Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
turpis
200p
200p
Posty: 209
Od: 28 lut 2013, o 02:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

Post »

Nie na amen. :D Wszystko odzyskało turgor.

Ponieważ dawno nic nie pokazałem, wrzucę chociaż aktualizację tych siewek. :wink:

14 II 2013r.
Astrophytum asterias , A. asterias superkauto, A. strong.. cv Smyle (cokolwiek Kohres ma na myśli), L. diffusa, Stetsonia coryne

III-IV 2013r.
Cała reszta pudełka.

Stetsonia coryne
Obrazek

A. asterias Texas
Obrazek

A. asterias Superkabuto
Obrazek

A. strong. Smyle - tutaj mam pytanie - ten lepkawy z wyglądu nalot - mam się martwić?
Obrazek

L. diffusa + G. bayrianum + A. caput-medusae
Obrazek

G. bayrianum - zbliżenie :wink:
Obrazek

Zbiorówka pozostałych (astro, gymno, ario)
Obrazek

I hicior, czyli sławetny Hulio:
Obrazek

Ogólnie wypadła mi na razie w trakcie tego przesuszenia tylko jedna A. strongylogonum "Smyle"... Stąd moje pytanie o ten "słodkawy" nalocik... Może je previcurem trzasnąć na wszelki wypadek?

Poza tym nic się u mnie nie dzieje. Nabytki od Hinzów zawiązują jesienne ciernie i to wszystkie dynamiczne nowości. :wink:
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

Post »

No Hulio się trzyma, hicior faktycznie ;:138
Siewki - super - takie widoki lubię bardzo. "lepkawy" nalot? Ja bym trzasnęła, miałam to na swojej Birghamia, i Bi58 pomogło.
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

Post »

masz jednego którego nigdy nie siałem czyli caputa jakoś nigdy nie moge go kupić albo ma jakieś śmiesznie wysokie ceny. Wszystkie siewki wyglądają ładnie. Teraz u mnie przychodzi najgorszy okres trzeba zdecydować co gdzie powędruje, które do piwnicy, które pod świetlówki a które na parapet. Super kabuto to raczej nie będzie ale i tak są ładne. Hulio naprawde ładny, jakoś nie mogę przekonać się do szczepionych, są to te które najszybciej mi padają, np aztekium hintoni szczepione padlo a te na własnych korzeniach rośnie bez problemu, raczej te szczepione kupuje po to żeby ściągać je z podkładek co czasami się udaje a czasmi kończy się porażką
Awatar użytkownika
turpis
200p
200p
Posty: 209
Od: 28 lut 2013, o 02:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

Post »

No, z tym kabuto "oszukali mnie". A caputy mam głównie od p. Licznerskiej, z tego co pamiętam, po bardzo atrakcyjnej cenie. ;) Kupiłem też 5 ziaren od Francuza, ale z nich została mi jedna siewka. Hulio w ramach eksperymentu jest własnoręcznie zaszczepiony. Będę go zdejmował na wiosnę, a w zimie pilnował previcurem. Może i jest kundlem, ale eksperyment trzeba doprowadzić do końca. :wink: Co do reszty to trochę się obawiam zimy... Wszystko wolniej przesycha, pleśń tą porę roku chyba uwielbia. Myślę nad jakąś żarówą, ale w Krakowie nie mam miejsca, a w domu rodzinnym nawet gdyby wyczołgały się z inkubatora i głośno wołały o wodę to i tak nikt nie zauważy. :wink: Moje "dorosłe" okazy też po raz pierwszy będę zimował, ale dla nich znajdzie się jakiś chłodny parapet. Ogólnie mam nadzieję, że na wiosnę nie napiszę tutaj - Pozdrawiam, wszystko zdechło. :lol:

Piasek pustyni - trzasnę, zobaczymy. :D Już mam przygotowane zamówienie jeśli chodzi o "półki okienne". Może się tu pochwalę jak skończę. :wink:
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

Post »

sloneczy parapet im starczy tylko trzba obserwować. No dla dorosłych szukaj zimnego miejsca bo wełnowce bardzo lubia zimujące w cieple kaktusy
Awatar użytkownika
turpis
200p
200p
Posty: 209
Od: 28 lut 2013, o 02:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

Post »

Wełnowce :evil:

Dzięki za te dwa zdania, które oszczędzą mi całej masy kombinacji alpejskich. :D
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

Post »

a ulubieńce wełnowców to astraki :twisted:
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

Post »

banditoo pisze:No dla dorosłych szukaj zimnego miejsca bo wełnowce bardzo lubia zimujące w cieple kaktusy
Co dokładniej znaczy "zimne"?

turpis - to jest to, co siałeś w lutym?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

Post »

mniej więcej od 5 do 15 to zależy jeszcze od rodzaju ale wełnowce w tych temperaturach raczej niechetnie obcują.
Awatar użytkownika
turpis
200p
200p
Posty: 209
Od: 28 lut 2013, o 02:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

Post »

Onectica - tak, na początku postu są daty siewów. Za małe? Za duże? Coś z nimi nie tak? :?

Postaram się, żeby dorosłe miały mniej niż 15 stopni...
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

Post »

No to czas trzymać kciuki, bo moje po chemii, wysuszeniu poszły już na szafę. I dorosłe i małe. Mają w miarę ciepło-ok. 15 st., więc będę musiała je pilnować. Ale w przyszłym roku przedłużę im sezon.
A półki pokazuj, chętnie zobaczymy, co wymodziłeś ;:oj
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

Post »

turpis pisze:Onectica - tak, na początku postu są daty siewów. Za małe? Za duże?
No.... większe chyba niż moje... I takie śliczniutkie :roll:
Mówię o lofofrkach przede wszystkim - okrąglutkie te Twoje, wypasione - bardzo ładne :D
Moje starsze jakieś nędzne, chyba je zaniedbuję ;:223
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
turpis
200p
200p
Posty: 209
Od: 28 lut 2013, o 02:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

Post »

Daję znać, że żyję. :D Szukam aktualnie odpowiedniego miejsca na zimowanie. Podczas mojej 3-tygodniowej nieobecności wszystko na balkonie się pokurczyło. Tak ma być, prawda? :wink:

Piasek pustyni - jestem na takim etapie robienia tej półki, że wiem gdzie kupić wszystkie części - nie było czasu, jak już sklecę to wrzucę. :(

Onectica - wiesz, że tych lofek, które kupiłem od tego samego pana co Ty na alledrogo jeszcze nie wysiałem? Przyszły jakieś 3 miesiące po zamówieniu, bo nie mogłem się z człowiekiem dogadać. Ma u mnie minusa... Jak już wysieję to się pochwalę. Fleisher + previcur = nie może się nie udać. :wink:


Ciekawostka (offtopic):

Ostatnio stwierdziłem, że spełnię sobie moją wczesnodziecięcą zachciankę...

Obrazek

Messor barbarus - królowa z 16toma robotnicami. Południowoeuropejska mrówka, której jadłospis, bardzo nietypowo jak na mrówki, składa się w 90% z nasion. Jeszcze nie sprawdzałem, czy Astrophytum smakuje im tak samo jak siemię lniane... :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”