Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

:wit
Bardzo ładna kolekcja :wink: zwłaszcza bogactwo odmian crassuli :D
obaran
200p
200p
Posty: 407
Od: 4 maja 2013, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Już coś spróbuję zrobić :oops: Ale nie wiem co się stało, wcześniej pokazywało mi normalnie :oops:

No jeszcze ma chętkę na kilka odmian crassulek, ale to najwcześniej w przyszłym sezonie cosik ;)
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

A próbujesz swoją kolekcję ukierunkować na sucholubne roślinki czy na inne "doniczkowe"? :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Wspaniała kolekcja...sucholuby u ciebie królują...a masz innych ulubieńców?
obaran
200p
200p
Posty: 407
Od: 4 maja 2013, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Raczej na sucholubne - choć te wymienione tutaj za wyjątkiem Stefanka - całkiem mi odpowiadają. No, może jeszcze nie wiem jak mi z hoyami wyjdzie - dopiero z nimi zaczynam ;:65 . Do stefanotisa mam już trzecie podejście - 1 mi zmarzł w drodze, drugi niedługo po przywiezieniu puścił piękny młody pęd a później gubił listki, wisiało parę żółtych i wywaliłam straszydło ;) Także jak z tym mi nie wyjdzie to się wkurzę ;:223


Hmm co do ulubieńców - generalnie lubię wszystkie kwiatki które chcą ze mną współpracować :D No może za wyjątkiem takich które mimo ładnego wyglądu wydzielają niekoniecznie przyjemną woń ;:224
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

No i fajnie, że sucholuby. Pytałam dlatego, że może ten wątek powinien być w dziale "Moje kaktusy i sukulenty", bo jeśli takie ukierunkowanie w kolekcji, to tam znajdziesz specjalistów. Pewnie zresztą wszędzie na Forum też, ale ruch w sukulentach tam jest największy :tan
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Vilya
100p
100p
Posty: 179
Od: 13 cze 2013, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Witaj Agnieszko! Miło mi odwiedzić Twój wątek i zobaczyć wszystkie rośliny w pełnej okazałości :D Standardowo troszkę dłużej zatrzymałam się przy gruboszach - część z nich już przybiera formę małych drzewek :)

Ten fikus faktycznie nadawałby się na bonsai - sama kilka lat temu kupiłam jednego z przeznaczeniem na ten cel, bo w opinii wielu osób jest stosunkowy podatny na formowanie i rośnie dosyć szybko, dzięki czemu w krótkim czasie możemy uzyskać ładne drzewko. Niestety podobnie jak w Twoim przypadku strona finansowa tego przedsięwzięcia 'wyleczyła' mnie z tego pomysłu :P Teraz mój fikus stoi sobie grzecznie na podłodze i rośnie, chociaż trochę ostatnio wyłysiał.
Pozdrawiam, Natalia
Mój sukulentowy kącik
obaran
200p
200p
Posty: 407
Od: 4 maja 2013, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Moje ficusy w poprzednim roku też wyłysiały mocno, ale to z powodu notorycznego przesuszania ;) Za to w tym roku ładnie odbudowały zieleń, niczym nie nawożę :)

Żanetko, wiesz pewnie masz rację, myślałam tam założyć wątek, ale z racji tego, że trochę innych roślinek mam to tutaj padł wybór ;)

Vilya - tak, ficusy dość łatwo się formuje. Mam też małego ficusa natasha, ale nie pokazywałam tu bo jest obwiązany jeszcze. W sumie to było coś ok. 10 gałązek wystających z ziemi z plątaniny grubszych korzeni (za kilka zł takie kępki czasem mają w marketach) - obwiazałam w celu zrośnięcia się i niektóre gałązki wyprowadziłam jako gałęzie mego przyszłego drzewka. Było to pod koniec maja, 2 tygodnie temu ściągnęłam "opatrunek, ale jeszcze trochę związałam żeby mocniej się zrosły gałązki :)
Awatar użytkownika
olgierdyna
200p
200p
Posty: 286
Od: 26 sie 2013, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Piękne, cudowne, fantastyczne grubosze ;:167 . Pozostałe roślinki też śliczne :D
Pozdrawiam
Kinga

Zielono mi- Zapraszam
obaran
200p
200p
Posty: 407
Od: 4 maja 2013, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Nom lubię gruboszki, trochę mam bzika na tym punkcie ;) Gdybym tylko miała więcej miejsca.... ;:224
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Jest sposób: nowa szafka 8-)
obaran
200p
200p
Posty: 407
Od: 4 maja 2013, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Byłam dziś w Biedronce i na moje (nie) szczęście mieli tam też Sansevierie - no i sprawiłam sobie roślinkę Sansevieria cylindrica :;230 Był jeszcze jakiś jeden gatunek, coś jak Black&Gold, ale nie pozostałaby niezauważona przez pozostałych domowników z racji tego, że spooora była ;) Później postaram się wstawić zdjęcie :)
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Moje doniczkowe - sucholubki i inne :)

Post »

Piękne roślinki ;:138
i skrzydłokwiat taki zadbany :!: i grubosze śliczne ;:138
Pozdrawiam,
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”