Mój ogród wśród łąk

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Mój ogród wśród łąk

Post »

Witam wszystkich. Forum śledzę już jakiś czas. Do tej pory, pomimo szczerych chęci nie pokazywałam swojego ogrodu, tylko podglądałam Wasze. Szczerze powiedziawszy, ciągle brakowało czasu, za dużo rzeczy się działo. Teraz, w listopadzie ogród zasypia, przyszykowałam go do odpoczynku zimowego. Będę miała czas, aby aktywniej uczestniczyć na forum.
Może troszkę informacji na temat mojego królestwa. Próbowałam dzisiaj założyć wizytówkę, ale...coś źle poszło, nie zmniejszyłam zdjęć :oops: , zdjęcia dałam takie "na wariata'.Nie podoba mi się moja wizytówka :cry:
Ogród - tak nazywam moje niecałe 2000 m2, to jest sad, warzywnik, część rozrywkowo - biesiadna, i wszystkie moje rabaty, kwiaty, drzewa, różanka.Zajmuję się nim od 5- ciu lat, bo tyle czasu już upłynęło jak zamieszkaliśmy w tym przecudnym miejscu. No to wstawiam, może teraz będzie lepiej mim szło.
http://i40.tinypic.com/2wc1fky.jpg
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk

Post »

Ok, doszłam do tego, co źle robiłam. Może teraz będzie lepiej, jeżeli chodzi o wstawianie. Zaczynam, ale proszę o cierpliwość.
Obrazek

Może zacznę przedstawiać moje róże, których nazw niestety nie pamiętam ;:171

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk

Post »

To teraz kolej na fotki wiosenne, bo już do wiosny tęsknię.

Obrazek
Uwielbiam tulipany.

Obrazek

Takie zwierzątka wątpliwej urody artystycznej wprowadza na rabatki moje dziecię - córcia, nie należą do ulubionych moich detali, ale wkład dziecka w komponowanie ogrodu - niesamowicie ważny

Obrazek
Obrazek

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk

Post »

Teraz kolej na mój warzywniak. Od kiedy zamieszkałam na wsi ( 5 lat temu), uprawa tego zakątka mojego ogrodu stała się wyzwaniem. Pamiętam pierwsze zbiory moich, własnoręcznie sianych ogóreczków - niesamowite wrażenia. Powoli wchodzę na coraz wyższe poziomy w uprawie warzyw. W tym roku swoje pomidorki miałam od samego nasionka po owoc. A dodać muszę, że nie używam chemii. I z tego najbardziej jestem dumna.


Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapraszam
Awatar użytkownika
baasik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2472
Od: 29 sie 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań i nie tylko :)

Re: Mój ogród wśród łąk

Post »

Witaj serdecznie na forum dla zakręconych ogrodomaniaków Małgosiu :wit
Twój ogród wygląda bardzo obiecująco, piękny wawrzywniak ;:63
Futrzaste baardzo sympatyczne ;:196
Czekamy na cd.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk

Post »

Dziękuję Basiu za odwiedziny :D .Zapraszam, zapraszam.
Obecnie walczę ze wstawianiem fotek. ;:223
Dziś pokażę moje dalie. Dostałam je po raz pierwszy od mojej koleżanki, gdy zasiedlałam pierwszą rabatkę kwiatową. W następnych latach powiększyłam troszkę moją "kolekcję". Niestety, straty też były :( ; zanim nauczyłam się właściwie zabezpieczać na zimę bulwy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk

Post »

Pochwalę się jeszcze kwiatkami, które wyhodowałam sama w tym roku z nasion, a nie , jak to do tej pory bywało zakupywałam w najbliższym ogrodniczym. Te "dzieci" zasiałam, pikowałam, sadziłam, obfociłam i chwalę się :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk

Post »

Dzisiejszy dzień jest ponury, aura sprzyja leniuchowaniu i "kocingowi". Przeglądam zdjęcia ogrodu, nie mam ich wiele, gdyż ta umiejętność, czyli fotografowanie z efektem - :oops:.Zapraszam do obejrzenia lata w moim królestwie :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk

Post »

Dokończę "sprawę" z moimi daliami, gdyż znalazłam jeszcze kilka fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród wśród łąk

Post »

Witaj Małgosiu :wit
Podoba mi się w Twoim ogrodzie, zwłaszcza wielobarwne łany kwiatowe. Warzywniak imponujący, cenny, bo prowadzony ekologicznie - co jest mi bardzo bliskie. Chciałabym wiedzieć, jak radzisz sobie ze szkodnikami w sezonie, bo przecież nie jest to takie proste. Na pewno będę do Ciebie zaglądała - może kiedyś wymienimy jakieś doświadczenia "warzywnicze"?
Tymczasem pozdrawiam
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk

Post »

Witaj Rochrza w moim wątku :wit , miło, że podoba Ci się u mnie. Zapraszam częściej. Bardzo chętnie wymienię się z Tobą moimi doświadczeniami dot, uprawy warzyw. W warzywniaku stosuję wyłącznie kompost, opryski z gnojówki pokrzywowej, ręczne usuwanie nieproszonych gości (tych widocznych gołym okiem :D ); Planując nasadzenia i wysiew warzyw stosuję płodozmian. Skarbnicą wiedzy na tematy warzywniczo - sadownicze jest dla mnie moja znajoma, zakręcona działkowiczka ;:180 ; To od niej wiem, że niektóre warzywa nie tolerują się wzajemnie, dlatego tak ważne jest odpowiednie sąsiedztwo dla naszych warzywek.

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk

Post »

Witam wieczorem :wit .Zajrzałam do swojego wątku i zamarłam. Nie otworzyły się zdjęcia w poprzednich postach ;:223 ; przybiegły mi na ratunek dzieci moje kochane i uświadomiły matkę jak naprawić błędy. Poprawiłam i mam nadzieję, że teraz będzie widać moje fotki.
Ostatnie kolory (już ich nie ma :( ) jesiennych dni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapraszam do oglądania; a ja zmykam do wieczornych zajęć. Dobrej nocy.
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Mój ogród wśród łąk

Post »

Witaj Małgosiu!! Piękne roślinki pokazujesz, tym bardziej cenne,że "Twoje". Ty masz gąskę w ogrodzie, a ja musiałam ścierpieć kobrę :;230
Tez posłucham mądrych rad odnośnie warzywnika, bo plony to u mnie jakieś mizerne...

Pozdrawiam. Bogusia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”