Papryczka chili-jak pielęgnować

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Sudzio
50p
50p
Posty: 95
Od: 31 lip 2013, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Papryczka była mała i jasno czerwona a skąd ją mam ? Brat przyniósł ale nie pamięta z kąt ;/ Oglądałem zdjęcia papryczek piri i jalapeno i tak srednio są podobne :( Może ktoś ma jeszcze jakies pomysły ? ;)
Pozdrawiam Sudzio ;)
tysonka
500p
500p
Posty: 861
Od: 20 lut 2012, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

No to ja ponawiam prośbę - tu jest link do mojego zapytania w sąsiednim wątku, czy ktoś rozpoznaje tą papryczkę?
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 1#p4277191
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

tysonka red cherry large?

-- 7 lis 2013, o 08:07 --

Sudzio a kształtem była taka sama bo może to jakaś krzyżówka i w życiu nie rozpoznamy :wink:
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Też tak myślę i trzeba obserwować następne pokolenia bo pewnie doszło do rozszczepienia hybrydy.Papryczki kupione w Lidlu dwa lata temu, jak na razie dały dwa różniące się kształtem potomstwa.
tysonka
500p
500p
Posty: 861
Od: 20 lut 2012, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Red Cherry Large faktycznie podobne, ale owoce rosną do góry, a moje w dół. Ale i tak dzięki :wit
Czy jeszcze jakieś pomysły ktoś ma? plizzz... ;:303
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

A ta jasno kremowa papryczka Sudzio troszeczkę przypomina jakąś odmianę Tabasco lub "coś koło tego" ;) :idea: Może jeszcze poczekać aż się zaczerwieni ? ;D Jak smaczne, to zostawić ;DD

tysonka odpowiedziałam ci w tym wątku o uprawie ostrych papryczek :wink:
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Sudzio
50p
50p
Posty: 95
Od: 31 lip 2013, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Termic dziekuje za pomoc ;:167 To chyba rzeczywiście Tabasco :O Właśnie oglądałem zdjęcia Tabasco i jest bardzo podobna do tej mojej :D
A można się spytac jak w smaku sprawuje się Tabasco? Ostra ? Bardzo ostra ;:215 ? Nadaje się do marynowania, suszenia? :D
Pozdrawiam Sudzio ;)
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Sos z tabasco jest dobry do drinków, sosów pomidorowych jak ktoś lubi, sosów do mięs z grilla. To ostra papryka, a nawet bardzo. Na necie jest dużo przepisów na nią.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

mój kumpel kilka dni temu zamówił nasiona papryki Trinidad moruga scorpion. Mówił że nas wszystkich poczęstuje gdy tylko mu urosną :wink:
Sudzio
50p
50p
Posty: 95
Od: 31 lip 2013, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Ja kocham bardzo ostre smaki i chciałbym wyhodować u siebie ostre cudo ;P Polecicie mi jakies bardzo ostre papryczki i w miarę dostępne do kupna. ;:138 I jak byłaby możliwość to prosiłbym o sprawdzoną stronę gdzie mógłbym zakupić takie nasionka chyba ze miałby ktoś do oddania kilka nasion to byśmy dogadali się na PW :D ;:167
Pozdrawiam Sudzio ;)
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Na akcji nie zabraknie Habanerki i Caribbean red (przynajmniej tak mi się wydaje) ;) Jest mocno ostra ;) Ale to i tak nie jest ta "naj" ;)) polecam przeszukać internet, jest tego "dużo" ;)) generalnie lepiej nie "ale drogo" :wink:
http://www.semillas.de/ jest bardzo chwalona ;) i ma troszkę do zaoferowania ;))
Z bardzo ostrych ? Tą co wymieniłeś/nie planuje jej raczej :D
Bhut jolokia, Moruga Yellow Trinidad Scorpion i zdaje się że Raja / Naga Morich też jest porządnie piekielna :D Te akurat będę za rok próbować. Może znajdę robotę i będę miała na jakiś panel led do wypróbowania :tan
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Awatar użytkownika
lucas070707
100p
100p
Posty: 187
Od: 10 wrz 2012, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

termic88 pisze:generalnie lepiej nie "ale drogo" :wink:
Dokładnie. W tym roku sadziłem kilka odmian ostrej papryki z nasion zakupionych na tym serwisie u przypadkowego sprzedawcy. To co wyrosło nawet nie przypomina tego co powinno wyrosnąć, ba, nawet poszczególne egzemplarze, niby tej samej odmiany różnią się między sobą :shock:
Awatar użytkownika
termic88
500p
500p
Posty: 539
Od: 18 paź 2011, o 02:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Jezu.. nie strasz, a jak moje takie będą ? ;:130 Chyba się pod ziemię zapadnę. Bo przecież moje rosły sobie pod namiotem na wolnej niekotrolowanej powierzchni. Jedyne co mogło by poplątać odmiany to jakieś owady, ale nie zauważyłam żeby ich tam latało jakieś duże ilości. Moje papryczki chronione nie były ani chemicznie / z mojego lenistwa ;D ani nie kontrolowałam zapylenia. Mam za mało czasu na takie zabawy. Myślę że jednak nic się tam nie zawieruszyło i będą takie jak w tym roku, może nawet lepsze :wink:
"Zawsze warto być człowiekiem, Choć tak łatwo zejść na psy" - moja ulubiona sentencja, zespół Dżem
Hymn spokoju, Moje nadwyżki
Pozdrawiam, Teresa.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”