Początki mojego ogrodu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Ta roślinka cebulowa to może być ismena ale na 100 % pewna nie jestem musiałoby być wyraźniejsze zdjęcie,ale jeśli to ona to trzeba wykopać i przechowac przez zimę , żywotniki cięłam w środę ,a bukszpany też przytnę jeśli pogoda pozwoli- u mnie bukszpany tworzą kule ,więc przycinać musze kilka razy w sezonie,a tak w ogóle to musisz wiedzieć co chcesz w ogrodzie mieć ,potrzebna jakaś wizja, niedługo zima więcej czasu po wieczory długie,pogap się na nasze ogródki i działki ,forumowicze to szczere dusze ,pewnie nie jeden na wiosnę by coś Ci podesłał ,ja rzecz jasna zgłaszam się jako pierwsza :D powodzenia :wit
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Witaj Dorciu, dziękuję za dobre słowo. :oops:
Wiesz może czy da się zebrać jakoś nasiona z lawędy? Mogę ją przyciąć jeszcze w tym roku żeby się rozkrzewiła? Jak na razie nie zapowiadaja u mnie przymrozków. Jak będę miał gałązki świerka to okryję, bo to młode sadzonki w tym roku dopiero posadzone.

Tak wiem, że trzmielina łatwo się ukorzenia, już nie jeden raz mi się udało. Trzmieliny mam dużo, co prawda małe roslinki, ale dużo sztuk.
Wieczorkiem sprawdzę czy to ismena.
Ja już raczej nie będę w tym roku przycinał bukszpanów, przycinałem z miesiąc temu, także staram się formować na kulę, ale nie zawsze wychodzi :D

Ja już wiem co chce mieć w ogrodzie, od dawna robię projekt koncepcyjny, wiem gdzie bym chciał rabatę bylinową, gdzie posadzić krzewy, gdzie żywopłot, gdzie zostawić rabatę na rośliny jednoroczne dla mojej mamy, gdzie altanę, pergole itd. Tylko, że ja nie szukam konkretnych gatunków, z małymi wyjątkami. Mam dużą działkę i przygarnę każdą roślinkę :)
Zresztą jak nie w moim ogrodzie to na działce gdzie stoi kapliczka, którą się opiekuje, ale na to postanowiłem założyć nowy wątek, który niedługo powstanie.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

matt55 pisze:Piasek pustyni mam nadzieję, że nie tylko będziesz podglądać, ale i komentować. Krytykę i swoje błędy biorę na klatę ;:134 i oczywiście liczę na pomoc :wink:
Pewnie, że tak! jak tylko będę w stanie ;:219 pomóc oczywiście :D
Natomiast wiosną i pewnie ja będę miała coś albo do wymiany, albo do przygarnięcia, także spokojnie - Dorcia już napisała o szczerych duszach, to się ogród zagospodaruje z pewnością :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Dziękuję wam wszystkim :oops:
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Nie ma za co :wit
Awatar użytkownika
kamil888
500p
500p
Posty: 734
Od: 26 lip 2012, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Witaj Mateuszu :wit
Również jestem młodym ogrodnikiem (młodszym od ciebie) też z Podkarpacia :D
Chętnie popatrzę jak zakładasz ogród
Ogród w Bieszczadach
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Witaj Kamil :)
Młodzi ogrodnicy mają swój wątek. Ja jestem z okolic Rzeszowa, Łańcuta, a Ty?
Awatar użytkownika
kamil888
500p
500p
Posty: 734
Od: 26 lip 2012, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Ja jestem z okolic Brzozowa :D
Dawaj jakies fotki z ogrodu :roll:
Ogród w Bieszczadach
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

No to nie moje okolice :)
Fotki z ogrodu? Po pierwsze nie nazwałbym jeszcze tego ogrodem, a działką lub łąką, a po drugie, wczoraj chodziłem po działce i pstrykałem zdjęcia, więc zaraz coś wstawię, właśnie zgrywam :)
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

To na początek takie dwa zdjęcia:

Obrazek
Co to takiego? Nie wiem, oczywiście byłem u babci i znów coś przywiozłem. Sadzoneczka miała już korzonki. Rozrasta się podobnie jak barwinek. Ma długie płożące się pędy, które ukorzeniały się już w ziemi.
Pomoże mi ktoś?

Kolejne zdjęcie:
Obrazek
Jeden z niewielu moich większych żywotników. Tata jakieś 2 lata temu przywiózł od kogoś thuje. Ich stan nie był najlepszy, co prawda były zdrowe ale bardzo łyse. Postanowiłem je reanimować. Udało mi się otrzymać kilka ładnych kuleczek na patykach, odcinając dolne gałęzie i formując jej górę. Niestety w tym roku wszystkie od spodu usychają. Pierw robią się brązowe, a jak się je potrząsie to odpadają im igiełki? Czym to może być spowodowane?
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Witam sąsiada (jestem z okolic Dębicy) :wit
Brakiem kasy to się nie martw..masz spore "pole" do popisu, no i zapał, to i reszta z czasem przybędzie, a cieszyć będzie jeszcze bardziej.

Pozdrawiam. Bogusia
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Witaj Bunio :wit
Ale ja się ani trochę nie martwię, wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej mnie to mobilizuje. Co chwilę przyniosę do domu jakąś nową gałązkę, którą próbuje ukorzeniać i to z dobrym skutkiem. :D

Zapraszam wszystkich do mojego nowego wątku:
Kapliczka - Od tego się zaczeło
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Witaj,
ten biały kwiat cebulowy na pierwszej stronie to na pewno galtonia i na pewno trzeba wykopać na zimę. W słabszą zimę da radę na dworze ale ja zrobiłam taki błąd- zostawiłam w ziemi i 2 zimy było ok a potem przyszły duże mrozy i straciłam wszystkie cebule. Ani jedna nie przeżyła.

Takie działki jak twoja to duże wyzwanie, bo nie ma punktu zaczepienia- jakiegoś dużego drzewa, czy górki- wszystko trzeba od nowa zaplanować na gołym polu. Trzymam kciuki. Ja przynajmniej miałam drzewa, murki, gruzy i tam gdzie gruz musiał być trawnik więc chyba było mi łatwiej mimo tego całego śmietnika :)

Z tytch roślin , które wymieniłeś, prawie wszystkie łatwo ukorzenić, bez zbędnych zabiegów. Ja polecam zakup mieszanki nasion na skalniak- ja miałam jeśli dobrze pamiętam 6 gatunków a nasiona kosztowały 1,50zł i mam jed o tej pory a rozrosły się pięknie. I odłam gdzieś jak będziesz miał okazję kilka gałązek krzewuszki, też ją łatwo ukorzenić i jest śliczna. Są też krzewuszki z kolorowymi liśćmi więc atrakcyjne nie tylko jak kwitną. Można je przycinać, przesadzać a one dalej rosną. Polecam a jeśli chcesz mieć szybko pionowy akcent na tym łysym polu :wink: wkop pal i obsadź go winobluszczem- sadzonki tanie i ukorzenia się łatwo, ja chyba nawet mam niepotrzebną sadzonkę w swoim ogrodzie, jeśli chcesz :) bo krzewuszki już rozdałam, ale patykami służe :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”