Podlewanie storczyków /czym podlewać? jak?..../

ODPOWIEDZ
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przekonania stają się przeszkodą.

Post »

Oczywiście,że nie zaszkodzi, wszystkie moje storczyki tak kąpię. Zostawiam na godzinę (czasem dłużej) w wodzie, w tym czasie korzenie zdążą porządnie się napić, po czym wylewam wodę. Dbam o to,żeby woda nie stała w osłonkach. Nie używam pierwszych lepszych osłonek, staram się kupować takie z klinem w środku, żeby ewentualny nadmiar wody spłynął, ale korzenie wody nie dotykały, poza tym dzięki takim osłonkom lepsza jest cyrkulacja powietrza.
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Przekonania stają się przeszkodą.

Post »

Ja mam jeszcze dodatkowy problem, który przeszkadzałby mi w podlewaniu storczyka trzymając go w wodzie - nie mam go w osłonce, tylko bezpośrednio, z całą korą jest w kolorowej ozdobie na osłonki. Jest tam na dole tylko jedna dziurka na wypływ wody. Jeśli zrobię ich więcej, podziurawię korzenie, które już się rozłożyły na dnie. Jeśli przy Waszym sposobie podlewania będę chciała wylać tę wodę - nie ma szans, poleci mi cała kora i wszystko się wysypie..więc chyba zostanę przy podlewaniu na mój sposób. Wolę go przesuszyć niż przelać. :wink:
Pozdrawiam, Gosia:)
daga-aga
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 1 wrz 2013, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przekonania stają się przeszkodą.

Post »

Droga Goshia powiem ci że ja swoje storczyki moczę w wodzie a po pół godziny nadmiar wylewam. ale moja siostra robi tak jak ty i nic złego się z nimi nie dzieje ma je już 6 lat więc chyba nie widzę problemu, ładnie rosną i kwitną praktycznie cały czas!!
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Przekonania stają się przeszkodą.

Post »

Dobra, przekonałam się. Storczyk od 15 minut siedzi w wodzie, jeszcze kolejne 15 przed nim :) Na ile wystarcza takie podlewanie?
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przekonania stają się przeszkodą.

Post »

Na ok 7-10 dni.
Dla pewności obserwuje się korzonki.
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Co robię nie tak?

Post »

Hej, mam pewne wątpliwości co do mojego storczyka. Martwi mnie jego ogólny stan, np. korzeni. Poniżej zamieszczam wszystkie jego zdjęcia (robione zaraz po podlewaniu):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poza tym uważam, że robię ogromny błąd trzymając storczyka bezpośrednio w osłonce, bez tej specjalnej plastikowej doniczki...jakoś tak wyszło, że Gosia miała kaprys i sobie przesadziła... :( A teraz ciężko w ogóle coś z nim zrobić, ruszyć się go stamtąd nie da...

Proszę o rady...
Pozdrawiam, Gosia:)
Kasia73
100p
100p
Posty: 113
Od: 8 cze 2013, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co robię nie tak?

Post »

Wygląda całkiem nieźle. Szkoda, że nie można zobaczyć jego korzeni mieszczących się w podłożu. Dlaczego uważasz, że ruszyć się go nie da ?Poczytaj o przesadzaniu storczyka. Musisz kupić specjalną doniczkę oraz podłoże do tych roślin i przesadzić go. W czasie przesadzania zobaczysz w jakim stanie są korzenie. Nie piszesz nic jak zajmujesz się tą ślicznością, a warto by było coś napisać. Myślę, że zaraz " posypią się " tutaj rady miłych kobiet.
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Co robię nie tak?

Post »

Jak się nim zajmuję...
Nie nawożę; moczę go w wodzie na 30 minut, kolejny raz podlewam tylko gdy na ścianie doniczki nie widać już pary wodnej.
Pozdrawiam, Gosia:)
daga-aga
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 1 wrz 2013, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co robię nie tak?

Post »

Witaj!! Masz rację trzymanie storczyka w osłonce bez doniczki nie jest najlepszym pomysłem!!Nie widać tak dobrze korzeni bo osłonka ma czerwony kolor, a w przezroczystej doniczce będziesz widziała czy chce mu się pić. Nie zawsze podlewa się wtedy gdy nie ma pary w doniczce. Namocz do w wodzie i delikatnie uginaj osłonkę powinien wyjść włóż do odpowiednie doniczki i po kłopocie, a ogólnie moim zdanie sam storczyk nie wygląda źle
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co robię nie tak?

Post »

Przesadź go do normalnej plastikowej przeźroczystej doniczki. Nie jesteś w stanie monitorować korzeni. Przy okazji zrobisz mu przegląd.
x-L-k
---
Posty: 72
Od: 25 paź 2013, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przekonania stają się przeszkodą.

Post »

Goshia, a czy ta osłonka ma na dnie otwory żeby oddać nadmiar wody?
Jeśli nie, to tym bardziej koniecznie musisz swojego Phalaenopsisa przesadzić do specjalnej przeźroczystej doniczki.
Wrzuć zdjęcia jak tego dokonasz, zobaczymy korzonki i łatwiej będzie ocenić i ewentualnie doradzić.
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Przekonania stają się przeszkodą.

Post »

Ma jeden otwór. Specjalnie trzymam storczyka w powietrzu parę minut po nawodnieniu, żeby jak najwięcej wody wyleciało. :)

Na razie nie mam podłoża ani doniczki plastikowej, więc... :(
Pozdrawiam, Gosia:)
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Nawadnianie storczyków kostkami lodu

Post »

Witam!! :wit Co myślicie o tym pomyśle (http://www.youtube.com/watch?v=h0AKxBWHIrA )? Czy ktoś z forumowiczów próbował podlewać falenopsisy w ten sposób? Jakie są wasze opinie na ten temat?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”