Kobieta zmienną jest, czyli rachunek zysków i strat.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Kobieta zmienną jest, czyli rachunek zysków i strat.

Post »

Witam Was w trzeciej (już czy dopiero ;:109 ?) odsłonie mojego ogrodowego story.
Jak to mówią, do trzech razy sztuka...
Na początek przypomnę kilka istotnych faktów pomocnych w ogarnięciu całości:
CZAS AKCJI: czasy współczesne; okres zielonej rewolucji; aktualnie w fazie względnego plateau...
MIEJSCE AKCJI: zapchany po brzegi zielstwem wszelakiem poznański R.O.D. o mizernym areale 370 m2; niewydolny pojemnościowo, czyli jednym słowem moje pole manewrów...
OSOBY WYKONUJĄCE OBSADĘ:
ja ? zielono ? zakręcona roślinna zakupoholiczka na odwyku, z odwiecznym dylematem co zrobić z kolejnym roślinnym fantem (bo przecież nie można go nie przygarnąć...)
M w niektórych kręgach zwany małżem ? ogrodowy neofita, nawrócony niczym Szaweł; dumny ojciec trawnika i szalony twórca małej architektury ogrodowej; cechą charakterystyczną jego twórczości jest element niedopowiedzenia... (tzn. zawsze zostaje coś do dokończenia "na później"... ;:306 )
Ojciec ? człowiek o gołębim sercu, ale z żyłką dywersanta; mistrz niedźwiedziej przysługi i kreciej roboty. Klasyczny przykład wujka "dobra rada". Zawsze chce dobrze, nie zawsze mu wychodzi...
Matka vel Mufka - śmiertelny wróg drzew liściastych, drewnianego tarasu i poszerzania rabat kosztem trawnika (szczęściem na FO nie zagląda, a miarki w oku nie ma ;:306 ). Ostatnio zagięła parol na jedyną ocalałą czereśnię...;
Fruzia vel Frut lub oficjalniej Frutella ? ukochana córunia tatusia, pies marki york, a właściwie nowy york (bo poprzednia psina odeszła za Tęczowy Most ... ;:145 ) z niespotykanym zacięciem ogrodniczym ? pieli, kopie, zrywa kwiatki.... i ... jest "inna". A propos, czy u psów zdarza się zespół Downa?

Ponieważ kobieta zmienną jest, a moje koncepcje i upodobania ewoluują z prędkością światła ? ogród przechodzi nieustanne metamorfozy. Jest wiekowy (coś w okolicach 30-tki), ale obecna era przeobrażeń rozpoczęła się raptem jakieś 7 - 8 lat temu. W pierwszej epoce nowej ery z ogródka wyleciało wszystko co nie było iglakiem. W kilka miesięcy osiągnęłam "ideał", szczyt ówczesnej ogrodowej mody czyli trawnik i tuje.... (choć może trawnik to zbyt wiele powiedziane, tę łaskawą nazwę do ubiegłego roku nosiły sumiennie koszone chwasty ;:306 ) Osiągnąwszy upragniony efekt, natychmiast doszłam do wniosku, że to model nudny i sztampowy i ochoczo przystąpiłam do ... ponownego tworzenia rabat. Sezon 2012 przyniósł totalną rewolucję - nowy trawnik, nowe rabaty, róże, nowe ścieżki - tylko ogród stary i ogrodniczka coraz bardziej też... W tym roku trochę przystopowałam, ale w głowie kiełkuje mi już niecny plan ...
Póki co za oknem prawie zima i tegoroczny sezon ogrodowy niemal zakończony. Pozostało tylko okopcować różyczki, opatulić co wrażliwsze i ...oddać się wspomnieniom i snuciu planów na najbliższy sezon.
Miło będzie, jeżeli zechcecie mi potowarzyszyć.
Nie obiecuję fotograficznych fajerwerków ani literatury wysokich lotów, ale mam cichą nadzieję, że chociaż część z Was zechce czasem do mnie zajrzeć ;:131 ...

Czym Was przywitać ... Może krokusikami, które jako pierwsze witały tegoroczną wiosnę...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój poprzedni wątek znajdziecie tutaj :wit .
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kobieta zmienną jest, czyli rachunek zysków i strat.

Post »

Witaj Asiu jestem u Ciebie pierwszy raz , obejrzę pole manewrów w wolnej chwili , dzisiaj podziwiałam śliczne krokusiki, moje rosną porozrzucane po trawniku :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Kobieta zmienną jest, czyli rachunek zysków i strat.

Post »

Witaj, witaj ;:196
Widzę, że długo nie wytrzymałaś :wink:
Krokusy cudne, och chciałomy się juz przymanjmniej marzec.
U mnie namiastka wiosny. Zakwitły mi narcyzy :roll: ;:202
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kobieta zmienną jest, czyli rachunek zysków i strat.

Post »

Witam serdecznie... Jeszcze nie znam Twojego ogrodu, jeszcze nie widziałam kwiatków, a już czuję, że lubię tu być... :D
Lecę, co nieco zobaczyć... A Krokusy są prześliczne... U mnie też są i co roku ich przybywa, choć różne stwory podziemne z nimi walczą, ja walczę z nimi... Dobrze, że i tak sobie radzą i kwitną... :wink:
Pozdrowienia zostawiam... :wit
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kobieta zmienną jest, czyli rachunek zysków i strat.

Post »

Witaj :wit
Do wpisania zachęcił mnie ładny wstęp ;:333
Będę zaglądał ...
Sławek
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Kobieta zmienną jest, czyli rachunek zysków i strat.

Post »

Witaj Asiu ;:196 ,pięknie zaczęłaś tę trzecią część toć to literatura , szkoda że ja tak pięknie nie piszę ;:7

No a te krokusy ;:7 , zaraz jaśniej na duszy się robi , tylko przeżyć jeszcze te kilka miesięcy bez ogrodu , no ogród zostaje tylko bez naszych ukochanych roślinek , róż, dobrze że mam hopla też na tle iglaczków malusich , to tak całkiem mój sezon się nie kończy .

Genia
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kobieta zmienną jest, czyli rachunek zysków i strat.

Post »

Ale ze mnie gospodyni ;:223 . Zaprosiłam gości i zniknęłam :oops: .
Cieszę się, że jednak ktoś zdecydował się wpaść ;:7 .
I to nowi goście ;:138 !

Gracho, brawo jesteś pierwsza i dla Ciebie w nagrodę naręcze tulipanów:

Obrazek

Drkow0, zaglądaj kiedy tylko będziesz miała ochotę. Mam nadzieję, że spodoba Ci się moja radosna twórczość ogrodowa ;:131 . Lubisz sasanki?

Obrazek

Slanka-flora, zaglądaj, zaglądaj :wit . Rodzynek w tym babskim (ostatnio) wątku będzie mile widziany.
Mówią, że odpowiednim kolorem dla chłopca jest niebieski, to dla Ciebie mam szafirki :wink:

Obrazek

Witam też "stare" bywalczynie e-genię i Dodad ;:196.
Dorotko narcyzy kwitną, ło matko ;:202 Chciałoby się już wiosny, ale bez przesady... Ale stokrotki mogą kwitnąć niemal o każdej porze roku...

Obrazek

Geniu z tą "literaturą" to trochę przesadziłaś, to po prostu grafomania :D .
Ja też lubię iglaczki i ponieważ nie wiem na co się zdecydować: kolce czy igły, mam na rabatach totalny miszmasz. ;:224
Co sądzisz o mojej ulubionej iglastej mini-kompozycji?

Obrazek

Życzę wszystkim miłego weekendu i z góry przepraszam za słabą aktywność. Jestem "w gościach" i nie wypada stale siedzieć z nosem w ekranie (podobno :? ). :wit
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kobieta zmienną jest, czyli rachunek zysków i strat.

Post »

asia2 pisze: Nie obiecuję fotograficznych fajerwerków.......
No i takie oszukaństwo na samym początku ;:202 ???
Taka zapowiedź..... a pod spodem przepiękne zdjęcia ;:224 :lol: Asiu Twoje obrazy są przepiękne i trudno od nich oczy oderwać.... na widok krokusów już się rozmarzyłam i chciałabym, żeby to był ten czas, kiedy one już się pojawiają.... aż smutno, że jeszcze tak długo musimy na to czekać.....
Sasanka marzenie..... mój ukochany wiosenny kwiat ;:167
Asiu bardzo lubiłam zaglądać do Twojego poprzedniego wątku i nie wyrzeknę się tej przyjemności w obecnym ;:167
Miłej soboty ;:167
Awatar użytkownika
joshua
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 27 maja 2013, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kobieta zmienną jest, czyli rachunek zysków i strat.

Post »

Pięknie tu u Ciebie :)
W taki deszczowy dzień aż miło się robi od tych kolorów :)
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Kobieta zmienną jest, czyli rachunek zysków i strat.

Post »

Asiu ja do tej iglastej mini-kompozycji ja dodałabym jakiś iglaczek złoty , sama jeszcze teraz jesienią szukałam złotej sosenki na taras, kupiłam sosnę górską Winter Gold

Obrazek
szkoda że latem zielenieje
x-S-l
---
Posty: 2085
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kobieta zmienną jest, czyli rachunek zysków i strat.

Post »

jestem i ja ;:138 ;:196
hehe 370 m2 to mizerny areał? hehe to co ja mam powiedzieć, hę? ;:306
hmmmmm no dobra.....bo zaraz pewnie usłyszę, jak zawsze, że ja działkę z gumy..... ;:224 ;:306
jej.....tylko nie daj mamie ściąć tej ostatniej czereśni bo ona tak fajnie wygląda....no i jak fajnie się tam kawkę pije ;:170
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kobieta zmienną jest, czyli rachunek zysków i strat.

Post »

Chciałam się wyrazić jeszcze w poprzednim wątku pod zdjęciami wspomnieniowymi, ale nie zdążyłam :wink: Widzę, że brama ogrodu na nowo otwarta, więc wpadam i zaznaczam :wink: I proszę Was dziewczyny... nie narzekajcie na matraż :;230 Buziaki ;:196
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kobieta zmienną jest, czyli rachunek zysków i strat.

Post »

Asiu, Twoj ogrod - w obecnej obsadzie wykonawczej - bardzo lubie i podziwiam...
Ale, ale - czy mowilam Ci juz ze uwielbiam Twoje poczucie humoru?
No to mówię :)
Buziaki!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”