Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Przekopałem sieć i doszedłem do wniosku,że panele ledowe to długo zwracająca się inwestycja i największe korzyści przynosi producentom i sprzedawcom.
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Może i droga, ale skuteczna. Ponoć najbardziej w kolorach czerwonym i niebieskim :;230 Ale.. za droga zabawka jak dla mnie.. :/ Tam stwierdziłam że jak mam tanią chińszczyznę kupować w ledach to ja mam to gdzieś. A takie lepsiejsze to już jedna dioda 4zl .. :P a wychodzi ich trochę. Choć strasznie chciała bym porównać jak to się ma jedno do drugiego :?
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Chili- uprawa ostrych papryk:)

Post »

Tereniu dziękuję za link do wątku, postaram się opisać wszystkie odmiany jakie posiadam :) w wolnej chwili....
Jeśli chodzi o bułgarską czuszkę, to raczej nie jest ona podobna do Jalapenho, być może to Jalapenho early? sama nie wiem...
Bułgarską czuszkę mam orginalną to wiem, ponad 30 lat temu moja babcia dostała nasiona od bułgara, który uciekł z Bułgarii do Polski, i ofiarował mojej babci nasiona, i tak są w rodzinie od wielu lat, uprawiam, ją bo do tej pory uważam ją za jedna z najbardziej aromatycznych papryk, jest piekielnie ostra, ale aromat jest niepowtarzalny,
W wolnej chwili postaram się dołączyć zdjęcia pozostalych moich paprykowych podopiecznych :)
Pozdrawiam
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Na wzrost "masy" roślina potrzebuje niebieskiego ,czerwone jest na kwitnięcie.W miesiącach zimowych jest deficyt niebieskiego i roślinki wyciągają się,wystarczy doświetlać tym kolorem kilka godzin dziennie,jeżeli jest oczywiście dostęp św.dziennego.Są dostępne świetlówki Lumilux Skywhite 880-8000K z dużą ilością widma niebieskiego.Jeżeli rozsada rośnie w growboxie to trzeba też i czerwone.Prawdziwą kopalnią wiedzy na ten temat jest forum na H.Tam to dopiero są pasjonaci!!!Nie to co my!
Awatar użytkownika
Tournesol
200p
200p
Posty: 208
Od: 3 maja 2012, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja, pod Paryzem

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

SandraABC pisze:
kaLo pisze:A po co aż tyle ,to już zakrawa na jakiś ...holizm!
To się nakręca samo w pewnym momencie... wymiana z jedną osobą to średnio +/- 5 nowych odmian .... nie mówiąc już o wymianach z Turnesoul bo w naszym wykonaniu to już całkowite zakręcenie w temacie i średnio 10 odmian :;230
Absolutnie ! To sie same zrobilo ! z moijch 90 odmian wybieram tylko 60 upraw w tym roku, i to nie mowiac o BIG JIMu co robie po 5 sztuk :lol:

Jeszcze maly miesiac i wszystkie lampy beda grzaly ;:14 Moj maz nie wie ale nic z tego nie Polak nic nie rozumie :lol:
Tournesol
Moja pasja : pomidory, papryki i moje kury Marans
No i troche reszte ogrodu
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Ja w tym roku planuje 10 sztuk peperoncino picante i ewentualnie jalapeno ... reszta w doniczki ( miniatury i ozdobne) i pojedynczo do gruntu :)
dianusia191
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 lis 2013, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chili- uprawa ostrych papryk:)

Post »

witam wszystkich, na parapecie uprawiam jalepenos :) też jestem wielką miłośniczką ostrych smaków, macie jakieś uwagi odnośnie uprawy tej odmiany o tej porze? :-) pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Chili- uprawa ostrych papryk:)

Post »

Czy to prawidłowa nazwa tej papryki?
amitka
50p
50p
Posty: 62
Od: 30 cze 2011, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 6b

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Pomóżcie! Na jednej z przyniesionych donic z papryczką na parapecie pojawiły się potworki przędziorki. Rośliny zawiązały w domu dużo owoców, mają po kilka cm długości, to jak to pryskać chemią i jeść?
Czy udało się Wam kiedyś wygrać z przędziorkami niechemicznymi metodami?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Oczywiście -AGRICOLLE lub AFIK,pozostałe rośliny w domu-MAGUS ,SUMO itp.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Jest tu osoba która mogłaby opisać mi wrażenia odnośnie odmiany serrano lub poblano :wink:
Awatar użytkownika
Tournesol
200p
200p
Posty: 208
Od: 3 maja 2012, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja, pod Paryzem

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

amitka pisze:Pomóżcie! Na jednej z przyniesionych donic z papryczką na parapecie pojawiły się potworki przędziorki. Rośliny zawiązały w domu dużo owoców, mają po kilka cm długości, to jak to pryskać chemią i jeść?
Czy udało się Wam kiedyś wygrać z przędziorkami niechemicznymi metodami?
Oczywiscie
Bardzo Latwe
Kapac i prysznicowac co dzien
nawet pryskac woda. Nie lubia wilgoci.

Aktualnie robie to co dzien juz prawie tydzien i co raz mniej.
Nie ma dla mnie szansy na jakiekolwiek chemie.
Tournesol
Moja pasja : pomidory, papryki i moje kury Marans
No i troche reszte ogrodu
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Zgadzam się z Tournesol
Może nie co dzień pryśnicować ale co drugi trzeci dzień i koniecznie drobnym strumieniem w roślinkę skierowaną do góry nogami aby dokładnie obmyło listki od spodu. Zbyt częste zraszanie na stojąco może powodować podgniwanie szyjki pnia, ale to jest chyba zależne od ziemi w jakiej rośnie papryczka. Ważne abyś rośliny nie przestawiała na inne okna a rośliny z tego okna też trzeba w ten sposób traktować. Ja nieraz stosowałam oprysk z rozpuszczonego mydła na spodnią część liści.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”