Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

No i gdzie te fotki...?
Co to ma znaczyć...?
Narobiłaś nam smaku i co...?
Obiecanki i nie powiem, co jeszcze - natychmiast jakaś fotka z kaktusowego raju nam potrzebna, bo tu ponury listopad! "Natentychmiast" ;:306
I oczywiście buziaczek ;:196 - daj znać, co się dzieje, gdzie jesteś, jak zimowanie roślinek - czekamy ;:65
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Jolka86
50p
50p
Posty: 70
Od: 9 kwie 2011, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław - Chrząstawa Wielka

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Witajcie! strasznie mi głupio że tak długo nie zaglądałam na forum! wyjazd na Majorkę był bardzo udany, a Botanicactus powalił mnie na kolana... Na swoją obronę mogę tylko napisać, że miałam już dawno podesłać te zdjęcia, tylko tak jakoś po powrocie nie mogłam się odnaleźć w naszej zimnej rzeczywistości. Miałam dużo zaległości w pracy i domu. No więc przepraszam bardzo za moje zaniedbanie! a tutaj obiecany link do albumu:

https://plus.google.com/photos/10314832 ... t7GPgqP5Fg

a poniżej kilka fotek na zachętę :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

No...to rozumiem :D
Piękne - zazdroszczę podwójnie! I cieszę się, że jesteś już z nami - wypoczęta i zakręcona wśród kaktusowatych :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Jolka86
50p
50p
Posty: 70
Od: 9 kwie 2011, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław - Chrząstawa Wielka

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Jestem, jestem :) i obiecuję się poprawić. Muszę się pochwalić moimi sadzonkami z Majorki. nie przywiozłam nic oryginalnego.. ale takie tam 4 roślinki na pamiątkę. 2 prawdopodobnie już się ukorzeniają... 1 mi już padła.. Wzięłam 2 bardzo małe sadzonki agawy z liśćmi w paski- niestety zbyt małe :( jedna już uschła, a druga walczy.. mam też maleńkiego aloesa który wypuścił już maleńki korzonek, jakąś odmianę gruboszka i 2 sadzonki tej samej roślinki takiej dość znanej , których nie umiem nazwać. Też jeszcze nie puściły korzeni mimo, że to już kilka tygodni. Wstawię foto może ktoś podpowie jak to ukorzenić. Ja zrobiłam standardowo... wsadziłam do ziemi - takiej jak zwykle dość piaszczystej i czekam...
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

To czekamy na fotki. Nic fajniejszego niż takie pamiątki - ja się dziwię, ze przywiozłaś tylko tak mało :lol:
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Super fotorelacja z botanika (ta obszerniejsza), teraz wiem, że warto go wpisać na listę miejsc godnych odwiedzenia. Jako, że jesteś świeżo po urlopie na Majorce i miałabyś chwile wolnego czasu to czy mogłabyś mi napisać na PW co jest jeszcze warte zobaczenia lub czego unikać etc.? Co prawda przeglądam jakieś fora, blogi ale chętnie poznałbym twoje zdanie.
Poza tym kaktusów na Majorce raczej nie brakuje i tu chodzi mi głównie o jakieś prywatne ogrody i przestrzeń publiczną :wink:
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Jolka,miło po oglądać takie fotki,na pewno czułaś się jak w raju kaktusowym,takie widoki to pozostają na długo w pamięci,
zazdroszczę Ci tego przeżycia,ale pozytywnie ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Wracając jeszcze do botanika na Majorce - czy nadal można dostać gratisowego kaktusa po wyjściu z ogrodu?
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
Jolka86
50p
50p
Posty: 70
Od: 9 kwie 2011, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław - Chrząstawa Wielka

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Tak dokładnie Leszek2, dla mnie to był raj bo wżyciu nie widziałam tyle kaktusów na raz..i do tego takich wielkich okazów.
Artur, a kiedy to były takie fajne gratisy na pamiątkę? teraz nic z tych rzeczy... Ja tam byłam generalnie po za sezonem, i to było piękne bo w całym ogrodzie po za mną było może jeszcze ze 3 osoby. Tak więc czułam się wyśmienicie. Tylko Ja i kaktusy :p Jedyny minus że wszystkie już dawno przekwitły, ciekawe jak pięknie tam jest gdy wszystkie obsypane są kwiatami :)
Awatar użytkownika
_LeNa_
500p
500p
Posty: 805
Od: 24 maja 2012, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Jolu bardzo fajna fotorelacja :D Oj, naoglądałaś się Kobietko ;:224 Przepiękne widoki ;:108
Pozdrawiam i zapraszam - Magda
Kaktusowe szaleństwo..
Moje nadwyżki.. Wiankowo..
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Jolka86 pisze:Artur, a kiedy to były takie fajne gratisy na pamiątkę? teraz nic z tych rzeczy...
Nie wiem dokładnie ale w przeciągu kilku ubiegłych lat. Niby przy wyjściu jak się zapytasz o gratisowego kaktusa to takiego otrzymasz :) Może już się z tego wycofali, a może to 'działa' tylko w sezonie, ciężko mi powiedzieć bo info mam 'z drugiej ręki' :idea:
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
Jolka86
50p
50p
Posty: 70
Od: 9 kwie 2011, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław - Chrząstawa Wielka

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

Wiesz Artur, a może i była taka opcja, bo przy wyjściu pani sprzedająca bilety miała taka palete malenkich kaktusków, ale ja nie pytałam , z góry załozyłam że to pewnie mozna sobie kupić na pamiatkę.
A poniważ ja nie miałam za bardzo jak zabrać, tak więc te szczepki które sobie z przydrożnych rowów zabrałam całkowicie mnie zadowalają ;)
krycha159
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 18 sie 2013, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje "DZIECI SŁOŃCA" - Jolka86

Post »

[/quote] Obrazek[/quote]

Chyba kupiłam coś podobnego niedawno i zidentyfikowałam to jako Kalanchoe Thyrsiflora, muszę przyznać że Twoja roślinka wraz ze wzrostem upodabnia się do mojej :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”