MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.III

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
grzesiek1209
50p
50p
Posty: 88
Od: 4 cze 2013, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Piwonin

Re: Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach. Cz. III

Post »

Nie wiedziałem , że kokony to też przysmak myszy. Ja już zarobiłem dla swoich przyczółek budkę lęgową.

-- 25 wrz 2013, o 22:16 --

Nie wiedziałem , że kokony to też przysmak myszy. Ja już zarobiłem dla swoich przyczółek budkę lęgową.
Pozdrawiam,
GP
Awatar użytkownika
kidaa21
200p
200p
Posty: 247
Od: 6 kwie 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach. Cz. III

Post »

cóż duuużo świeżego białka
:)
gryllotalpa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 10 sie 2013, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łochów

Re: Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach. Cz. III

Post »

Dzisiaj rozciąłem 2 niepełne rurki.W pierwszej były 2 żółte larwy około 0,6-0,7cm i 2 dwa miejsca spasożytowane. W drugiej to samo. Wygląda na to,że są to larwy z końca sezonu. Rurki były niepełne, zajęte może w połowie, długości ok.16 cm. Larwy zjadły cały zapas pyłku, ale nawet nie zaczęły prząść kokonu.
Przełożyłem wszystkie (4) do cienkich plastikowych strzykawek i docisnąłem tłoczek by zostało niewiele miejsca, jak w rurce. Zobaczymy, może uda się zobaczyć jak zaczną prząść kokon. Jeżeli nie padną, a zaczną prząść, napiszę.
Cześć wszystkim i piszcie jak sprawy u Was. http://forumogrodnicze.info/posting.php ... =7&t=68002#
Awatar użytkownika
kidaa21
200p
200p
Posty: 247
Od: 6 kwie 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach. Cz. III

Post »

u mnie jak na razie nie jest źle, choć straciłam ponad polowe przychówku....przez myszy, z około 80 rurek< a mam jeszcze z 15 razy tyle do przejrzenia - mozolna robota> naliczyłam około 170 samic, 158 samców, mam nadzieje ze mam więcej samic tylko ze w mniejszych kokonach , 11 niestety martwych zasuszonych larw i łącznie 12 przegród zaatakowanych przez Złotolitkę
Bujanka tzn jej kokony ,niestety także zostały pożarte
:)
Awatar użytkownika
mirek55522
100p
100p
Posty: 128
Od: 29 mar 2012, o 04:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.
Kontakt:

Re: Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach. Cz. III

Post »

Pomiędzy kokonami ( w osobnych trzcinkach ) znalazłem kilka zielonych kokonów innej pszczoły. Teraz nie pamiętam jej nazwy. Po kilku dniach leżenia w miseczce w ciepłym miejscu jedna się wygryzła.Szybciutko wyniosłem pozostałe do garażu. Powoli wyjmuję kokony i przeglądam.
Czas na zimowlę.
Nie ma takiej okoliczności życiowej która zwalniała by człowieka od myślenia.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach. Cz. III

Post »

mirek55522 pisze:Pomiędzy kokonami ( w osobnych trzcinkach ) znalazłem kilka zielonych kokonów innej pszczoły...
Może to miesierka?
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
kidaa21
200p
200p
Posty: 247
Od: 6 kwie 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach. Cz. III

Post »

mirek55522 to jest miesierka.....niestety u mnie raczej na pewno jej nie było ehh
obiecałam Wam fotki innych owadów tzn ich kokonów, cóż z racji napadu rabunkowego przez myszy, nie zamieszczę kokonów Bujanki i raczej na pewno osowatych, no chyba ze zagnieździły się w bambusach w co wątpię, nie wszystkie jeszcze przejrzałam

tutaj klasczny przykład "domki"owada który nosił pająki Obrazek ,przykład domku i sparaliżowanego pająka a na nim małą białą larwę, niestety nie mam lepszego sprzętu by zrobić fotki Obrazek , fotka 2 Obrazek
rzadki widok który cieszy oko :) bambus pełen zdrowych kokonów Obrazek , tu przykład od lewej 4pierwsze z jajeczek nie wylęgło sie nic,3 od prawej zeschnięta larwa Obrazek , a tu --> ciężka praca samicy poszła na marne Obrazek
jak widzicie bambus po odpowiednim otwarciu można ponownie zamknąć i używać wiele razy i 2gim plusem to że myszy nie tknęły żadnego bambusa :D
:)
Awatar użytkownika
kidaa21
200p
200p
Posty: 247
Od: 6 kwie 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach. Cz. III

Post »

piszcie co u Was, a kolega który miał szklaną rurkę miał robić fotki a tu cisza...?
:)
Awatar użytkownika
wasmi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 8 kwie 2012, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ok/Wrocławia
Kontakt:

Re: Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach. Cz. III

Post »

Witam wszystkich.
Kidaa jak to możliwe że u Ciebie Bujanki złożyły jaja w rurkach, jak wszystkie opracowania np : http://swiatmakrodotcom.wordpress.com/2 ... y-koliber/ mówią że składają jaja w ziemi ?

Pozdrawiam Mirek
Niewiedza jest błogosławieństwem. Wiedząc wszystko nie byłoby nic do odkrycia.
Awatar użytkownika
kidaa21
200p
200p
Posty: 247
Od: 6 kwie 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach. Cz. III

Post »

hej Bujanka złożyła jaja nie w bambusach lecz w bardzo spróchniałym klocu drewna, wydrążonym wcześniej przez innego owada, co do fotek niepotrzebnie zmniejszyłam wielkość , na dniach postaram sie wstawić oryginalne duże fotki i będzie widać pająka bez przyglądania się
:)
grzesiek1209
50p
50p
Posty: 88
Od: 4 cze 2013, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Piwonin

Re: Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach. Cz. III

Post »

Super. Bardzo chciałbym to zobaczyć! ;)
Pozdrawiam,
GP
Awatar użytkownika
kidaa21
200p
200p
Posty: 247
Od: 6 kwie 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach. Cz. III

Post »

ponownie wstawiam fotki tyle że wieksze
tutaj klasczny przykład "domki"owada który nosił pająki Obrazek
przykład domku i sparaliżowanego pająka a na nim małą białą larwę Obrazek fotka pająka Obrazek i Obrazek
rzadki widok który cieszy oko :) bambus pełen zdrowych kokonów Obrazek tu przykład od lewej 4pierwsze z jajeczek nie wylęgło sie nic,3 od prawej zeschnięta larwa Obrazek a tu --> ciężka praca samicy poszła na marne Obrazek jak widzicie bambus po odpowiednim otwarciu można ponownie zamknąć i używać wiele razy i 2gim plusem to że myszy nie tknęły żadnego bambusa :D
mam też nowe fotki :na szczęście zachowało mi sie kilka zgrzewek trzciny wiec mogę i takie fotki wstawić jeden z gatunków pszczolinek tu jak widać ciasno zapakowane kokony i dorosły owad tylko nie wiem czy sie wybudził czy z juz w tym roku był wybudzony Obrazek tutaj tez co innego nie jestem pewna ale to chyba osowatych kokony bardzo delikatne wiec nie wyciagałam ich Obrazek i Obrazek
:)
Mzimu
200p
200p
Posty: 232
Od: 29 maja 2011, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Milanówek

Re: Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach. Cz. III

Post »

Kida, dzięki za fotki!
Ja jeszcze swoich nie wyciągałam, ale pewnie na dniach zacznę.
Pozdrowienia,
Gośka
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”