Jak walczyć z migreną? ...

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
kaamiil
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 20 cze 2013, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Mi pomaga Solpadeine oraz bardzo ciepłe okłady.
Awatar użytkownika
hotie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 7 cze 2012, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Szamanka pisze:Gdybym ja się położyła spać bez zażycia tabletek - miałabym pewne wstanie z dalszym ciągiem migreny ;]
Najważniejsze, to zareagować odpowiednio wcześniej, bo w przypadku rozszalałego ataku migreny ciężko cokolwiek zrobić... po prostu jest za późno.
Tak, tu się zgodzę ale są już leki które działają kiedy przyjmiesz je nawet w trakcie ataku. Zapytaj o nie lekarza, wiadomo lepiej wziąć na początku bo skutek pewniejszy ale bywa że nie masz pod ręką, miałam taki przypadek, zanim dotarłam do domu zaczęło się na dobre, bałam się że się jej nie pozbędę przez kilkanaście godzin, udało się opanować sytuację po 2.

-- 21 cze 2013, o 12:36 --
kaamiil pisze:Mi pomaga Solpadeine oraz bardzo ciepłe okłady.
Też pomagają mi ciepłe okłady i gorąca kąpiel ale z tym bywa różnie, większość mówi o zimnych jednak. Warto wszystkiego spróbować.
IrenaJ
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 22 wrz 2008, o 09:42
Lokalizacja: Nysa

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Migrenę min. wystepuje na skutek zwężenia żył /np stres, dieta-czerwone wino, czekolada/.
Ja cierpiałam na migrenę ponad 10 lat. Opanowałam ją.Pomaga mi bardzo mocna mała czarna kawa nie słodzona./2 czubate łyżeczki na 1/3 szklanki/. Budzę się rano ok 3-4 godziny i juz czuję, że się zaczyna, więc kawa, położę się i czuję jak ból odpływa. Kawa rozszerza żyły w mózgu.Podobno są teraz tabletki na migrenę powodujace rozszerzenie żył, ale ja wierzę tylko w kawę. Oczywiście przy normalnym ciśnieniu. Radzę spróbowac.
Irena
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Ciekawe, ja właśnie też wolę ciepłe oklady niż zimne.
Często podczas zaawansowanego ataku jest mi bardzo zimno i cała się trzęsę. Dlatego wolę ciepłe.

Nigdzie się nie ruszam bez tabletek w torebce, nawyk... a może uzależnienie? psychiczne z pewnością ;)

Kawa u mnie potęguje migrenę, więc odpada.
Ale każdy człowiek jest inny, więc inaczej reaguje ;)
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Ja też ostatnio miałam migrenę, aż nie chce się żyć.... tabletki nie działają, wręcz przyspieszają wymioty, normalnie żołądek się wywraca na drugą stronę... kawy w ogóle nie piję, bo po niej boli mnie głowa, jak wypiję w jakimś dobrym momencie- czasami u koleżanki- taka cienka z dużą ilością śmietanki, to przeważnie tylko mdli mnie, ale jak trafię na jakąś złą chwilę, to zaczyna boleć głowa i migrena na bank...

Ktoś pięknie napisał,jakoś tak: że jak migrena minie- to docenia się zycie. U mnie to się sprawdza.
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Ja mam niskie ciśnienie i pomaga mi rano mocna kawa.. głowa to prawie codziennie mnie boli wiec jak nie boli to jetem ogromnie zadowolona , bo to dla mnie cudowna rzecz
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
Awatar użytkownika
hotie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 7 cze 2012, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Ann-ka72 pisze:Ja też ostatnio miałam migrenę, aż nie chce się żyć.... tabletki nie działają, wręcz przyspieszają wymioty, normalnie żołądek się wywraca na drugą stronę... kawy w ogóle nie piję, bo po niej boli mnie głowa, jak wypiję w jakimś dobrym momencie- czasami u koleżanki- taka cienka z dużą ilością śmietanki, to przeważnie tylko mdli mnie, ale jak trafię na jakąś złą chwilę, to zaczyna boleć głowa i migrena na bank...

Ktoś pięknie napisał,jakoś tak: że jak migrena minie- to docenia się zycie. U mnie to się sprawdza.
To prawda, jak minie i ustąpi zmęczenie i wrażenie rozbicia, nie wiem czy tak masz po bólu ale ja nie mogę potem dojść do siebie :(

-- 30 cze 2013, o 14:46 --
Szamanka pisze:Ciekawe, ja właśnie też wolę ciepłe oklady niż zimne.
Często podczas zaawansowanego ataku jest mi bardzo zimno i cała się trzęsę. Dlatego wolę ciepłe.

Nigdzie się nie ruszam bez tabletek w torebce, nawyk... a może uzależnienie? psychiczne z pewnością ;)

Kawa u mnie potęguje migrenę, więc odpada.
Ale każdy człowiek jest inny, więc inaczej reaguje ;)
Nic nie wiem żeby uzależniały ale panika kiedy ich nie mam jest, nie noszę przy sobie bo ataki mam rzadko, ale na wyjazd zawsze zabieram.

-- 30 cze 2013, o 14:47 --
juda pisze:Ja mam niskie ciśnienie i pomaga mi rano mocna kawa.. głowa to prawie codziennie mnie boli wiec jak nie boli to jetem ogromnie zadowolona , bo to dla mnie cudowna rzecz
Z kawą jest dziwnie w zasadzie bo nadmiar może spowodować u mnie ból ale kiedy zaczyna się ból a wcześniej nie piłam to wypicie małej czarnej mi czasem pomaga.
aalal29
200p
200p
Posty: 377
Od: 14 paź 2010, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Głubczyc(242m n.p.m.)płd Opolszczyzna

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Witam,ja wprawdzie nie mam migreny,jednak wyczytałem kiedyś że pozytywne efekty w leczeniu migreny( i nie tylko),daje tzw." głodówka lecznicza",stosowałem i dalej stosuję ją przy swojej doelgliwości( łuszczycy) i widzę naprawdę pozytywne efekty.na razie stosuję krótkotrwałe głodówki,jedno - dwudniowe a raz 4-dniową,jednak na wiosnę będę przymierzał się do conajmiej 10 dniowej.Zaintereowanych tą metodą leczenia,zachęcam do lektury w tym temacie na necie,bo jest o tym sporo wiadomości(jak zacząć,jak się przygotować itd.),jest też chyba forum w tym temacie,dziękuję.
Awatar użytkownika
hotie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 7 cze 2012, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Poddałam się już dawno jeśli chodzi o naturalne sposoby na migrenę, głodówkę stosuje w innych przypadkach, ale na migrenę tylko leki, nie mam sił już żeby znosić ten ból zwłaszcza kiedy jedna tabletka sumamigrenu załatwia sprawę :(
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Chorowałam na migrenę ponad 30 lat, z upływem czasu nic już nie pomagało. Wszystko co wzięłam doustnie od razu wymiotowałam i to też było męczące. Przy pustym rzoładku wymiotuje się tylko żółcią, więc piłam szklankę przegotowanej ciepłej wody w łazience nad umywalką i od razu wymiotowałam przynajmniej wodą. Takie wypłukanie (pewnie żołądka z kwasów) dawało ulgę. Po latach zorientowałam się, że w pogotowiu lub w izbie przyjęć w szpitalu mogę dostać kroplówkę z wieloskładnikowym lekarstwem. W szpitalnej izbie przyjęć zawsze był poproszony neurolog i zlecał środek przeciwbólowy z przeciwwymiotnym i z odwadniającym bo ja zawsze byłam opuchnięta w czasie migreny, do tego jeszcze środek na alergię. Taki zestaw w kroplówce powodował, że ustępowała szybko migrena, poleżałam ze 2 godziny na leżance i do domu. Otępienie pozostawało do końca trzech dni ale bez bólu i wymiotów. Stałe leczenie nie było skuteczne. Oczywiście te przeciwbólowe to niestety sterydy, ale inaczej się nie dało. I pewnie ktoś zapyta dlaczego piszę w czasie przeszłym. Minęło ale dopiero na starość niestety. Samo minęło. Więc każdemu doradzam udać się podczas ataku migreny na izbę przyjęć do szpitala, dożylnie środek zadziała szybko i skutecznie, i nie zwymiotuje się go, a poza tym jest się pod opieka lekarza.
Migrena to bardzo ciężka choroba, kto jej nie doświadczył nie może tego zrozumieć.

A głód najczęściej powoduje migrenę, więc tu głodówka tylko zaszkodzi.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Fuj, ból po takim odruchu wymiotnym przy pustym żołądku jest straszny, ból głowy znaczy. Całkowicie zagłusza ból żołądka. Jest nie do opisania.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Dlatego przy odruchach wymiotnych przy pustym żołądku wypicie szklanki ciepłej wody było zbawienne i dawało ulgę, a głowa to mało powiedziane że boli, ona pęka.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
hotie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 7 cze 2012, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Z tym szpitalem to prawda, moja koleżanka miała właśnie tak silne ataki, kiedyś karetka zabrała ją z pracy. Nigdy aż tak mnie nie bolało a ona dosłownie traciła kontakt z rzeczywistością, kiedy dostawała ataku zawsze lądowała w szpitalu a potem samo przeszło, w okresie menopauzalnym, może trzeba to przeczekać? ;:174
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”