Żywa wiklina w ogrodzie

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Taka jest prawda. Wątek niech się plecie :heja , zapraszamy Wszystkich chętnych do udziału ;:303 Ja całe życie plotłem głupoty, a teraz jeszcze ta wiklina :D
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Dziękuję za info... Mam trzy spore krzewy, postaram się coś z jednego wykombinować, choć ciemna masa jestem z tego plecenia... ;:oj
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Spooko, to nic strasznego, cierpliwość i samozaparcie naszym sprzymierzeńcem jest. Już wcześniej pisałem, że pierwsze stadium amatorskiego wikliniarstwa to wiązanie sznurówek. Kobietom jest jeszcze łatwiej, bo potrafią warkocze pleść a to już drugi level ;:215 Polecam na zimowe wieczory książkę "Wiklina w ogrodzie" - pomysły na oryginalne ozdoby :)
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

"Dżambolaja" na zimę pełni rolę podstawki pod karmnik :) Jak uda mi się zrobić zdjęcie z ptakami to Wam prześlę, póki co za każdym razem je płoszę ;:145

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Dresiu :wit :wit Ale cudeńka ;:oj ;:oj ;:oj ;:180 ;:180
Zaniemówiłam z wrażenia ;:108
Ochłonę - to będę pytać jak to robisz a tymczasem zaznaczam wątek aby mi nie zginą
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Witaj, jak fajnie, że taki wątek powstał, a to dlatego, że jestem zupełnym amatorem, samoukiem, ja coś tam plotę, ale zupełna amatorszczyzna, a Ty robisz świetne rzeczy, będę Ciebie podglądać, dużo jeszcze nauki przede mną, ale przy takim nauczycielu ;:215
Pierwsze pytanie- jak to jest zrobione, podpowiedz ;:180 ;:180 ;:180 na początek może bez karmnika, choć i ten by się przydał, pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Obrazek[/url] Obrazek [url=http://www.fotosik.pl]

I jeszcze to, jak to jest zrobione ;:180 ;:180 ;:180 Jesteś niesamowity ;:215
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Jestem pod wielkim wrażeniem Twoich "plecionek"...no to są istne cudeńka. ;:215
W książkę na pewno się zaopatrzę...ale to teoria...a jak nabyć umiejętności praktyczne.Oj będę tu często zaglądała,aż czegoś sobie nie"wyplotę"
Wikliny nie mam ...ale nad moim stawem rośnie zwana potocznie...wierzba "płacząca'...o wiotkich gałązkach...czy ona nadaje się do wyrobu czegokolwiek... Chylę czoła nad Twoimi umiejętnościami...
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Chodzi mi głównie o wykończenie, jak połączyłeś te końce witek z tym warkoczem?
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Świetny wątek. Na początek muszę zdobyć książkę 'Wiklina w ogrodzie".
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
dresiu
100p
100p
Posty: 156
Od: 31 paź 2013, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skowarcz, Pomorskie

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Po takich pochwałach, czuję się onieśmielony, normalnie "spłonąłem jak róża" ;:109 Dziękuję za uznanie i super, że Wam się podoba. Żałuję, że nie robiłem zdjęć na bieżąco w trakcie plecenia, podpowiedzi byłyby bardziej zrozumiałe. Niektóre czynności są trochę trudne do wykonania a z tłumaczeniem może być jeszcze gorzej ;:110 ale do rzeczy. "Dżambolaja" była robiona chyba z 30-tu, 3-3.5m prętów wierzbowych. Wsadzona w ziemię na 0,5m. 6 witek zostawiłem w środku na których wyplotłem koszyk bez dna. Latem wkładam tam donice z kwiatami, zimą karmnik. Pozostałe pręty połączyłem - splotłem w pary tworząc łuki (12 łuków) Przy łączeniu wspomagałem się taśmą papierową - malarską i opaskami plastikowymi do kabli (dostępne w w marketach) Do utworzonych łuków przywiązałem sznurek i rozchyliłem na zewnątrz (sznurek, śledzie) mocując do ziemi. Tak jak bym naciągał namiot, albo rozkładał parasol, który jest do góry nogami. Aby parasol nam się nie zamknął, musimy wypleść obwódkę, która będzie łączyła się z wszystkimi łukami. Obwódkę robimy z dwóch witek, które skręcamy ze sobą. Każdy łuk musi załapać się do środka tej skrętki. Sukcesywnie dokładamy witek, aby zamknąć obwód. Następnie pojedynczymi witkami owijamy skrętkę wzmacniając konstrukcję. Efekt pnia uzyskałem zakładając opaski wiklinowe. W miejscach gdzie krzyżowały się łuki też zaplotłem opaski aby usztywnić konstrukcję (można to zrobić grubszym sznurkiem jutowym - łatwiej a efekt też super) Na koniec odwiązujemy sznurki, podlewamy i gotowe.
Pozdrawiam Wiesław
Żywa Wiklina
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

świetnie, tak myślałam, że będą potrzebne wspomagacze, znaczy pomoce, ma trochę wikliny i pewnie spróbuję, już liczyłam i rozrysowałam sobie to jakoś, a znalazłam w internecie ławeczkę, nie wiem czy widziałeś :wit zaraz znajdę linka ;:108
http://bez-ogrodek-blog.blogspot.com/20 ... staja.html
Ja jestem na etapie wyplatania czegoś co przypomina koszyczki, ale idzie mi coraz lepiej, tak sądzę :wit

-- 11 lis 2013, o 19:58 --

A no i jeśli przyjdzie Ci do głowy nowy pomysł, to pamiętaj o zdjęciach instruktażowych :wit
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: żywa wiklina w ogrodzie

Post »

Podglądam jeszcze ten parasol, myślę, że jest też prosty, tylko zastanawiam się jak umocowałeś obwódkę na końcu witek ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”