Żywa wiklina w ogrodzie

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Wiesiu, powiedz proszę jak robisz daszek do karmnika i jak go łączysz z dołem?
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Bardzo ciekawy temat, warto sobie zaznaczyć ;:215 Wiesiu, pomysłowy i utalentowany z Ciebie gość! ;:138
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Już wiem, daszka nie łączysz, tylko witki zaginasz i pleciesz dalej, czy dobrze kombinuję?
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

:roll: a czy mogę zapytać jak dbasz o te wspaniałe arcydzieła :?: czy to się jakoś specjalnie przycina? Bo wierzba to chyba rośnie dość intensywnie i wypuszcza odrosty.... ;:204
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Drodzy Forumkowie, ludziska kochane ;:215 Człowiek wraca z pracy, wchodzi na forum a wątek się plecie. ;:oj Jestem z Was dumny bo zaczynacie sami sobie pomagać. Pojawiły się pierwsze wskazówki, porady. Wymiana doświadczeń to bezcenna wartość, która pozwoli nam minimalizować błędy. Normalnie jesteśmy skazani na sukces. ;:138
Nad rzekami silne przyrosty mają wierzby bo wilgoci dużo, proponuję zrobić obchód i te najbardziej przydatne gatunki przyciąć przy ziemi wiosną, mają rozbudowany system korzeniowy i na przyszłą jesień będzie pełno jednorocznych długich pędów.
Bez pielęgnacji to najczęściej rosną rozłożyste krzaki.[/quote]
Tak, to prawda, M ze swoimi pracownikami corocznie robi wycinkę takich krzaczków, żeby mieć dojście do znaków wodnych, dlatego mam takie fajne proste witki ;:108[/quote]
Super wskazówki ;:215 Jeśli nie mamy własnego materiału, zadbajmy o ten który rośnie w pobliżu i spełnia nasze wymagania. Wycinać można jak się kończy okres wegetacyjny. Czyli od listopada (pierwszych przymrozków). Jeśli będziecie chcieli wypleść coś większego i na żywo, poszukajcie plantatorów wierzby "energetycznej" w waszej okolicy. Pomocny może być Ośrodek Doradztwa Rolniczego, ja taką drogą dotarłem do plantacji 15 km ode mnie. :tan
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

iwona0042 pisze:Wiesiu, powiedz proszę jak robisz daszek do karmnika i jak go łączysz z dołem?
Daszek karmnika robiłem oddzielnie. Dół jak koszyk - to już potrafisz ;:138 tyle,że nie wykańczasz. Osnowa dołu (pionowe witki) wchodzą w osnowę daszku i od tego momentu stają się wątkiem daszku. (...wiem przydały by się zdjęcia... ;:145 ) Daszek jest już częściowo wypleciony, dokładasz i przeplatasz dół i dalej pleciesz daszek. ;:173 Świeża wiklina, mimo ścisłego splatania i tak się zeschnie. Koszyki, które będą w domu zrobią się z czasem luźne, ale karmnik na dworze wysezonuje się sam - jemu to nie grozi. Trzymam kciuki i czekamy na zdjęcia ;:215
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

limonkaa pisze:Jeśli z żywej wikliny wychodzą Ci takie cudeńka to papierowa jest dużo łatwiejsza, sama troszke próbowałam i nawet nie jest to takie trudne....a o wiklinie też sobie marzę, chciałabym mieć pare witek na koszyki ...
Super, że nas odwiedziłaś. Twoje doświadczenia z pewnością przydadzą się w naszym wątku. Zachęcam jednak do pracy z prawdziwą wikliną. :D
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Mandragora pisze:Bardzo ciekawy temat, warto sobie zaznaczyć ;:215 Wiesiu, pomysłowy i utalentowany z Ciebie gość! ;:138
Zgadzam się z Tobą całkowicie. Temat "żywej wikliny w ogrodzie" dopiero raczkuje i grzechem byłoby w tym nie uczestniczyć. Myślę, że warto to popularyzować. Wierzcie mi, w Polsce są stowarzyszenia, które promują tę "Żywą Ideę"
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Witaj Wiesiu,muszę się tu wpleść do ciebie bo takie piękne rzeczy robisz,że pękłam,zawsze moim marzeniem była taka żywa wiklinowa altana ale nie umiałam się za to zabrać,myślę że teraz może spełnić się moje marzenie,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

koziorozec pisze:Witaj Wiesiu,muszę się tu wpleść do ciebie bo takie piękne rzeczy robisz,że pękłam,zawsze moim marzeniem była taka żywa wiklinowa altana ale nie umiałam się za to zabrać,myślę że teraz może spełnić się moje marzenie,pozdrawiam :wit
Super, że się wplotłaś do naszego wątku. :tan Mam nadzieję, że Twoje marzenia się zrealizują. Wszystko w Twoich rękach. :D
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Znowu namieszałem z cytatami w poście z 13 lis 2013, o 21:13. ;:14 Przepraszam and777 i
iwona0042. W tym poście są Wasze cenne wskazówki. ;:180
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

dresiu pisze:
iwona0042 pisze:Wiesiu, powiedz proszę jak robisz daszek do karmnika i jak go łączysz z dołem?
Daszek karmnika robiłem oddzielnie. Dół jak koszyk - to już potrafisz ;:138 tyle,że nie wykańczasz. Osnowa dołu (pionowe witki) wchodzą w osnowę daszku i od tego momentu stają się wątkiem daszku. (...wiem przydały by się zdjęcia... ;:145 ) Daszek jest już częściowo wypleciony, dokładasz i przeplatasz dół i dalej pleciesz daszek. ;:173 Świeża wiklina, mimo ścisłego splatania i tak się zeschnie. Koszyki, które będą w domu zrobią się z czasem luźne, ale karmnik na dworze wysezonuje się sam - jemu to nie grozi. Trzymam kciuki i czekamy na zdjęcia ;:215
No właśnie coś tak kombinowała, jeśli mi wyjdzie to pokażę, a jeśli nie to Ci napiszę co mi nie wyszło. Wiem, że wiklina w domu wyschnie, dlatego wszystkie swoje wypociny na dwór wynoszę, zresztą one na dworze mają mi służyć, pozdrawiam i również czekam na nowe zdjęcia :wit
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

patkaza pisze::roll: a czy mogę zapytać jak dbasz o te wspaniałe arcydzieła :?: czy to się jakoś specjalnie przycina? Bo wierzba to chyba rośnie dość intensywnie i wypuszcza odrosty.... ;:204
Przycinam lub przeplatam według własnego uznania. W pielęgnacji kreatywność i własne preferencje mile widziane. Wystarczą zwykłe nożyczki, sekator. Oczywiście kawka jak robię to z Żonką. ;:40 Po pierwszym czy drugim przycięciu, tempo odrastania diametralnie spada. Suche przeploty w koszykach dwa razy spryskałem woskiem w sprayu (pasta do butów) albo nabłyszczaczem do liści. :D
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”