Ogród na śmietniku

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Pauli to dla ciebie krzewuszki i dla mata55, bo takie do niego pojadą w poniedziałek z resztą towarzystwa :)

to moja królewna :)

Obrazek

i jej koleżanki księżniczki w moim ogrodzie :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chciałąbym upolować jeszcze jedną krzewuszkę- nie wiem jaka to odmiana ale ma 3-kolorowe liście biało-różowo-zielone. Śliczna jest i godna pożądania ;:108
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród na śmietniku

Post »

To może być odmiana Monet , też jej nie mam ,u mnie rośnie Bristol Ruby , Nana Variegata , Nana Purpurea oraz odmiana o żółtych kwiatach MIDDENDORFFIANA , a chciałabym jeszcze odmiany Aurea albo Olimpiade i Candida
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Przepiękne ;:138
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Hej kusicielko, ty to się znasz na krzewuszkach ;:180
Moje zaprosiłam do ogródka na samym początku jeszcze, kiedy bladego pojęcia nie miałam o kwiatach a tym bardziej o odmianach :roll:
Więc karteczki pospadały i nie wiem co tam mam a jedna to chyba nawet spod "Jolki" pochodzi :) Czasem idę do pracy przez park, w którym jest restauracja i przez płot wystaja różne ciekawe gałązki, więc czasem coś szczypnę i ta krzewuszka w formie drzewka chyba jest stamtąd, więc też nie wiem co to.
Ale zaimponowała mi twoja wiedza i nadrobię brak wiadomości ;:218
dangar1
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 kwie 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Jestem pod wrażeniem, tego co zrobiliście z domem i ogrodem. Przypomina mi to moją historię. Może dom nie był tak zdewastowany, ale ogród ... przez 2 sezony walczyłyśmy z chwastami i śmieciami, wkopanymi w grunt. Do dzisiaj, w niektórych miejscach, gdy chcę coś wsadzić, muszę najpier wykopać kilka całych cegieł.

Szczególnie mi się podobają podniesione rabaty. Świetnie wykorzystałaś posiadany materiał. Nie wyrzuciłaś go, lecz wkomponowałaś w to wszystko rosliny. Cudnie masz! ;:138
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

No to jedziemy na tym samym wózku ;:168 Ja zrobiłam tak- gdzie się dało gruz i śmieci były usunięte i wyjechało kilka kontenerów (7 chyba) na śmietnisko ale jak zakładałam ogród to czasem musiałam plan skorygować, bo natrafiałam na takie gruzowisko, że już sił nie miałam z tym walczyć i przesuwałam się na bok z roślinami a na gruzie jest trawnik. Dlatego właśnie niektóre rabaty mają "dziwny" kształt albo rosną skalniaki, bo pod nie nie trzeba było tak dużo wybierać. Może później wrzucę kilka zdjęć z takiego właśnie miejsca. Teraz chyba by się nikt nie domyślił, że akurat tam 5 cm pod ziemią są już gruzy.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

dorcia7 pisze:To może być odmiana Monet , też jej nie mam ,u mnie rośnie Bristol Ruby , Nana Variegata , Nana Purpurea oraz odmiana o żółtych kwiatach MIDDENDORFFIANA , a chciałabym jeszcze odmiany Aurea albo Olimpiade i Candida
Uzupełniłam już trochę wiedzę :tan

Odmiana Monet jest karłowa, a ja wolę większą ale o ten właśnie kolor liści chodzi :)

Nana wariegata, którą masz, śliczna jest a czy faktycznie kwiaty ma w różnych odcieniach? Bo zależy mi na takich kwiatach- ja znalazłam Polkę, tylko ona ma zielone liście a twoja po przekwitnięciu tez bedzie ładna

i myślałąm tez o odmianie Brigela:
http://www.drzewa.com.pl/pl/1488-krzewu ... igela.html
też ma fajne liście, chociaz mniejszy kontrast niż Monet
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Kusicie tymi krzewuszkami ;:224
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród na śmietniku

Post »

jolifleur pisze:
dorcia7 pisze:To może być odmiana Monet , też jej nie mam ,u mnie rośnie Bristol Ruby , Nana Variegata , Nana Purpurea oraz odmiana o żółtych kwiatach MIDDENDORFFIANA , a chciałabym jeszcze odmiany Aurea albo Olimpiade i Candida
Uzupełniłam już trochę wiedzę :tan

Odmiana Monet jest karłowa, a ja wolę większą ale o ten właśnie kolor liści chodzi :)

Nana wariegata, którą masz, śliczna jest a czy faktycznie kwiaty ma w różnych odcieniach? Bo zależy mi na takich kwiatach- ja znalazłam Polkę, tylko ona ma zielone liście a twoja po przekwitnięciu tez bedzie ładna

i myślałąm tez o odmianie Brigela:
http://www.drzewa.com.pl/pl/1488-krzewu ... igela.html
też ma fajne liście, chociaz mniejszy kontrast niż Monet

Tak,moja nana variegata ma kwiaty ciemno różowe i bladoróżowe
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Krzewuszki to bardzo piękne rośliny, ja niestety posiadam tylko jedną i to taką mizerną, odmiany nie znam.
A co do gruzu i śmieci... U mnie raczej gruzu nie ma, ale śmieci to miejscami pełno... Mój dziadek kilkadziesiąt lat temu jak podnosił teren, żeby zaoszczędzić na ziemi zakopywał całe worki śmieci... Do dziś jak kopię jakiś większy dołek to wyciągam dwa wory śmieci... Wszystko tam jest.. od rozbitego szkła, słojów, butelek po lekach, po lalki barbie i samochodziki :D
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na śmietniku

Post »

podziwiam za odwagę, niejeden nigdy by się nie odważył kupić takiej posiadłości,która wymagała takiej ogromnej pracy,chylę czoła ;:180 ,dzisiaj jest dom ,którego niektórzy mogą zazdrościć,jest piękny,i przy nim piękny ogród,pozdrawiam :wit ;:333
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Tworzysz bardzo ładne kompozycje.
Z tym obcinaniem liści piwonii może być jak ze wszystkimi radami ogrodniczymi. U jednych się sprawdzają u innych nie, zatem zalezy wszystko od wielu czynników.
Myslę, że piwonie lubią Twój ogród ze względu na wilgoć. ja mam piasek, więc moje nie kwitną, mimo, że nie obcinam liści ;:306
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Mateusz - wyrazy współczucia z tymi śmieciami ale możesz się bawić w odkrywcę ;:306
Tak niewinnie ten teren wygląda na zdjęciu jak stara łąka a tyle kryje w sobie :wink:
Trzymam kciuki za ciebie- dasz radę- a jak będziesz miał doła to wróć do początku mojego wątku :uszy
Rośliny jutro jadą ;:215

Margo - dzięki za te kompozycje :D Z tymi piwoniami pewnie masz rację. Ja niektóre rabaty wysypuję skoszoną trawą, żeby zielsko nie rosło ale gruba warstwa trawy dobrze utrzymuje wilgoć. Próbowałaś? Podsyp wiosną nawozem i zasyp ziemię wokół grubo skoszoną trawą- może zakwitną.

Koziorożec - to była odwaga podyktowana desperacją ale fakt większość naszych znajomych mówiła nam, że by się tego nie podjęli. Będzie co wnukom opowiadać ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”