Kwiatki B.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kwiatki B.

Post »

:wit
Przyszłam z rewizytą ;:196
Widzę u Ciebie bardzo ładne i roslinki i doniczki, czyli to co tygryski (w tym wypadku ja ;:306 ) lubią najbardziej :heja
Będę zaglądac ;:108
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Brendii
500p
500p
Posty: 710
Od: 22 wrz 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Kwiatki B.

Post »

dziekuje za odwiedziny :) jak będę miala czas nim slonce zajdzie zrobie reszte zdjec. Postaram sie troche lepszej jakosci :p

Elcia, ladna doniczka musi byc :D ostatnio moj chlopak mowil ze znowu jakies brzydkie badyle przynioslam a jak je przesadzilam, wypielegnowalam to juz ladne byly. Smialam sie ze z kwiatami jak kobietami: nie ma brzydkich kwiatow, sa tylko bardziej i mniej zadbane :D
Awatar użytkownika
Brendii
500p
500p
Posty: 710
Od: 22 wrz 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Kwiatki B.

Post »

Dzisiaj przedstawie mojego drzewko szczęścia :)

Obrazek

na listkach zauważyłam małe kryształki, czy to oznaka czegoś złego? Zdjęcie słabo to oddaje :?

Obrazek
daria11715
200p
200p
Posty: 302
Od: 1 mar 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Kwiatki B.

Post »

Bardzo fajne roślinki. Niech ci zdrowo rosną:)
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki B.

Post »

:wit
Hej :) chyba nie, u siebie też takie miałam
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwiatki B.

Post »

Fajnie wygląda twój grubosz... tak oglądając je na zdjęciach coraz częściej się zastanawiam, czy też nie ukorzenić sobie od kogoś :D
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Kwiatki B.

Post »

:wit Witaj Brendii :)
Piękny storczyk
Ładny ten fikus Beniamin niech rośnie Ci zdrowo
Piękny grubosz :)
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
Brendii
500p
500p
Posty: 710
Od: 22 wrz 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Kwiatki B.

Post »

Oto co dojrzałam wczoraj na moim kleiku :tan

Obrazek

Dwa nowe cosie ;:138 Twierdze że te z czerwoną strzałką to pędy kwiatowe, a niebieski to korzonek, ale ja się nie znam więc jak się myle to poprawcie.

I kolejny storczyk. Jest to jedyny kwiat który kupiłam sobie sama. Przy zakupie urzekły mnie jego "roztrzepane" liście ;:173 Większy pęd kwiatowy już przekwitł.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Kwiatki B.

Post »

Blueberry pisze:Dziękuję za odwiedziny i wpadam z rewizytą :wit Spory ten biały storczyk ;:oj Nie dziwię się, że zareagowałaś tak szybko, owady łatwo mogą zniszczyć roślinę - a storczykowi nic nie będzie ;:108 Za to ten drugi... Dostałaś go tak? Sądząc po zmienionej barwie liści u nasady jest przenawożony. Tak samo wygląda moja kliwia po podlaniu nawozem zbyt szybko po przesadzeniu ;:219 Rada - podlewać tylko czystą wodą, żadnych nawozów.

Nie chce się mądrować...ale ktoś pisał że taki kolor na liściach może być od pigmentu kwiatów..jeśli storczyk był ciemnej barwy a Brendii pisze ze on jest ciemnofioletowy.Ja sama mam storczyka z takimi liśćmi i na pewno nie jest przenawożony......


Brendii
beniaminek sie zbierze to są mocne sztuki.JA swoje ala drzewko ogołociłam prawie do zera i już się chłopaczyna zbiera ,mam też zielono-białego...może na wiosnę podzielę się z tobą szczepką jak będziesz chciała :)

Storczyki pieknne,keik dorodny.Nowe korzonki hihii wiem jak one cieszą sama ostatnio dorobiłam się kilkunastu :) A to co bierzesz za pędziki ten z przodu wedłóg mnie na pewno pędzik ten drugi nie wiem :)

Ale najbardziej rzuciły mi się w oczy doniczki....piękne,gruboszek ma śliczny domek.Wszystkie takie elegancki e ;:138 ;:138
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiatki B.

Post »

Kochana 2 korzonki ida na storczyku :wit
Awatar użytkownika
Brendii
500p
500p
Posty: 710
Od: 22 wrz 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Kwiatki B.

Post »

Oby to było z powodu pigmentacji (bardzo, bardzo ciemny fiolet) to znaczyłoby że ma się lepiej, ale i tak na razie nawożenie mu odpuszcze, raz dostał na długo ma mu starczeć :)

Na beniaminie już 2 listki zżółkły i odpadły, nowe miejsce odchorowuje... Ale choćby mi sam badylek został będę w niego wierzyć, mam go tyle lat (powiedzmy że roślinę z której pochodził miałam...) że jakoś się do niego bardzo przywiązałam ;:108

Filigranowa27, więc cieszę się z 2 korzonków ;:138

deissy ja jak ide wybierać doniczki, to troche mi schodzi... Lubie jak kwiaty mają ładne domki, roślina prezentuje się dostojniej. Trzymam za słowo z tą szczepką, ale temat będzie dość cięzki, droga do mnie wiedzie przez Bałtyk :) Szczepka musiałaby przetrwać z 5-6 dni w przesyłce (dom rodzinny, z domu rodzinnego przesłane dalej do mnie). Ale jest jeszcze czas na rozpracowanie tematu :uszy
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki B.

Post »

Piękny storczyk :)
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Re: Kwiatki B.

Post »

Ja tam widzę jednego pędzika.... ;:224 i przyjrzałam się twojemu storczykowi jeszcze raz...mój wygląda identycznie tylko to basalkeiki nie był nawożony a tez ma takie fioletowe liście bo myślę ze o tym mówimy.Tak ktoś napisał na jakimś wątku teraz nie mogę znaleźć...trzymam kciuki zeby to było to..Choć wedłóg mnie storczyk ma się super,korzonki rosną :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”