Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Marmarelka przeciwko siłom ciemności, hehe... już widzę, jak podążasz na białym rumaku, dzierżąc w dłoni opleciony zielonymi pnączami kostur, czy inny roślinny badylek, przed Tobą 'bieży baranek', a nad Tobą 'lata motylek' :heja
Witam Cię serdecznie i czekam na zdjęcia Twojego balkonu.
Kobea To bardzo dobry pomysł, sama miałam jedną w zeszłym roku i cieszyła oko do późnej jesieni, nie wymagając niczego, prócz podlewania. Natomiast jeżeli chodzi o pomidorki koktajlowe na balkonie, to polecam odmianę 'koralik', ponieważ ma ona bardzo stabilny pokrój wzniosły, nie trzeba jej palikować, owoców jest sporo, a pojedynczej roślinie wystarczy miejsca do zaowocowania w kubeczku po dużym jogurcie.
No i fuksje, rzecz jasna, ja też jestem wielbicielką fuksjowych drzewek :wink:
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Zdjęcia mężowskie, wiec proszę wybaczyć ;)

Obrazek

Obrazek

Jak widac samiuśkie bloki i sąsiedzi dosłownie zaglądają sobie przez okna - stad pomysł tych pnaczy na siatkę. Wybaczcie bałagan ale balkon jeszcze funkcjonuje jako składzik sanek ;:306

Obrazek

Niestety mieszkanie jest wynajęte wiec nie mam możliwości montowania stałych elementów czy choćby zawieszania donic.. Myslalam o kartkach po bokach ale nie wiem czy choc poręcze bardzo solidne to uda sie porzadnie kratki przytwierdzić - na pnącza oczywiscie.
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

No wiszę że się skusiłaś jednak na zakupy ;:306 Bardzo ładne odmiany wybrałaś ;:108 ja też na początku miałam tylko 4 teraz już chyba mam ponad 15 ;:306 i grubo ponad 20 pelargonii :;230
Jeżeli nie możesz instalować nic na stałe na balkonie to pomyśl o kwietnikach stojących - czasami można dostać fajne np w Netto. Jeżeli chodzi o zamontowanie kratki do samej balustrady bez wiercenia w ściance to można przyczepić ją do barierek np. trytkami do kabli. Stawiasz na ziemi przy balustradzie, trytki po bokach i heja ;:215
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

No oczywiscie - kwietnik stojący, kompletnie mi do głowy nie przyszło a to rozwiazanie moich problemów :heja

U, poetka z ciebie Arameic - oglądałam twoj balkon juz wcześniej - kiedys sama miałam 6metrony ale cały betonowy balkon i jakie ja tam cuda wyczyniałam - sałatę próbowałam zwykła sadzić ale pomidorki - za płaska skrzynkę miałam jak doczytalam Was teraz - to mi tam po 8 pomidorów Max.. Ale urosła maleńka godencja, miałam maciejkę i rożne mieszanki - często wyjeżdżała mi nie za bardzo miałam jak sie o nie porzadnie zatroszczyć tylko passiflora rosła jak szalona..

Troche mnie pocieszyluscie z tym światłem, hosty juz przeglądałem Magda, ale maz chyba by mnie samą na balkon wyniósł jakbym jeszcze z jednym zamówieniem wyskoczyła - wroce do domu to po cichaczem coś kupię z zielonego :)

Welkam, pomidorki kupiłam na Allegro i nazywany sie chyba maskotki po prostu, nie wiem czy to dobra odmiana i powiedz czy sens sie bawić czy lepiej juz z czyms innym wystartować..
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Postanowiłam sobie delikatnie rozrysowac plan balkonu :) ;:172
Co prawda nie ma za bardzo sensu robić to zbyt dokładnie bo nie jestem pewna ile dokładnie bedą miec centymetrów donice - ale jako taki plan nie pozwoli mi mam nadzieje przesadzić z ilością planowanych malenstw.

Przy barierce w dolnych skrzynkach mam zamiar zasadzić pomidory i pnącza - czy moge je posadzić razem z kobeą i ile ich moge zmieścić w takiej tradycyjnej skrzynce zeby im nie było za ciasno? ;:174

Planik:
Obrazek

A to planowana szklarenka, leżaczek a to co wyglada na łóżko to stolik :D
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Ale planów...oby wszystko zmieściło się na balkoniku ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Marysiu - czy jest sens się bawić w samodzielne hodowanie pomidorków? Jak najbardziej! Z tego, co czytam między innymi na forum, Maskotki są jak najbardziej ok. Sama nie hodowałam tej odmiany. Miałam pomidorki start i venus. W tym roku mam ambicję wyhodować wysokiego, dużego pomidora. :D
Aha - pomidory raczej posadź do oddzielnych donic / skrzynek. Potrzebują sporo miejsca.
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Wspaniale ;:oj w takim razie na pewno sie zdecyduje - bardzo podobają mi sie te pasiaste pomidorki, czy jest tez taki miniaturowy garunek do skrzynki? Nie moge sie za bardzo rozkręcać tylko zdecydować się na Max 2 gatunki gdyż niestety nie będę miała miejsca na wiecej niż 6 krzaczkow. Posprzedażowej te start i venus ale bardzo zalezaloby mi na jednym jakis takim bardzo ozdobnym :)

Pomidorki lubią specjalnie jakieś towarzystwo? :) ;:162
x-Cz-a

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Plany masz fajne ;:oj a ja życzę aby się spełniły ;:196
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Fajny masz balkon ;:oj
Bardzo kibicuję Twoim planom i nie mogę się doczekać jak zaczniesz wszystko realizować ;:138
w ogóle to nie mogę się doczekać, jak u każdego zaczną się ostre przygotowania :tan Uwielbiam oglądać na wiosnę forumkowe poczynania i przypatrywać się, jak wszystko pięknie rośnie ;:167
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Ach Alenkq, ja taka napalona na te pomidorki sie zrobiłam a tu naczytałam ze jednak moj balkon to średnio bo ciemny i nie wiem juz czy inwestować w te wiadra... ;:136

A i przyznam, ze zamówiłam jeszcze 4 fuksji :;230 razem osiem juz nie wiem gdzie je wsadzę :tan
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Zakładam się, że do sezonu jeszcze z 4 zamówisz, albo gdzieś "przypadkiem" wpadną do koszyka ;:306
Wiesz, spróbuj z pomidorkami..co Ci szkodzi. Zawsze to jakieś doświadczenie, a może Ci się uda? Wiele takich mitów obaliłam, ale też kilka potwierdziłam ;:108
Kto nie eksperymentuje, ten nie ma ;:215
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Balkon na blokowisku - M. przeciw siłom ciemności

Post »

Alenka pisze:Kto nie eksperymentuje, ten nie ma ;:215
A kto nie upycha na balkonie nogą ten ma mało kwiatków ;:306 ;:306

Kolejne fuksje zamówiłaś ;:oj - a pochwal się jakie?

I zapraszam do mnie w wolnej chwili :wit
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”