Kaktusy Joanny - annaoj cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
marta_lara
500p
500p
Posty: 679
Od: 12 mar 2012, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kaktusy Joanny - annaoj cz.2

Post »

Witaj Joasiu!
Echinofossulocactusy - rewelacyjne ;:oj
Coraz bardziej podobają i się kaktusy.... ;:124
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kaktusy Joanny - annaoj cz.2

Post »

Marto - witaj. Nie wybijaj sobie kaktusów, nie zaszkodzi przemycić jakiegoś. W końcu to też sukulent! :wink:
Gaga1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1134
Od: 18 sie 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Kaktusy Joanny - annaoj cz.2

Post »

Czy twoja mammillaria to nie będzie przypadkiem candida.
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kaktusy Joanny - annaoj cz.2

Post »

Bardzo mi się podobały te echinofossulocactus na zakończenie poprzedniego wątku ale te też im nie ustępują ;:oj
Już nawet nie będę wymieniać z nazwy czy kolejności zdjęcia bo wszystkie wypiszę :lol:
i tylko się miejsce zmarnuje :lol:
Asiu piękny początek ;:138 i oczywiście będę tu bywać ;:108
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktusy Joanny - annaoj cz.2

Post »

Melduję się drugiej części :) a jakże inaczej!
Jak zwykle twoje kaktusy mnie zachwyciły - taka porcja piękności na początek dnia rekompensuje tę szarówkę za oknem :)

Mammillaria jak najbardziej sprostała (przynajmniej moim) oczekiwaniom :lol: - urocze trzy pomponiki :)
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kaktusy Joanny - annaoj cz.2

Post »

Gaga1960 pisze:Czy twoja mammillaria to nie będzie przypadkiem candida.
Grażynko - bardzo podobna, bo takowe mam. Te 3 główki mają bardziej różowe ciernie, każda głowa inaczej - mniej lub bardziej. Moje M. candida nie mają takich różowych (tylko czubki cierni są brązowo-różowe). Stąd moje wątpliwości. Być może taka zmienność jednak występuje.
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kaktusy Joanny - annaoj cz.2

Post »

Koniec swiata jest blisko - mła kupiła sansewierie!! I to nie jakieś lilipucie - wlazłyby zawsze gdzieś, nie, musiałam oko zawiesić na olbrzymach. I ta żółć do mnie przemówiła. :roll: Nie powiem - podobają mi się.
Żeby nie było zdrady kaktusów to 3 też przywlekłam - oczywiście echinofossulocactusy i ciemną carmeankę.



Obrazek

Sansevieria trifasciata "Gold Flame"

ObrazekObrazek


ObrazekObrazek

Obrazek
Czy one to jakieś nazwy mają?
Po prawdzie to wszystko przez Magdę - _LeNa_- czuj się winna. Człowiek nagląda się pięknych roślinek i potem robi głupoty.
Awatar użytkownika
_LeNa_
500p
500p
Posty: 805
Od: 24 maja 2012, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kaktusy Joanny - annaoj cz.2

Post »

Wow :!: Toż to zakupy z prawdziwego zdarzenia ;:oj I to wszystko za moją sprawą. No, no.. Ależ czuję się dumna.. Tzn. winna ;:170 Joasiu nie będę filozofować.. Jak już żółty do człowieka przemówi, to dzieją się rzeczy niewyobrażalne ;:183 Wielgachne sansewierie wskakują do koszyka.. ;:224

Ale żarty żartami.. Piękną masz kolekcję ciernistych, naprawdę jest na czym oko zawiesić ;:108 Nie mówię, że nie śledziłam Twego wątku, bo oczywiście zaglądałam, teraz jednak planuję odświeżyć sobie pamięć i skaczę do części pierwszej :D
Pozdrawiam i zapraszam - Magda
Kaktusowe szaleństwo..
Moje nadwyżki.. Wiankowo..
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kaktusy Joanny - annaoj cz.2

Post »

Mają nazwy, mają. Ta z żółtymi obrzeżami to S. trifasciata 'Laurentii', a ta mała wygląda mi na S. robusta, ale jeszcze małą. Jak chcesz porównać, zajrzyj do mnie - ostatnio podsumowałam swój mały zbiorek, to możesz porównać tę robustę. Strona 43.
Wcale nie pożałujesz swoich zakupów, są to wdzięczne roślinki :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kaktusy Joanny - annaoj cz.2

Post »

Echinofossulocactus to był mój pierwszy, świadomie nabyty kaktus i jeden z ostatnich, przed wielką przemianą....miałam ich klika - szły łeb w łeb z gymnolkami - nie mogłam się napatrzyć na ich listwy żebrowe, że o kwiatach nie wspomnę - teraz podglądam w innych wątkach - u Ciebie duuużo, suuuper!
A sansewierie mi już parę razy wskakiwały do koszyka w marketach, i - naprawdę - kilka razy cofałam się przed kasą i odstawiałam je, wodząc smutnym wzrokiem...teraz pod wpływem wątku Żanety - tęsknota znowu ożyła, mam kilka w pracy, zadbałam o nie jak należy i myślę, że nie ma co się tak opierać, jak się podobają - dylemat wynikał z braku miejsca w domu, ale i w pracy cieszą...więc droga wolna - na pierwszy ogień rozejrzę się za taką bardzo ciemną, jak Twoja, bo żółtaki już mam :roll:
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusy Joanny - annaoj cz.2

Post »

Echinofossulocactus naprawdę super ;:333 Co do Mammillaria to mi też przypomina candida moja też jest różowawa troszeczkę :D
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kaktusy Joanny - annaoj cz.2

Post »

bebos pisze: A sansewierie mi już parę razy wskakiwały do koszyka w marketach, i - naprawdę - kilka razy cofałam się przed kasą i odstawiałam je, wodząc smutnym wzrokiem...teraz pod wpływem wątku Żanety - tęsknota znowu ożyła, mam kilka w pracy, zadbałam o nie jak należy i myślę, że nie ma co się tak opierać, jak się podobają - dylemat wynikał z braku miejsca w domu, ale i w pracy cieszą...więc droga wolna - na pierwszy ogień rozejrzę się za taką bardzo ciemną, jak Twoja, bo żółtaki już mam :roll:
Beatko - niesamowicie miło i ciepło mi się zrobiło na serduszku po Twoich słowach - naprawdę się cieszę, bo jeśli polubiłaś na nowo te rośliny, to jest naprawdę duma dla mnie i radość. I roślinki będą dumne, że tak się zachęcająco zaprezentowały.
Co do robusty - bywa na all czasami za śmieszne pieniążki, ale jeśli się nie znajdzie, to wiesz - z eszeweriami dla Ciebie jak się urodzi odrościk do tego czasu, to może się w paczce znaleźć.
Asiu - przepraszam za to wtrącenie, ale obok takiego wpisu nie mogłam przejść nie dorzucając od serca swoich "trzech groszy" ;:7
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kaktusy Joanny - annaoj cz.2

Post »

Asiu, gratuluję drugiej części. Będę zaglądać. Steniaki masz urodziwe, choć akurat ja ich nie rozróżniam. Dla mnie one wszystkie jednakowe :lol:
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”