Papryczka chili-jak pielęgnować cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2002
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Sudzio są naturalne preparaty na mszyce np agricolle. Więcej pisano o tym tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=8&t=4965
Są też tańsze zamienniki innych firm. Ja stosowałam taki na kabaczki, gdy kwitły a mszyce zaatakowały 2 krzaki.
Awatar użytkownika
lucas070707
100p
100p
Posty: 187
Od: 10 wrz 2012, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Tak na szybko (i naturalnie) można przyrządzić wywar z tytoniu. Należy tylko zachować 7 dni karencji po oprysku.
Sudzio
50p
50p
Posty: 95
Od: 31 lip 2013, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Jestem przeciwny używaniu chemii, staram się utrzymać naturalną uprawę.
Aria jaki to ma być płyn ? Mam jakiś zapachowy płyn do naczyń pur a może jakiś pod prysznic ? Szampon ? ;) Ile tego płynu ? Naprawdę nie chcę zaszkodzić krzaczkowi :) Wiem ze to już choroba psychiczna xD
Pozdrawiam Sudzio ;)
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2002
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Płyn do mycia naczyń - najczystsza chemia. Agricolle jest naturalny...
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

dużo osób pisało o płynie (Ł)udwik jednak stężenia nie pamiętam. Trzeba ochronić ziemię folią aby płyn tam nie wniknął :wink:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Dolistne nawożenie to co innego. po prostu zrasza się liście taką mgiełką i To wystarcza a na mszyce to jeśli nie jest to specyficzny środek to trzeba trochę więcej lać a To już ziemi by zaszkodziło
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2002
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Ludwik lub szare mydło na mszyce, ale to same listki i łodygi. Teraz to i ludwik pewnie ma sporo perfum itp. Na purze pisze wyraźnie: w kontakcie z oczami przemyć, po połknięciu skontaktować się z lekarzem. Ja bym się bała, że to zaszkodzi roślinkom. Moja mama korzystała z tytoniu (najlepiej zwykły suszony bez dodatków i udziwnień).
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Sudzio, płyn do naczyń obojętnie jaki masz, wszystko jedno jaka firma, nie szampon ani żel pod prysznic. Nie ma karencji :lol: i nic nie zaszkodzi.
Stężenie łyżeczka na 1-2 litry. Na działce stosuję też do oprysków róż, koperku i wszelkich warzyw które złapią mszyce. Jest bardzo skuteczny.
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Płyn Ludwik jest biodegradowalny, więc chyba roślinie nie zaszkodzi . Można też spróbować spryskać lekko rozcieńczoną Colą. Ja palcami rozgniatałam większe mszyce , a resztę pryskałam co kilka dni Colą ,taką z marketu B. Ale Cola to też chemia tylko doustna :wink:
Pozdrawiam , Bożenka.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Po Coli liście się lepią, stosowałam wcześniej, aż posłuchałam sąsiadki i teraz wszystkim polecam, wypróbujcie.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Alyaa pisze:Sudzio są naturalne preparaty na mszyce np agricolle. Więcej pisano o tym tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=8&t=4965
Są też tańsze zamienniki innych firm. Ja stosowałam taki na kabaczki, gdy kwitły a mszyce zaatakowały 2 krzaki.

Taniej wychodzi "Afik" a działa tak jak Agricolle-piorunująco-gdy wysycha odcina robalom tlen. Jedyny mankament to zwłoki przyklejone do liści ,ale to można zmyć.
RODOS 56 pisze:Ustalić miejsce wylęgu mszyc.Inaczej będzie to syzyfowa praca.Ekologia albo chemia-wybór należy do zainteresowanej tym problemem strony.
To już ustalone,teraz to wylęgają się nie tylko na papryczkach ale i na innych roślinach.Wystarczy jedna zabłąkana i cała dynastia gotowa.Trzeba popryskać wszystkie rośliny profilaktycznie.Jak popryskasz jajeczka to się nie wylęgną.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Hm, mszyce są żyworodne i partenogenetyczne w warunkach domowych, chociaż do ich zwalczania niewiele to wnosi.

Roztwór płynu do naczyń rozpuszcza ich ochronną powłokę, bo rozpuszcza tłuszcz, i szybciutko po prostu wysychają. W kąpieli płyn wniknie wszędzie między listki i być może nawet jeden zabieg wystarczy, chociaż lepiej powtórzyć.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Faktycznie,z tymi jajeczkami pojechałem po bandzie,przecież to panienki!
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”