Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
mm-complex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2802
Od: 19 sie 2010, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: moje miejsce na swiecie...

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

To trafiłaś w czuły punkt ...doniczki .Ja mam fioła absolutnego ...mam 3 gatunki doniczek i nie potrafię kupić innych .W łazience białe w kuchni i pokojach ceramiczne ,gładkie .
Nie lubię bałaganu na oknie ,proste doniczki najlepiej oddają piękno kwiatków .
Okna zostawiłam na przyszły tydzień ;:215
;:196
marzenia się spełniają! Dana
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Szczerze? Dla mnie liczą się rośliny, nie doniczki. :)

Ale to ze względów praktycznych - jako że mam kilka(tysięcy) roślin nie mogę sobie pozwolić na stratę miejsca oraz zbytnie koszty. Kwadratowe, porządne i trwałe doniczki to jest wszystko czego potrzebuję. :wink:

Ale piękno doniczek doceniam. U kogoś... :D
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Danusiu ja podobnie, jak ty mam fioła na punkcie doboru doniczek do konkretnego wnętrza.
Myślę, że byłoby mi łatwiej, gdybym miała cały dom w jednolitej tonacji, a nie we wszystkich kolorach tęczy...co zrobić, kocham kolor :lol:

Henryku to prawda, że zakup donicy, to dodatkowe koszty. Ba, czasami donica jest droższa, niż rosnąca w niej roślina.
Ty preferujesz kaktusy, a akurat z nimi nie mam problemu, bo lubię terakotę, a ona wszędzie wygląda dobrze.
Poza tym rosną (o ile w ogóle rosną ;:223 ) bardzo powoli, więc nie muszę co roku przesadzać ich do większej o numer donicy.
No i najważniejsze...jestem kobietą ;:170
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
tesia39
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9113
Od: 9 kwie 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Iwonko, ja też nie potrafię się oprzeć zakupom roślinnym, a potem kombinuję jak poprzestawiać żeby się zmieściły ;:224
Kiedyś też miałam ambicję żeby w danym pomieszczeniu doniczki były jednakowe, ale już dawno z tego pomysłu zrezygnowałam. Teraz mam wszystko w ceramicznych doniczkach , w różnych kolorach, od beżu poprzez żółć i pomarańcz do brązu.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Iwonko gdyby nie moja rodzina to już bym żyła w dżungli ;:224 Piszesz że irytują cię niedopasowane doniczki... To w takim razie ja mam obsesję na tym punkcie - jak nie pasuje cokolwiek w moim otoczeniu, to będzie mnie denerwować, dopóki tego nie zmienię. Ot, perfekcjonalizm w akcji :roll:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Ufff...jednak nie jest ze mną tak źle :tan
Plasuję się tak mniej więcej w połowie między Terenią, a Natalią ;:306
Swoją drogą to niesamowite, jak jesteśmy różne, a mimo tego...wszystkie szczęśliwe ;:4 ;:196

Zapomniałam jeszcze dodać, że zdenerwowałam się, że fikusy beniaminy za szybko rosną i niedługo będę musiała zestawić je z szafek na podłogę...czyżby jednak czekała mnie dżungla :;230
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Świetna ta begonia Iwonko!
No i grudniki się spisały. Szkoda, że nie ma wśród nich białego i żółtego. Ale penie masz?
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Iwonko, czy chodzi ci o begonie, czy grudnika ?
Pewnie nie mam skoro nawet nie wiem o co chodzi :oops:
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Bardzo, bardzo ładna begonia koralowa ;)

Tak, tak, Iwonko, chyba każdy z nas dochodzi do podobnych wniosków, jak Ty.
Też uwielbiam kolory, co czasami, bywa zgubne.

Mam też sporo osłonek w piwnicy (niedawno liczyłam i wyszło około 70 sztuk "zapasu").
A że lubię zmiany... to czasami wybieram jeden kolor doniczek. Lecę do piwnicy...przynoszę wszystkie osłonki w tym kolorze i robię remanent w kompozycjach roślin.

Wnet mnie to czeka znów. Powoli przekwitają fiołki. Za to będą kwitnienia storczyków, hoi i hippeastrów. Trzeba stworzyć nowe aranżacje na komodzie, np.

A czasami jak jestem nawet w innym sklepie, niż ogrodniczy. I jakiś "sprzęt" wpadnie mi w oko...chętnie wykorzystam go jako osłonkę do roślin - to kupuję.

Ciekawa jestem efektu umycia okna. Upchane wszystko.... i dżungla pewnie też jest ;:224
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

raflezja pisze:Świetna ta begonia Iwonko!
No i grudniki się spisały. Szkoda, że nie ma wśród nich białego i żółtego. Ale penie masz?
Chodziło mi o to, że pewnie masz białego i żółtego grudnika, ale nie kwitną obecnie. Zjadłam literkę. :D
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Iwonko, ja też lubię gdy kolory pasują do siebie, nie lubię jarmaku, ale te piękne doniczki są bardzo drogie jak dla mnie dlatego prawie w całym domu mam białe plastikowe. Wszędzie pasują i mogę przenosić kwiaty z jednego pokoju do drugiego. Jeśli już kupuję jakąś piękną ceramiczną doniczkę,to staram się aby była w beżach lub odcieniach brązu, bo w tedy też będzie do wszystkiego pasowała.
Masz piękną begonię koralową ;:138 , czy begonia drzewiasta , to to samo? Dostałam małą sadzonkę, jej listeczki są bardzo podobne.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Z tym myciem okien to i ja myślę, że pozdejmować łatwo, ale potem postawić tak, aby jeszcze i roślinom było dobrze... ;:223 jedno drugiego nie zasłaniało... ;:219 Ale u mnie po myciu właśnie więcej wchodzi, wygląda więc na to, że wcześniej ustawiam bez sensu ;:306 No, ale wyłamię się z towarzystwa polującego na doniczki ;:131 już mi ten fioł minął, mam nadmiar dobrych kilkudziesięciu :shock: aż zaczęłam wywozić do teściowej ;:224 No i też mi już obojętne, może być kolorowo ;:224 a kiedyś miałam tak jak i wy, tu tylko ceramiczne, to tylko w odpowiedniej kolorystyce... ;:306 Najpierw uznałam to za psychozę ;:224 ale potem stwierdziłam, że zwyczajnie nie ma tego co chcę, albo jak jest to w cenie ;:oj więc skapitulowałam...
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatowe rozmaitości Heliofitki cz. IV

Post »

Justynko świetny pomysł z tymi osłonkami ;:215
Może nie kupię od razu 70-ciu, ale warto nad tym pomyśleć...swoja drogą, to powiedz mi skąd masz TYLE zapasu,
bo nie uwierzę, że tyle roślin wykończyłaś ;:oj

Iwonko, gdyby chodziło o inną osobę, to pewnie kapnęłabym się, że to literówka. Jednak z Tobą, to nie taka prosta sprawa.
Regularnie bywam w twoim wątku, więc wiem, że czasami "sypniesz" jakąś łaciną, czy inną chińszczyzną i człowiek nie wie o co chodzi ;:219

Aniu powiem Ci szczerze, że do tej pory nie słyszałam o begonii drzewiastej ;:oj
Jesteś pewna, że tak się nazywa ? Chyba najlepiej zrobię, gdy zajrzę do Twojego wątku, wtedy coś wymyślimy ;:170

Aga czytałam o twoich przygotowaniach do wielkiego dnia i powiem Ci, że z jednej strony bardzo Ci zazdroszczę ;:173
Kiedy rodziły się moje dzieci, to pieluchy były na kartki, a o pampersach nikt nie słyszał.
Teraz kiedy mijam wystawy sklepów z ciuchami dla maluchów, to mam ogromną ochotę na zakupy...większą, niż na widok kwiaciarni ;:306
Dbaj o siebie...o synusia też ;:196
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”