Ogród na śmietniku

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Hortensja bukietowa lubi słońce :D Sama się zakręciłam na nowe odmiany-na razie hoduję z patyczków, bo moje zasoby finansowe pochłaniają róże :wink:
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród na śmietniku

Post »

W odkrywcę? :D Jak ostatnio na takiej "kopalni" popsułem widły, to dziadek chodził po całej działce i pokazywał mi gdzie mogę spodziewać się takich "złóż", wtedy to dopiero się przeraziłem :evil:

Fakt, coś czuję, że będę wracał tu często. Żałuję, że ja nie zrobiłem zdjęć kilka lat temu, żeby mieć porównanie ile się zmieniło tylko dzięki własnej, ciężkiej pracy. To byłoby jeszcze bardziej motywujące do działania. Przeglądając pierwszy raz Twój wątek postanowiłem co jakiś czas dokładnie fotografować swoją działkę :D

Oczywiście nie mogę doczekać się paczuszki :D
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Paczka poszła z samego rana :)
Jesteś w dobrej sytuacji jeśli wiesz gdzie są "niespodzianki". Ja jak trafiłam na gruzy to przesuwałam się dalej z roślinami a na tym miejscu gdzie jest gruz teraz rośnie trawa. A tam gdzie nie dało się ominąć gruzowiska nasypałam kilka centymetrów ziemi i zrobiłam skalniak.
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród na śmietniku

Post »

A ja jestem uparciuch i nie będę zmieniał swojej koncepcji przez śmiecie, powyciągam jeśli będzie trzeba... Tylko skąd potem wykombinować przyczepkę ziemi aby ponownie wyrównać teren :;230
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Ogród na śmietniku

Post »

:wit Witaj Ewo Przepiękne te Twoje krzewuszki :D :D
Ciekawa ta krzewuszka z listeczkami zielono białymi ;:173
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Pauli,
chcesz to dostaniesz, będę ją ukorzeniać, bo chętnych jest więcej :D
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród na śmietniku

Post »

jolifleur pisze:Pauli,
chcesz to dostaniesz, będę ją ukorzeniać, bo chętnych jest więcej :D
Nie wiem czy nie doczytałam,czy zapomniałam jaka jest Twoja metoda na ukorzenianie krzewuszek ?
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Może tu nic nie ma o ukorzenianiu bo o krzewuszkach zaczęłam pisać chyba właśnie u Pauli a u siebie kończę :)
Specjalnie się nie przykładam do rozmnażania- jak przycinam krzaczek, to z obciętych gałązek robię sadzonki. Przycinam w różnym czasie, kiedy krzaczek przestaje mi sie podobać albo natchnie mnie jakaś wizja zmian w ogrodzie :wink: Wkładam je w moją ziemię (gliniasta) bez ukorzeniacza, w cień, i zostawiam. Co urośnie to urośnie. Najczęsciej ukorzenia się 25-30%, dużo tu zależy od pogody, bo nie dbam o nie wcale po wsadzeniu. Myślę, że gdyby były z ukorzeniaczem, podlewane regularnie i pod folią to było by pewnie z 90%
Awatar użytkownika
reniusia20
1000p
1000p
Posty: 1859
Od: 2 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdzieś na końcu świata...! ( małopolska)

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Krzewuszka jest boska! ;:215
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Jest to miejsce robione trochę "na skróty" - chociaż na skróty też było co robić ;:108

Na początku wzięliśmy sie za koniec ogródka od strony bloku, który już pokazałam ale żeby dotrzeć do edenu, trzeba było sie przedrzeć przez to pokrzywisko:

Obrazek Obrazek

które tak wyglądało wiosną. Potem pokrzywy wybujały ponad ludzkie pojęcie i nawet hamaka nie dało się powiesić. A skoro do ładnej części ogrodu można było dojść tylko w odpowiednim zabezpieczeniu czyli długich spodniach i długim rękawie osłaniając twarz przed ogrodowym drapieżnikiem - pokrzywą, przez sezon wyrywałam to zielsko większe ode mnie, żeby się nie rozsiewało dalej a potem - do roboty ;:215

Zaczęło się od wyzbierania śmieci i gruzów

Obrazek

Potem wyrównaliśmy trochę teren przemieszczając ziemię z innej części ogrodu, gdzie była górka. Pod tą niewielką warstwą ziemi zostały zasypane te gruzy, które były w ziemi. Było ich tak dużo i taka drobnica, że po wcześniejszych doświadczeniach nie było już chętnych do wykopywania ;:219 Stanęło na tym, że część gruzów została w ziemi a z wydobytych z trudem i mozołem płyt powstał placyk



a przy nim skalniak na gruzowisku

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Ewuniu zmiany spektakularne ;:138
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Potem już było tylko piękniej i lepiej ;:138 Dobre dusze (Gosia i Żaneta ;:167 ;:167 ) znosiły kwiatki ze swoich ogródków i powstawało miłe dla oka miejsce, które stało się ulubionym miejscem odpoczynku na hamaczkach ;:19 po ciężkiej pracy.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Miejsce to darzę dużą sympatią szczególnie rośliny, które rosną na tym na czym rosną ;:180 Zakorzenione w gruzach chyba łatwo nie mają ale nawet jak jest sucho dają radę i cieszą oczy :tan

Obrazek Obrazek

a jak pięknie rozkwitną to korzystają motyle

Obrazek Obrazek

Jest to miejsce nad którym dużo myślałam, jak je zmienić, żeby było lepiej i każde takie rozmyślania kończyły się na niczym. Nie wymyśliłam nic żeby polepszyć. Więc przyjęłam, że jest dobrze tak jak jest i dałam spokój.
Teraz wszystko się rozrasta ;:oj a ja wyrywam i rozdaję :tan żeby inni mieli radość ;:3 bo na kompoście takie rzeczy u mnie raczej nie lądują

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Jej ;:oj Takie coś mi się marzy :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”