Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Agricolle i Afik nie maj ą w sobie chemii!To naturalne preparaty,wystarczy zadać sobie odrobinkę trudu i przeczytać ulotkę dostępną w sieci.
amitka
50p
50p
Posty: 62
Od: 30 cze 2011, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 6b

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Dziękuję Wam bardzo, skorzystam ze wszystkich rad. To tej pory do kwiatów doniczkowych stosowałam właśnie Magus. Papryki na parapecie mam pierwszy raz.
My te przędziorki mamy chyba w porowatej elewacji bloku, bo cyklicznie się powtarzają mimo, że zwalczę i kilka miesięcy jest spokój.
Dam radę prysznicować do góry doniczką.
Dzięki, dzięki.
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

BobejGS poblano wygląda prawie jak odmiana słodkiej papryki, choć jest bardziej błyszcząca i nie ma równego bryłowego kształtu, ale jest ostra. Jeśli ktoś lubi faszerowaną grilowaną paprykę na ostro to by się nadawała ;)) Poza tym jest dość późna. Serrano masz wcześniej, jest gruba i mocno wypełnina pestkami ;) Ale chyba smaczna ;) Obie odmiany łatwo wychodować i doczekać zbiorów ;)
Z wrażeń smakowych nic za bardzo nie napisze, bo takich nie jadam.. chyba że przez przypadek jak Pimientos de Padron.. też mocna ;) - Większość ostrych uprawiam dla efektu kolorystycznego i w celu konsumpcyjnym dla siory i jej męża - piekielna familia ;)
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Dziękuje Tereso. Ja również chciałbym je jako ozdoby uprawiać. Mój znajomy dostał je jako gratisy gdy zamawiał nasiona papryki trinidad maruga scorpion :wink: Zapytał czy chce to wziąłem :wink: Ja je posadziłem już wczoraj. Jak nic z nich nie wyjdzie to trudno. A miałaś je w doniczkach czy gruncie i jakie duże krzaki były? A masz może jakieś zdjęcia? :D
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Ja je miałam w gruncie pod folią. Krzaki rosły spore, miałam je do pasa około (ale ja kurdupel jestem ;:224 )
Serrano jest "meszaste" ;) Ładnie stworzył koronę z wiszącymi owocami, dość rozłożyste, później je trochę przyciełam więc się zagęścił.
Obrazek Obrazek Obrazek
A Poblano też wysokie, choć mniej gęste. Owoce się ładnie prezentują, i kuszą bo przypominają słodkie ;D Moje dojrzały w pudełku na czerwono, jak je ususzyłam zrobiły się prawie czarne ;)) W gruncie też mi urósł, choć miał mniej owoców i jakieś dziwne plamki dlatego nasiona zbierałam z tych z tunelu. Jakoś w tunelu wyglądały na zdrowsze.
Obrazek Obrazek
:lol: powodzenia ;))
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Dziękuje za wszystko po kolei :wink:
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

BobejGS pisze:Jest tu osoba która mogłaby opisać mi wrażenia odnośnie odmiany serrano lub poblano
Poblano wymaga wyjątkowo długiego okresu wegetacji. Niestety u mnie (zimna północ) mimo uprawy w szklarni mogłem się cieszyć tylko wyrośniętymi kilkoma owocami, ale nie w pełni dojrzałymi.
Sudzio
50p
50p
Posty: 95
Od: 31 lip 2013, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Mam pytanie odnośnie dżdżownicy w donice z papryką chilli. Dzisiaj przesadzałem moje papryczki i w jednej z donic znalazłem 2 dzdzownice, w bryle były wydrążone tunele. Dzdzownice musiały być w kompoście i pewnie nie zauważyłem ich.
I o to moje pytanie Czy dzdzownice w donicy z papryką chilli to dobry pomysł ? Na pewno napowietrzy glebę poprzez drążenie tunelów ale z tego co wiem to dzdzownice podgryzają korzenie ;( Co o tym sądzicie ? :?
Pozdrawiam Sudzio ;)
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Chyba nie do konca. Wydaje mi sie, ze gdy skonczy im sie inny pokarm moga zaczac zywic sie korzeniami rosliny.
Udanych plonów.
Magda
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Mam dwie papryczki chilli rosnące na balkonie-te dwie cały czas ładnie rosną.Jak przeniosę do domu to będą żyć przez zimę?
Może głupie pytanie,ale ... da się? ;:180
Jedna to Habanero White,a druga nie wiem.Może Jalapenio.
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Nagła zmiana warunków musi się odbić na roślinie.Najpewniej najstarsze liście pożółkną i opadną ale papryczka przeżyje.Musisz wykazać rewolucyjną czujność jeśli chodzi o przędziorka bo w ciągu kilku dni potrafi opanować liście.
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Przędziorki nie lubią wilgoci ,dlatego dobrze jest często spryskiwać rośliny. Moje balkonowe papryczki najpierw tracą liście po przeniesieniu do mieszkania , potem wyrastają im nowe .
Pozdrawiam , Bożenka.
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Post »

Po przeniesieniu warto je też przyciąć ,żeby trochę się zagęszczały :) I tak będą po jakimś czasie bez liści , więc można im nadać jakiś fajny kształt.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”