ZIOŁA - domowa apteka

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
and777
200p
200p
Posty: 312
Od: 1 cze 2008, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Nalewka z żeń szenia działa ogólnie wzmacniająco na organizm.
Pozdrawiam
and777
Myśl stwarza doświadczenie i rzeczywistość
Nikoliad_a
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 lis 2013, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Mieszanka skrzypu polnego i pokrzywy dobrze wpływa na cerę, włosy i paznokcie.
Ja zaczęłam kurację od picia codziennie przez 3 tygodnie wywaru z suszonych ziół, potem tydzień przerwy.
Nie zniechęcajcie się, jeśli najpierw Was "wysypie", organizm musi oczyścić się z toksyn. Mi bardzo pomogło na łamiące i rozdwajające się paznokcie, niestety nie mogę pozbyć się tego, że wciąż mi się włosy przetłuszczają. Codzienne mycie jest koniecznością.
Zapoznam się z regulaminem. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=1&t=29351" onclick="window.open(this.href);return false;
Evelina_
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 lis 2013, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Z włosami to jest różnie. Wiele może być przyczyn przetłuszczania się włosów. Może to być zła dieta, zapalenie skóry głowy np. łojotokowe, grzybicze, zaburzenia hormonalne. Należy odnaleźć przyczynę. Nie należy długo i mocno masować skóry głowy ani używać zbyt gorącej wody do mycia, gdyż to pobudza gruczoły łojowe. Dobrze jest stosować płukanki ziołowe. Należy zrobić napar z ziół o działaniu oczyszczającym, ściągającym, odświeżającym, czyli podbiał, skrzyp, rozmaryn, tymianek bądź pokrzywa i mięta i płukać 2 razy w tygodniu. Dziurawiec i tatarak, dzięki swoim właściwościom dezynfekującym stanowią ważne ogniowo w walce z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy. Przywracają zdrowie włosom i skórze głowy. Pobudzają porost włosów. Ponadto, tatarak hamuje łupież i łysienie, poprawia ukrwienie skóry głowy. Olejek z drzewa herbacianego ma działanie bakterio i grzybobójcze, łagodzi infekcje skóry i zapobiega im. Poza tym, olejek pomaga leczyć łupież, a także stanowi ważny składnik emulsji, kremów i mydeł stosowanych przy egzemie. Olej lniany również jest grzybobójczy. Można stosować kompresy przed myciem głowy.
Olejek rycynowy znany jest ze swoich właściwości łagodzących i odżywczych. Przyśpiesza regenerację włosów, wzmacnia i odbudowuje ich uszkodzoną strukturę, jak również zapobiega rozdwajaniu się końcówek.
To tyle o przetłuszczających się włosach, może coś pomogę.
A i jeszcze powiem, że ja stosowałam czasem taką maseczkę przed myciem głowy tzn. mieszałam razem olej lniany, sok z cytryny i żółtko.
Zgłębię regulamin
swistak
200p
200p
Posty: 355
Od: 22 maja 2013, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

kalina

Post »

Szukam wiadomosci o kalinie,ponoć dobra na syrop, na przeziębienie piotr
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: kalina

Post »

KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
majkamati
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 25 lis 2013, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tychy

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Ja ze swojej strony mogę polecić szałwie lekarską... :) Jest bardziej specjalistyczna niż ogólna, ale tam gdzie trzeba, to sprawdza się bardzo dobrze. A ja dodatkowo lubię jej zapach po prostu :) Choć łatwiej oczywiście dostać gotowe preparaty, ale dla chcącego...
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Witam Wszystkich, przeczytałam cały wątek jednym tchem. Ziola stosuję od dawna, to zresztą rodzinna tradycja trochę zapomniana. Szałwia lekarska: działa na przeziębienia zapalenia górnych dróg oddechowych, zalegająca flegmę robi się inhalację z ziela ważne żeby było świeże bo suszone jest słabsze. Na ranki, białe plamki w jamie ustnej działa wyśmienicie wystarczy przyłożyć umyty listek. Do tego jest ona silnie antyseptyczna na co też warto zwrócić uwagę. Polecam strone poświęconą fitoterapi luskiewnik.li. Bez czarny: a dokładniej owoce ja robię z nich wino, smak nieziemski a do tego leczy. Od kilku lat pije rodzinka, znajomi i nie zauważyliśmy skutkow ubocznych. Niejeden raz słyszałam, że owoce sa trujące. Niedojrzałe to i jabłka potrafią "pogonić" np na Węgrzech uprawiają bez na dżemy. I tu jestem w kropce truje czy nie? Jeszcze podam syrop z mniszka i podbiału na kaszel: kwiaty zebrane do słojq warstwami z cukrem na słoneczko ok 2 tyg potem odcedzić i ciemne miejsce następnie mniszek tak samo połączyć oba i jeszcze spirytus tak na 5 l daje 200 ml.
piszczywtrawie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 18 kwie 2013, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

W kosmetyce aloes jest niezbędny, nie tylko ma właściwości gojące ale mnóstwo własciwości pielęgnacyjnych :)
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3993
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

W czarnym bzie owoce są trujące, jak są zielone, lub nie w pełni dojrzałe ;:oj .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Basia86
50p
50p
Posty: 72
Od: 14 kwie 2012, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

jode22 pisze:W czarnym bzie owoce są trujące, jak są zielone, lub nie w pełni dojrzałe ;:oj .
"(...) bez zawiera lekką toksynę sambunicynę (jej największe ilości znajdują się w liściach, niedojrzałych owocach i pestkach oraz : toksyna zanika po gotowaniu lub suszeniu. W pestkach znajdują się także lekko toksyczne glikozydy: większość z nich rozkłada się podczas obróbki cieplnej, to co zostaje jest substancją czynną, działającą lekko napotnie."

źródło: http://ziolowyzakatek.com.pl/bez-czarny/
SlonecznyBalkon.pl - mój blog
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Och, dzięki za wyjaśnienie! Nigdy się tym jakoś nie przejmowałam bo od zawsze w domu były suszone kwiaty bzu i wino :)
Ale fakt zawsze się zbierało mocno dojrzałe, wręcz już lekko podsuszone owoce z krzaka kiedy już prawie opadały.
Matika2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 lut 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Moja mama jak byłam mała robiła z czarnego bzu soki. Kiedyś tak się objadłam owoców podczas zbierania, że cały wieczór wymiotowałam. Od tamtej pory nie piłam ani soku i nie jadłam owoców :). Jednak dobrze działały na przeziębienie. Muszę przyznać, że nie chorowałam gdy mama raczyła nas tym soczkiem.
Poznam Regulamin Forum
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Ja znów mam uczulenie na czarny bez:)
co do kaliny to wiem że działa też na zmniejszenie krwawienia a dokładniej to jej kora
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”