Kocham ogród i wszystko z nim związane(początkująca)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Kocham ogród i wszystko z nim związane(początkująca)

Post »

Witam wszystkich bardzo gorąco w ten długi zimowy wieczór.Przebywam na tym forum już od paru dni i dopiero dzisiaj zdecydowałam ,że się zapiszę i dołączę do was. Od razu na wstępie chcę zaznaczyć,ze jestem nowicjuszką w tej dziedzinie i że to są moje pierwsze kroki w tym kierunku.Liczę na waszą pomoc przy tworzeniu mojego wątku oraz przy tworzeniu mojego nowego miejsca na ziemi.
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane(początkująca)

Post »

Dobrze zaczęłas :!:
Kliknij odpowiedz i napisz coś o sobie
Życzliwy
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane(początkująca)

Post »

Proponuję poczytać [url=ttp://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=53&t=32788]ten wątek[/url], a jeśli coś będzie niejasne to z chęcią pomożemy. :)
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane(początkująca)

Post »

Jestem z okolic Gór Świętokrzyskich ,okolice Kielc.Jestem szczęśliwą mężatką od 15 lat,mam trójkę wspaniałych dzieci.Uwielbiam spędzać czas w ogródku,który z pomocą mojego męża od niedawna powstaje.Nie miałam wcześniej możliwości aby robić to co sprawia mi prawdziwą przyjemność ale teraz powoli moje marzenie się spełnia.
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane(początkująca)

Post »

Tak wygląda na dzień dzisiejszy moja posesja.Pierwsze początki zaczęły się parę lat temu ale szybko postawiono mnie do pionu i mój zapał wygasł aż do zeszłego roku.Najpierw zaczęłam przesadzać te moje parę krzaczków,potem dosadziłam ten rząd tuj i od tamtej pory zaczęłam myśleć żeby coś jeszcze dokupić,dosadzić.Ale tak naprawdę całe szaleństwo zaczęło się dopiero wiosną tego roku.Pojechałam do agrocentrum i kupiłam kilka nowych krzaczków aby poprawić sobie humor.Od tamtej pory byłam częsty gościem w owych sklepach.Jeżeli chodzi o te zmiany z powycinanym trawnikiem to był tak naprawdę pomysł mojego męża.Poszliśmy na podwórko,wzięliśmy węża do podlewania i zaczęliśmy nim szkicować zarys tego co powstało.Mąż sam wyciął najpierw nożem brzegi a potem łopatą całą resztę zbędnej trawy.Rośliny sama już sadziłam i pewnie jeszcze będę je przesadzać w inne miejsca.Na końcu posadziłam ten rząd jałowców.Na wiosnę chciałabym zrobić część od wejścia na posesje bo do tej pory robiłam więcej za domem ale teraz muszę zmienić front.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane(początkująca)

Post »

Czekam na państwa cenne porady i rady dotyczące roślin oraz tworzenia pięknego ogrodu.Życzę miłego wieczoru :)
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane(początkująca)

Post »

Witam jak się domyślam masz na imię Beata , w Twoim w ogródeczku już coś się dzieje ,są równiutko wycięte rabatki i od razu mam pytanie brzegi przy trawniku wycinałaś specjalnym szpadlem bo chyba takie są czy inaczej :?: Są już nasadzenia powoli powstanie ogród Twoich marzeń,dobrze by było wstawiać większe zdjęcia ,lepiej będzie się oglądało :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane(początkująca)

Post »

Musisz za każdym zdjęciem odklikać miniaturkę, to pojawią się większe.
Ogród dopiero tworzysz, ale nie popełniaj naszych błędów i nie próbuj sadzić w luki kolejne rośliny.
Sama się zdziwisz za kilka lat oglądając te zdjęcia jak szybko rozrosły się rośliny. :)
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane(początkująca)

Post »

Witam ponownie ,chwilowo mnie nie było.Brzegi trawnika mąż ścinał łopatą naokoło 2-3 cm grubości.
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane(początkująca)

Post »

A mam pytanko odnośnie tych zdjęć ,jaką miniaturkę i jak mam od klikać bo nie bardzo zrozumiałam,proszę o podpowiedź
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane(początkująca)

Post »

A teraz nie wiem dlaczego nie widzę zdjęć ?
Dodajesz zdjęcia bezpośredni z forum czy kopiujesz kody z fotosika ?
Bo jak z forum to trzeba kliknąć na kropeczkę z opisem "zdjęcie 500px", na fotosiku zresztą podobnie, trzeba pobrać kody "zdjęcie 500px na forum".
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane(początkująca)

Post »

Przez fotosika wklejałam zdjęcia
Awatar użytkownika
ewka17
200p
200p
Posty: 481
Od: 1 gru 2009, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KOZIENICE

Re: Kocham ogród i wszystko z nim związane(początkująca)

Post »

Witaj :wit Ładnie masz zagospodarowaną działeczkę, masz już roślinki .Widzę że jest duża będziesz miała gdzie sadzić .
    Początki są trudne,zanjdziesz tu na forum ludzi bardzo życzliwych.
      Tu co piszemy jest dodaj przez fotosik ,są trzy kropeczki (jak masz zmiejszone zdjęcia to kropeczką klik pełny rozmiar)próbuj to się uda.
      Zablokowany

      Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”