowo wzbogacone w nawozy /Wysokie zasolenie odciąga wodę z otoczenia a tego nicienie nie lubią/ . Dawka dowolna , osobiscie używałem Terracotem-żel angielski /10kg/10m2/a potem aplikowałem nicienie i zadnej /odczuwalnej/ róznicy w działaniu preparatu nie zaobserwowałem. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć , że z żelami mam doświadczenia od 15 lat jeszcze z czasów uczelnianych i mogę powiedzieć , że są ok do pewnego momentu tzn gdy jest rzeczywiście bardzo sucho zaczynają konkurować z roślinami o wodę co obniża plon. Szczerze nie mam zbyt pozytywnego zdania na temat żeli. raczej do doniczek niż w pole ale to moje zdanie. Terracotem jest używany przez golfiarzy na tzw. green-y aby trawa rosła stabilnie przy koszeniu co 24-48 godzin na 1,2-1,5 cm. Wg. mnie lepszy od zeli jest dobry wysoki torf /odkwaszony/. Pozdrawiam Maciek
Maciek
Aśka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 11 paź 2005, o 19:54
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witam, a jak z selektywnością tego preparatu? Nicienie nie dobiorą się np. do dżdżownic?

pozdrawiam
Joanna
trzmiel
100p
100p
Posty: 123
Od: 9 gru 2005, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa /a w zasadzie samochód/
Kontakt:

Nicienie na ślimaki a dżdżownice.

Post »

Witam. Nicienie /Nemaslug na ślimaki/ to specjalizowany pasożyt ślimaków /glównie bezskorupkowych/ nie atakują innych gatunków a zwłaszcza innych rodzajów zwierząt. Są więc całkowicie obojetne dla dżdżownic /a dokładnie są to nicienie naturalnie wystepujące w naszych glebach ale w bardzo małym stężeniu dlatego w celu ochrony przed ślimakami wprowadza sie je sztucznie w postaci wodnego roztworu/
Pozdrawiam Maciek
Maciek
Aśka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 11 paź 2005, o 19:54
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Maciej, to super. Dżdżownice chciałabym uratować.
Pędraków pewnie będę miała sporo bo ostatniego roku chrabąszcze majowe niestrudzenie uwijały się na trawniku i czereśni. Iluletnie pędraki powinno się potraktować preparatem - jednoroczne mogą być? Nie chciałabym czekać do trzeciego lub czwartego roku ich życia bo zeżrą mi cały trawnik.
„Nie mam podpisu bo mi Emilka wszystkie fajne wyrazy pozabierała”
trzmiel
100p
100p
Posty: 123
Od: 9 gru 2005, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa /a w zasadzie samochód/
Kontakt:

Nicienie na pędraki

Post »

Witam. Preparat /nicienie/ działają najlepiej na wczesne stadia pędraków. Im starszy pędrak tym wytwarza wiecej sluzu obronnego, który bardzo ogranicza dostęp nicieni do owada. Dlatego im wczesniej tym lepiej. Proszę zaczynać aplikację gdy temp gleby osiagnie ok 10 oC . Czyli około końca marca poczatek kwietnie.
Pozdrawiam Maciek
Maciek
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Post »

Maciek znalazłem artykuł że nicienie są mało skuteczne na glebie gliniastej Najlepiej działają na glebach piaszczystych Zgadzasz się ? 8)
trzmiel
100p
100p
Posty: 123
Od: 9 gru 2005, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa /a w zasadzie samochód/
Kontakt:

Nemaslug na slimaki na róznych glebach.

Post »

Witam. wg informacji od producenta nie ma w zasadzie znaczących różnic w efektywności nicieni na róznych glebach /nie udowodniono tego statystycznie w badaniach/ . Jedynie na bardzo cięzkich glinach /i innych cięzkich glebach niektóre mady oraz czyste torfy/ zaobserwowano obnizenie skuteczności nicienia a konkretnie ograniczenie jego ruchliwości co jak twierdzi producent ma zwiazek z dużą zawartością części spławialnych w glebie które mechanicznie oblepiają nicienie oraz silnie chłona wilgoć co utrudnia poruszanie nicieni w glebie /na torfach nie sprzyja nicieniom kwas humusowy/ . Natomiast przeżywalność nicieni była o około 25% wyższa na glebach cięzkich w stosunku do piaszczystych.
Pozdrawiam Maciek
Maciek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”